fbpx

E-riigi Akadeemia uuendab oma visuaalse identiteedi

06.10.2015

Oktoobri jooksul võtab E-riigi Akadeemia kasutusele uue visuaalse identiteedi, mis koosneb rohelisest logomärgisest, lühendist eGA ja lühendit selgitavast täiendist vastavalt sellele, millistele sihtrühmadele on akadeemia tegevus suunatud.  

“E-riigi Akadeemia” täiendit kasutame eesti auditooriumi jaoks ning “e-Governance Academy” inglisekeelse auditooriumi jaoks.

 

 

logo_ega-2015logo_ega_est_2015

E-riigi Akadeemia arendusdirektor Hannes Astok ütles, et akadeemia uues logos väljendub akadeemia olemus ja tegevus e-valitsemise arendamisel maailmas. “Ehkki meie organisatsiooni nimetuses on sõna akadeemia, on meie tugevuseks eeskätt praktilised teadmised, kuidas juurutada e-valitsemist valitsuse või omavalitsuse tasandil, kuidas tagada riigi küberturvalisus ning kuidas kasutada IKT-vahendeid demokraatia edendamiseks ja elanike kaasamiseks. Me pakume valitsustele ja omavalitsustele muutuste juhtimise ja IKT abil uut, värsket hingamist, tuginedes Eesti ja teistest riikidest saadud kogemustele. See on põhjus, miks oleme olnud kaasatud enam kui 50 riigi e-valitsemise arendamisesse. Uus visuaal aitab meil Eesti riigi kogemusest veelgi atraktiivsemalt rääkida,” märkis Astok.

E-riigi Akadeemia kommunikatsioonijuht Anu Vahtra-Hellat lisas, et akadeemia on rääkinud oma ja Eesti e-riigi lugu juba 12 aastat. “Värskendame oma väljanägemist, et senisest paremini kõnetada sihtrühmi. Meie lubadus käivitada e-valitsemine kõikjal maailmas jääb endiseks,” ütles Vahtra-Hellat.

Visuaalse identiteedi muutus on KÜSKi vabaühenduste 2015. aasta arenguhüppe projektist eGA kommunikatsioonivõimekuse tõstmiseks. Projekti rahastab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

E-riigi akadeemia tegutseb sõltumatu ja missiooni-põhise e-valitsemise mõtte ja nõustamiskeskusena 2002. aastast, olles loodud ÜRO arenguprogrammi, Avatud Ühiskonna Instituudi ja Eesti Vabariigi Valitsuse poolt. Aastate jooksul on akadeemia koolitanud enam kui 2500 ametnikku rohkem kui 50 riigist ning juhtinud või osalenud enam kui 50 rahvusvahelises projektis riigi, omavalitsuse või organisatsiooni arendamiseks. Akadeemias töötab 22 inimest. Lisaks kuulub akadeemia ekspertide võrgustikku ligi 100 rahvusvahelist e-valitsemise eksperti.