E-riigi konverents võõrustab Tallinnas 300 rahvusvahelist digiriigi arendajat
10.-12.05.2022 Tallinnas toimuv e-riigi konverents (e-Governance Conference) keskendub digiriigi toimepidevusele sõdade ja kriiside ajal ning tutvustab välisriikide digiriigi arendajatele avaliku sektori teenuste tulevikku.
E-riigi arengukoostööle suunatud konverentsil esinevad digiriigi suunajad Eestist, Beninist, Bosnia & Hertsegoviinast, Botswanast, Egiptusest, Iirimaalt, Kreekast, Luxembourgist, Mongooliast, Poolast, Tonga Kuningriigist, Tuneesia, Tšehhist, Ukrainast ning rahvusvahelistest organisatsioonidest. Tallinna tuleb kokku enam kui 300 osalejat 75 riigist, veebi vahendusel osaleb ligi 700 huvilist.
E-riigi akadeemia juhatuse liikme Hannes Astoki sõnul on tänavuse konverentsi teemad mõjutatud Venemaa sõjast Ukrainas, looduskatastroofidest ning tehisintellekti järjest suuremast kasutamisest avalike teenuste pakkumiseks. Samuti pakub Eesti digiareng jätkuvalt huvi paljudele riikidele ning arengukoostöö rahastajatele.
„E-riigi konverents kujunenud 8 aastaga arenguriikide esindajate, Eesti e-riigi arendajate ja rahvusvaheliste rahastajate kohtumispaigaks. Paljud digikoostöö projektid on saanud tõuke just sellelt konverentsilt. Nii näiteks hiljutine andmevahetusplatvormi arendamine Djiboutis, digiriigi teekaardi koostamine Vaikse ookeani saareriikidele ning koostöö Aruba, Dominica ning Kaimanisaarte valitsustega,“ märkis Hannes Astok.
Konverentsi esinejateks on Eesti president hr Alar Karis, välisminister Eva-Maria Liimets, Future Life Institute president Max Tegmark, Eesti digiarengu asekantsler Luukas Kristjan Ilves, Iiri digiriigi eestvedaja Barry Lowry, Smart Africa peadirektor – Lacina Koné, Ukraina digipöörde ministeeriumi eurointegratsiooni aseminister Valeriya Ionan, internetikeskkondade kasutuskogemuse ekspert Vitaly Friedman, Oxfordi ülikooli teadur Paul Timmers jt.
Kolmepäevane konverents algab 10. mail sissejuhatava päevaga, mis keskendub vastupidava ja sujuva valitsemise eeldustele ja kogemuslugudele vulkaanipurske-järgses Tongas ning sise-ja välispõgenike toetamisele Ukrainas ja Poolas. Sellele järgnebkahepäevane konverentsiprogramm 11. – 12. mail. Lisaks ettekannetele ja vestlusringidele on konverentsil osalejad oodatud rahvusvahelisi ja Eesti digilahendusi tutvustavale expole.
Esinejate tutvustused, päevakava ja osalemisinfo on konverentsi kodulehel egovconference.ee.
e-Governance Conference on välisriikide digiriigi arendajatele suunatud üritus, mida korraldavad e-riigi akadeemia (eGA) ja välisministeerium koostöös majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi, ITLi, Tallinna linna ja rahvusvaheliste rahastajatega. Tänavu toimub konverents 8. korda.