fbpx

Aare Lapõnin on tunnustatud ekspert avaliku sektori finantsorganisatsioonide kaasajastamisel ja automatiseerimisel. Samuti on ta kogenud tarkvaraarendamise ja tarkvaratoodete arendamise juht.

Aastatel 2005 – 2014 oli Aare Nortali juhtiv lahenduse arhitekt avaliku finantsjuhtimise (PFM) projektides. Ta vastutas PMF tarkvara ja IT lahenduse arendamise ja juurutamisel eelarve, käibe administreerimise, rahalise vara ja avaliku sektori raamatupidamise arenduse ja juurutuse eest.  Koostöös oma meeskonnaga on ta juurutanud üleriigilisi tarkvaralahendusi mitmete Euroopa, Aafrika ja Aasia riikide valitsustele. 2004. aastal juhtis ta Hansabank Groupi (pregune Swedbank) IT arendamise divisioni Eestis, Lätis ja Leedus. 1994 – 2003 töötas Aare Maksu- ja Tolliameti asedirektorina, vastutades IT ja arengu eest.

Aarel on silmapaistvad suhtlemisoskused projektide juurutamisel, mis võimaldab tal luua seoseid äri ja tehnoloogia vahel ning leida kiireid lahendusi. Ta oskab juhtkonda ja otsustajaid veenda pakutud lahenduste tähtsuses.

Aaret on tunnustatud Eesti Vabariigi Valgetähe IV klassi teenetemärgiga (2006) ja Maksu- ja Tolliameti I klassi aumärgiga (2008).

Aare räägib eesti, inglise ja vene keelt.