fbpx

Tutvu digiriigi õppetundide ja uute arengutega e-valitsemise konverentsil

05.05.2021

Seitsmes e-valitsemise konverents „Digitaalne aastakümme ühe aastaga“ kutsub digivaldkonna arendajaid ja otsustajaid üle kogu maailma tutvuma digiriigi uute arengutega ning määratlema säästvama ja kaasavama digitaalse ühiskonna arendamise uued proovikivid ja perspektiivid. Konverents toimub Internetis 18. – 20. mail 2021 aadressil egovconference.ee

E-valitsemise konverentsi programmidirektori Linnar Viigi sõnul pakub konverents valitsustele uut vaatenurka, kuidas süstematiseerida 2020. aastast saadud kogemusi ja liikuda edasi jätkusuutlikumate digiarengutega.

“Pandeemia kiirendas muutusi, mis on võrdväärne aastakümne digiarengutega. Valitsused on saanud väga väärtusliku kogemuse, kuidas e-teenuste pakkumisele üle minna, ja teha seda kiirendatud tempos. Nüüd peavad valitsused keskenduma sellele, kuidas säilitada kiiret digiarengut, kuid teha seda säästvamal moel, ning arvestama seejuures oma digitaalse vastutusega kodanike ja majanduskeskkonna ees,” ütles Linnar Viik. Digitaalse vastutuse all peab Viik silmas digitehnoloogiate eetilist kasutust e-teenuste pakkumisel ning püüdlemist selle poole, et kõikidele ühiskonnagruppidel oleks võrdne ligipääs e-teenustele. Lähemal saab teemast lugeda eGA blogist või kuula Digital Government Podcasti. 

Tänavune e-valitsemise konverents uurib lähemalt COVID-19 pandeemiast saadud õppetunde ja nn “uue normaalsuse” tõstatatud küsimusi. Samuti annab konverents osalejatele võimaluse avastada “järgmist normaalsust” e-riigi arendamisel, mis kätkeb endas vastuseid küsimustele:

  • Kuidas suurendada kodanike usaldust isikuandmete digitaalse kasutamise ja töötlemise vastu e-teenuste pakkumiseks?
  • Kuidas digitaalse vastutuse põhimõtted aitaksid suunata valitsusi ja ettevõtjaid jätkusuutlikuma ja kaasavama digitaalse ühiskonna poole?
  • Millised on tehnoloogia suundumused, mis mõjutavad valitsuste digistrateegiaid ja tegevusi?

Konverentsil esinevad Eesti president Kersti Kaljulaid, futurist ja autor Trond Arne Undheim, Eesti endine president Toomas Hendrik Ilves, Londoni Ülikooli kolledži professor Sir Geoff Mulgan, ÜRO “Parem kui sularaha” ühenduse juht Ruth Goodwin-Groen, Austraalia digisiirde agentuuri tegevjuht Randall Brugeaud, Euroopa Komisjoni Presidendi diginõunik Anthony Whelan, Põhjamaade Koostalitlusvõime Lahenduste Instituudi (NIIS) tegevjuht Ville Sirviö, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi IT-asekantsler Siim Sikkut ning paljud teised digiriigi arendajad  Ukrainast, Mongooliast, Keeniast, Kõrgõzstanist ja Ugandast. 

Lisaks elavatele aruteludele ja esitlustele, on konverentsil avatud ekspo, kus osalejad saavad kohtuda e-riigi lahendusi juurutanud rahvusvaheliste ja Eesti IT-ettevõtete ja organisatsioonidega. Registreerumine ja esinejad, päevakava koos teemade kirjeldusega asub e-valitsemise konverentsi veebilehel.

Konverentsi korraldab E-riigi Akadeemia koostöös Eesti Välisministeeriumi, Bill ja Melinda Gatesi fondi, Euroopa Komisjoni, Inteli ja Eesti IKT klastriga. E-valitsemise konverents on iga-aastane üritus, mida E-riigi Akadeemia korraldab alates 2015. aastast. E-riigi Akadeemia on sihtasutus, mis aitab avaliku sektori organisatsioonidel ja vabaühendustel luua ja arendada jätkusuutlikku ja tõhusat e-riiki ning parendada demokraatlikke protsesse.