hannes_astok_veeb

P: +372 663 1511 M: +372 509 1366 E: hannes.astok@ega.ee S: hannesastok

Hannes Astok (MA)

Juhatuse liige

Arendusdirektor

Targa omavalitsuse valdkonnajuht

Hannes on suurepärane esineja ja koolitaja infoühiskonna teemadel, olles oodatud esineja rahvusvahelistel ja kodumaistel foorumitel. Hannes on kogenud projektijuht ja meeskondade eestvedaja, kes on pühendunud tulemustele.

Hannes on töötanud enam kui 10 aastat E-riigi Akadeemias e-riigi eksperdina, juhtides ja osaledes rahvusvahelistes e-valitsemist, e-kaasamist ja e-demokraatiat edendavates projektides. Tema sügavama huvi on pälvinud infoühiskonna arendamine ning moodsa tehnoloogia ja innovatsiooni rakendamine ühiskonna hüvanguks.

Ta on kogenud üleminekuühiskondade avaliku sektori nõustaja ja koolitaja, kes on jaganud oma teadmisi ja kogemusi teiste seas Ukraina, Palestiina, Namiibia, Serbia, Armeenia, Gruusia, Soome, Taani keskvõimu kui ka omavalitsuste esindajatele.

2011 – 2013 nõustas ta Eesti Vabariigi presidenti infoühiskonna arendamise küsimustes. 2007.-2011. aastatel osales Hannes Astok Riigikogu liikmena Riigikogu majanduskomisjoni töös, vastutades infoühiskonna arengu ja elektroonilise side küsimusete eest. 1998.-2005. aastatel  töötas Hannes Astok Tartu abilinnapeana. Varasemalt on ta töötanud raadiojaama tegevjuhina ning reklaami- ja PR-konsultandina.

Hannes on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanikuna. Ta valdab eesti, inglise, vene ja soome keelt.