fbpx

Kuues e-valitsemise konverents keskendub digimuutuste elluviimisele

12.02.2020

Kuues e-valitsemise konverents “Giant Leaps Start With Small Steps”/„Hiiglaslik hüpe algab väikestest sammudest“, mis toimub Tallinnas 20. – 21. mail 2020, keskendub digimuutuste elluviimisele. 

E-riigi Akadeemia direktori asetäitja Hannes Astoki sõnul on valitsustel oluline roll digimuutuse juhtimisel kogu ühiskonnas.

„Innovatsioonihüppe tegemine eeldab head juhtimist ja tähendab visiooni lahtivõtmist teostatavateks sammudeks. Selle aasta aruteludes keskendume e-valitsemise tegevuskavade ja koostöömudelite kujundamise praktilistele külgedele, ” ütles Hannes Astok.

Konverentsi teemad on:

  • Visiooni teisendamine tegudeks: millised on olulised sammud digimuutuste elluviimiseks ja kuidas alustada?
  • Milline on valitsuse roll digitaalse innovatsiooni ja digitaalse kaasatuse juhtimisel ühiskonnas?
  • Kuidas muuta digi-teemad läbivaks osaks riigi arengust ja kuidas neid arenguid rahastada ?
  • Suurte muudatuste juurutamine: kuidas mõjutab pilvepõhistele teenuste arhitektuurile üleminek valitsusi?

Konverentsi esinejate hulgas on Eesti väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu; bestselleri “Non-Bullshit Innovation” autor David Rowan; Washingtoni Instituudi teadlane Avi Jorisch ja teised digivisionäärid ja praktikud Eestist ja kogu maailmast.

Kuuendale e-valitsemise konverentsile on oodata enam kui 400 osalejat enam kui 60 riigist. „Kutsume valitsusi, kohalikke omavalitsusi ja ettevõtteid jagama oma kogemusi digimuutuste elluviimise kohta ning tutvuma lähemalt teiste riikide kogemustega, et seada julgeid eesmärke ja kavandada  järgmisi samme oma riigis. Innovatsioonist kasu saamiseks on võtmetähtsusega riikide, piirkondade ja sektorite vaheline koostöö,” ütles Hannes Astok.

Tänavune konverents tähistab esimeste inimeste – Neil Armstrongi ja Buzz Aldrini – Kuu külastuse 50. aastapäeva. E-valitsemise konverentsi programmidirektor Linnar Viik näeb palju paralleele Kuule mineku ja riikides toimuva digipöörde elluviimise vahel. „Nagu me teame, sai see inimkonna jaoks hiiglaslik hüpe alguse väikestest sammudest: teadusuuringutest, kohtumistest, programmeerimisest, tehnoloogia arendamisest jne. Sama põhimõte kehtib ka digipöörde ja e-valitsemise arendamise kohta. Pikaajaliste eesmärkide saavutamine projektikaupa ja pideva innovatsiooniga, tuginedes ühistele põhimõtetele, on e-valitsemise konverentsi 2020 üks läbivaid teemasid,” ütles Linnar Viik.

E-valitsemise konverents on iga-aastane rahvusvahelisele kogukonnale suunatud üritus, mida korraldab E-riigi Akadeemia (eGA) koostöös Välisministeeriumi ja Tallinna linnavalitsusega
alates 2015. aastast.

E-riigi Akadeemia (eGA) on nõustamisorganisatsioon, mis on loob ja levitab valitsustele digimuutuste elluviimiseks vajalikku teavet ja kogemust.