fbpx

Ivar Tallo on E-riigi Akadeemia üks asutajatest ja nõukogu liige. Ta on propageerinud info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate kasutust Kesk- ja Ida-Euroopa, Balkani, SRÜ, Araabiamaade ja Aafrika avaliku sektori juhtide seas. Ta on pidanud e-valitsemise alaseid loenguid Kasahstani ja Armeenia presidendile, Usbekistani, Moldova, Ukraina, Aserbaidžaani, Põhja-Küprose, Namiibia ja Rwanda valitsuseliikmetele ning Makedoonia, Afganistani ja Kasahstani parlamendiliikmetele ja spiikeritele.

Ameerika Ühendriikide Suursaatkonna ja Eesti Välisministeeriumi toel algatas Ivar Gruusias rooside revolutsiooni järel eduka haridusalase programmi Hirvehüpe, mis oli Eestis läbiviidud Tiigrihüppe analoogiks.

Enne seda oli Ivar Eesti parlamendi liige ja Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee liige. Samuti on ta töötanud Eesti Presindendi välispoliitikanõunikuna ja olnud Tartu Ülikooli avaliku poliitika ja avaliku halduse õppejõud.

Ta on “Eesti infopoliitika põhimõtete” ja “Avaliku teenistuse seaduse” ja  “Avaliku teabe seaduse” kaasautor.

Ivar on töötanud ka ÜRO Arenguprogrammi Bratislava Keskuses piirkondliku IKT nõunikuna ning ÜRO Koolitus- ja Uurimisntituudi (UNITAR)  nõunikuna Genfis.

Praegu töötab Ivar iseseisva konsultandi ja eksperdina.

Ivar räägib eesti, inglise, saksa ja vene keelt.