fbpx

E-valitsemise konsultatsioonid Jamaikas, Guyanas ja Mehhikos

Guyana | Jamaika | Mehhiko
Valitsemine ja kaasamine
Riigid
Guyana | Jamaika | Mehhiko
Valdkonnad
Valitsemine ja kaasamine
Kestus
05/2017 - 07/2017
Eelarve
12 523 €
Projektijuht

Jamaika ja Guyana valitsus on väljendanud sügavat huvi Eesti e-valitsuse mudeli juurutamise vastu ja avaldanud soovi saada E-riigi Akadeemialt elektroonilise identiteedi ja X-tee juurutamise alaseid konsultatsioone.

Konsultatsiooniprojekti raames pidas Arvo Ott mitmeid e-valitsemise teemalisi ettekandeid riigiametnikele, ettevõtjatele ja kodanikuühiskonna esindajatele Jamaikas ning kohtus Guyana ja Jamaika valitsusliikmetega, et anda põhjalik ülevaade Eesti e-valitsemisest. Ettekannes keskendus Arvo Ott infoühiskonna arengule ja selle mõjule inimarengu suunamisel, valitsemise kaasajastamisele IKT tööriistade abil ja avalike e-teenuste loomise tehnilistele aspektidele.

Lisaks jagas Margus Püüa Eesti kogemusi andmevahetuskihi X-tee  juurutamisel Mehhikos 25.05.2017.a. korraldatud 5. regionaalse koosvõimeteemalise seminari töötoas. Seminari korraldas Inter-American Development Bank koostöös Red Gealciga.

  1. Margus Püüa osalemine X-tee seminaril 5. regionaalsel koosvõime teemalisel seminaril Mehhikos Mexico Citys 25. mail 2017;
  2. Arvo Otti kohtumised Jamaika valitsusliikmete, ettevõtjate ja kodanikeühenduste esindajatega 8. juunil 2017;
  3. Arvo esitlused Guyana valitsusliikmetele ja kohtumine Guyana kommunikatsiooniministriga ja Kesk-Ameerika Arengupanga (Inter-American Development Bank) kodanikeühendustega Guyanas Georgetownis 12. – 13. juunil.