fbpx

eGA astus ITLi täisliikmeks

24.01.2023

24. jaanuaril 2023 astus E-riigi Akadeemiast (eGA) Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) täisliikmeks.

ITLi liikmena soovib eGA teha koostööd Eesti ettevõtetega e-riigi lahenduste juurutamisel maailmas. „Eesti IT-ettevõtetel on maailmas väga hea maine, sest nende loodud lahendused on aluseks maailma ühe tõhusama ja arenenuma e-riigi ehk e-Eesti toimimisele. Oleme 20 aasta jooksul teinud eGA eestvedamisel mitmeid ühisprojekte Beninis, Ukrainas, Kyrgyzstanis ja Mauritiusel ning loodame, et ITLi liikmelisus lisab koostööle uut hoogu,“  märkis Hannes Astok.

Aastatel 2015 -2022 on E-riigi Akadeemia allhankinud IT-lahendusi nii Eesti kui ka teiste riikide ettevõtetelt enam kui 22 miljoni euro väärtuses.

ITL on info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga (IKT) tegelevaid ettevõtteid ja organisatsioone ühendav erialaliit, mis loodud parandama era- ja avaliku sektori koostööd- Liitu kuuluvate ettevõtete käive moodustab üle 70% Eesti IKT-sektori kogukäibest.

eGA on 2002. aastal loodud sõltumatu missioonipõhine oivakeskus, mis aitab avaliku sektori organisatsioonidel ja vabaühendustel luua ja arendada jätkusuutlikku ja tõhusat e-riiki ning parendada demokraatlikke protsesse. Koostöös IT-ettevõtetega aitab eGA e-lahendusi ka juurutada.