fbpx

E-riigi Akadeemia ja Jaapani mõttekoda asutasid ühisettevõtte e-riigi alase teadmuse levitamiseks

14.12.2020

E-riigi Akadeemia ja Jaapani mõttekoda Mitsubishi UFJ Research and Consulting (MURC) asutasid 8. detsembril Jaapanis ühisettevõtte, et pakkuda Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna valitsustele e-riigi alaseid koolitusi, uuringuid ja konsultatsioone. Uue ettevõtte nimi on Digital Governance Academy Asia-Pacific (D-GAP).

D-GAP on registreeritud Jaapani ettevõttena, mille 60%line osalus kuulub MURCile ja 40%line osalus kuulub E-riigi Akadeemiale.

D-GAP toetub oma teenuste pakkumisel Eesti e-riigi arendamise teadmusele ja kogemusele avalike e-teenuste pakkumisel ja elektoonilise andmevahetuse korraldamisel, pidades Eestit üheks silmapaistvamaks digiriigiks maailmas.

E-riigi Akadeemia tegevdirektor Hannes Astoki sõnul aitab ühisfirma tõhusamalt levitada Eesti e-riigi tuntust Aasia regioonis ning on viljakaks pinnaseks edasisele koostööle e-riigi arendamisel. „Koostöös saame jagada Eesti 25-aastast kogemust ja saadud õppetunde digiühiskonna arendamisel, et panna e-riik tööle ka Jaapanis ja teistes Aasia riikides,” ütles Hannes Astok.

„Jaapani valitsus on korduvalt väljendanud soovi edendada e-riiki. Ühisettevõtte eesmärgiks on teha jõupingutusi digipöörde elluviimiseks Aasia piirkonna ühiskondades. D-GAP jagab Eesti filosoofiat ja kogemusi, kuidas muuta e-riik kogu ühiskonna ja majanduse arenguveduriks, mitte  ainult avaliku halduse tõhustajaks,” ütles Mitsubishi UFJ Research and Consulting’u president Satoshi Murabayashi.

Mitsubishi UFJ Research and Consulting on Mitsubishi UFJ Financial Groupi (MUFG) mõttekoda ja konsultatsiooniettevõte. Tokyos, Nagoyas ja Osakas asuv kontsern viib läbi mitmesuguseid konsultatsiooni- ja koolitustegevusi, näiteks teeb majandusuuringuid, töötab välja keskvalitsuse ja kohaliku omavalitsuse poliitikasoovitusi, konsulteerib eraettevõtteid.

E-riigi Akadeemia on 2002. aastal loodud sihtasutus, mis koolitab ja nõustab avaliku sektori juhte ja ametnikke digipöörde elluviimises. Koostöös IT-ettevõtetega aitab akadeemia välisriikide valitsustel e-lahendusi ka juurutada. E-riigi Akadeemia on teinud koostööd enam kui 200 organisatsiooniga enam kui 130 riigist ja regioonist.