fbpx

Parima koostöö konkursil selgus Eesti kuus parimat praktikat

23.11.2015

Reedel, 20. 11 Rakveres toimunud Ühisnädala avafoorumil tunnustati kuut parimat koostöö praktikat kogukondade ja omavalitsuste vahel, mis selgusid Linnalabori, E-riigi Akadeemia ja EMSLi läbiviidud parima koostöö konkursil.

Konkursi korraldaja Peeter Vihma sõnul üllatasid konkursi tulemused meeldivalt, sest koostöönäiteid oli palju ja väga mitmekesiseid alates ühekordsest heast ettevõtmisest kuni pikaajaliste ja püsivate koostöövormideni, sinna sekka ka mõned avalikud teenused.

Auhindu üle andnud žürii liige Artur Talvik ütles: „Tõstame esile need koostöönäited, kus mängus polnud eurorahad ega muud toetused, vaid kus kohalikud inimesed leidsid ise vajalikud ressursid. Samuti pidasime oluliseks välja tuua selliseid ettevõtmisi, mis on samm edasi elementaarsest koostegemisest ja talgutööst ning regulaarsest infovahetusest ümarlaudade näol.“

Žürii valis välja võitjad kolmes kategoorias (ühekordne koostöö, regulaarne ja vajaduspõhine koostöö, teenus) ning tõstis lisaks esile kolm uuenduslikku algatust. Žürii leidis, et kõik auhinnatavad näited rajavad teed uudsele kohalikule elukorraldusele.

Parima paigaga kohad ja näited on järgnevad:

Eriauhind. Rõuge valla tervisetundide programm, mis kutsub inimesi oma tervisekäitumist jälgima ning seda ühise eesmärgi nimel üles tähendama. Kui suve alguseks saadakse kokku 10 000 tervisetundi, viib Rõuge vald täide ühe ühise soovi väärtusega kuni 5000 eurot. Vaata lisainfot: www.rauge.ee/tervisetunnid

Ühistegevuslik innovatsioon, 1. Kõrgessaare ja Lauka kaugküttepiirkonna taastamine ühistu vormis, kus Hiiu vallavalitsuse eestvedamisel luuakse kaugkütte-ühistu, mis annab sooja Kõrgesaare ja Lauka asulatele, omavalitsuse hoonetele (kultuurimaja, noortekeskus, lastaed, tuletõrjedepoo).

Ühistegevuslik innovatsioon, 2. Kõpu soojaühistu loomine Viljandimaal. 

Ühekordne koostöö: Ruu külaseltsi ja valla koostöö ja pannkoogimüük paekivikaevanduse vastu.

Regulaarne ja vajaduspõhine koostöö. Narva heakorra ja elukeskkonna arendamine, kus kodanikuühendus Narva Bright Actions on teinud koostöös kodanike, teiste organiatsioonide ja linnavalitsusega mitmeid tegevusi linnaruumi parendamiseks. Rohkem infot: https://www.facebook.com/NarvaBrightActions/

Teenus. Invatakso, kus OÜ Antsu Takso poolt asutatud invatakso ja Põlva vallavalitsuse koostöös on piirkonna liikumispuudega inimeste ja vanurite abistamine paranenud märgatavalt. Lisainfo: (http://aitameantsulaidata.ee/, http://www.polva.ee/invatakso,
http://www.ohtuleht.ee/699454/teiste-aitaja-palub-nuud-ise-omakorda-abi-et-saaks-teisi-aidata

Näidete kohta saab rohkem lugeda www.kohalikkoostoo.ee.

Žüriisse kuulusid Rainer Nõlvak (SA Teeme ära!), Artur Talvik (Riigikogu), Külli Taro (SA Eesti Koostöö Kogu), Anzori Barkalaja (Eesti Külaliikumine Kodukant) ja Aljona Galazan (EMSList).

Konkursi viisid läbi E-riigi Akadeemia, EMSL ja Linnalabor projekti „Avatud Valitsemise Partnerlus kohalikes omavalitsustes“ raames. Projekti rahastas EMP toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel. Projektist lähemalt http://www.avatudvalitsemine.ee/avpkov/