fbpx

Armeenia president külastas eGA

17.01.2023

17. jaanuaril külastas Armeenia Vabariigi president Vahagn Khachaturyan töövisiidi käigus E-riigi Akadeemiat. Kohtumisel andis Hannes Astok ülevaate eGA tegevusest Armeenias ning seejärel arutati edasisi koostöövõimalusi.

eGA on Armeenias viimase 20 aasta jooksul läbi viinud 15 projekti, millest neli viidi edukalt lõpule eelmisel aastal. eGA on aidanud Armeenia avalik-õiguslikel organisatsioonidel arendada e-teenuseid ning luua ühtset avalike teenuste platvormi ja arendada koostalitlusvõimet. Samuti on eGA hinnanud riigi küberturvalisuse küpsust ja testinud rände haldamise digitaalse küpsuse hindamismudelit.

„eGA eksperdid on õppinud, et edukaks ja jätkusuutlikuks digiüleminekuks on vaja põhjalikku koordinatsiooni. Armeenias on selgelt olemas poliitiline tahe digitaalse ülemineku elluviimiseks. See on avaliku sektori digiarengu peamine võimaldaja,“ ütles E-Riigi Akadeemia tegevdirektor kohtumisel. “eGA eksperdid on valmis jätkama oma panust digiüleminekuks vajaliku võimekuse suurendamisse, digitaalse identiteedi ja küberturvalisuse arendamisse.”

Uuri lähemalt eGA töödest Armeenias >>> https://ega.ee/et/projektid/?country=armeenia