raul_veeb

P: +372 663 1500 M: + 372 5647 7520 E: raul.rikk@ega.ee S: raulrikk

 

Raul Rikk

Riikliku küberturvalisuse valdkonnajuht

Raul on tunnustatud küberturbe ekspert, kes on üks Kooperatiivse Küberkaitse Kompetentsikeskuse asutajatest. Ta juhtis keskuse loomist aastatel 2004 – 2008. Praegusel hetkel töötab ta E-riigi Akadeemias küberturvalisuse valdkonna juhina ning tegeleb strateegilise küberturvalisuse arendamisega erinevates riikides ja rahvusvahelistes programmides.

Raul on lõpetanud Soome Riigikaitseakadeemia sõjateaduste magistriprogrammi ning saanud infotehnoloogia juhtimise magistrikraadi Tallinna Ülikoolist. Samuti on ta lõpetanud Ameerika Ühendriikide Maaväe Staabikolledži.

Raul on töötanud riigikaitse ja julgeoleku valdkonnas alates 1994. aastast. Raul on NATO Kooperatiivse Küberkaitse Kompetentsikeskuse üks asutajatest. Ta on olnud Eesti küberjulgeoleku strateegia töögrupi liige alates 2007. aastast. Raul on tegelenud Gruusia, Moldova, Albaania ning mitmete teiste riikide küberturvalisuse võimekuse arendamisega. Ta on Eesti Teaduste Akadeemia küberkaitse komisjoni liige ning Kaitseliidu küberkaitseüksuse vabatahtlik.

Raul valdab eesti, inglise, soome ja vene keelt.