fbpx

Raul Rikk on E-riigi Akadeemia välisekspert küberturvalisuse valdkonnas. Ta on töötanud E-riigi Akadeemias küberturvalisuse valdkonna juhina, olnud küberturvalisuse indeksi loomise eestvedaja ning tegelenud strateegilise küberturvalisuse arendamisega erinevates riikides ja rahvusvahelistes programmides. Varasemalt on ta töötanud Kooperatiivse Küberkaitse Kompetentsikeskuses, olles selle asutaja ja juht aastatel 2004 – 2008.

Raul on lõpetanud Soome Riigikaitseakadeemia sõjateaduste magistriprogrammi ning saanud infotehnoloogia juhtimise magistrikraadi Tallinna Ülikoolist. Samuti on ta lõpetanud Ameerika Ühendriikide Maaväe Staabikolledži.

Raul on töötanud riigikaitse ja julgeoleku valdkonnas alates 1994. aastast. Raul on NATO Kooperatiivse Küberkaitse Kompetentsikeskuse üks asutajatest. Ta on olnud Eesti küberjulgeoleku strateegia töögrupi liige alates 2007. aastast. Raul on tegelenud Gruusia, Moldova, Albaania ning mitmete teiste riikide küberturvalisuse võimekuse arendamisega. Ta on Eesti Teaduste Akadeemia küberkaitse komisjoni liige ning Kaitseliidu küberkaitseüksuse vabatahtlik.

Raul valdab eesti, inglise, soome ja vene keelt.