Open search
Ligipääsetavus

5. rahvusvaheline e-valitsemise konverents võõrustab 110 riiki

21.–22. mail Tallinnas toimuval viiendal rahvusvahelisel e-valitsemise konverentsil osaleb enam kui 450 osalejat 110 riigist. Konverents keskendub riikide e-valitsemise tegevuskavadele ja koostööle, esitleb Aafrika, idapartnerlusriikide, Kanada, Jaapani, Prantsusmaa ja teiste riikide õppetunde ning tutvustab Eesti uusi algatusi e-riigi arendamisel.

Ministrite tasandil on esindatud kaheksa riiki: Armeenia, Aruba, Bangladesh, Brunei, Ghana, Iraagi Kurdistani piirkond, Mauritius ja Rwanda. Kõige kaugemad osalejad tulevad Vanuatult, Arubalt ja Hollandi Antillidelt, suurimad delegatsioonid Ukrainast, Mauritiuselt ja Kõrgõzstanist. Lisaks osalevad konverentsil 23 ÜRO saadikut ning ÜRO Arenguprogrammi, Maailmapanga ja Rockefelleri Fondi esindajad.

e-Governance Conference 2018

Fotomeenutus eelmise aasta konverentsilt

E-riigi Akadeemia asedirektori Hannes Astoki sõnul on e-valitsemise konverents kujunenud üleilmseks e-valitsemise asjatundjate ja toetajate kohtumispaigaks. „Me kutsume valitsusi, kohalikke omavalitsusi ja ettevõtjaid tutvuma e-valitsemise suundumustega ning saama innustust teiste riikide kogemustest, et seada julgeid eesmärke ja kavandada tegevusi nende saavutamiseks oma riigis. Koostöö on võtmeks innovatsiooni levikule,“ ütles Hannes Astok.

Kaks päeva kestval konverentsil esineb üle 40 eksperdi ja digivaldkonna arendamise eestvedaja Euroopa Liidust, Aafrikast, idapartnerluse riikidest, Jaapanist, Kanadast ja Kariibi mere piirkonnast. Konverentsi avab Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

ESINEJAD

Konverentsi peaesinejateks on ÜRO asepeasekretär Fabrizio Hochschild, Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip, digimajanduste uuringu kaasautor Ravi Shankar Chaturvedi ja tuleviku trendide koolitaja Liselotte Lyngso Future Navigatorist. Lisaks esinevad konverentsil Rwanda IKT ja innovatsiooniminister Paula Ingabire, Aafrika IT-liidrite foorumi Smart Africa esindaja Lacina Koné, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Siim Sikkut, Kanada e-riigi eestvedaja Shauneen Furlong Ottawa ülikoolist, professor Robert Kimmer TalTechist, 2017. aasta parimaks IT-juhiks valitud Agnes Roos ning teised e-valitsemise valdkonna asjatundjad.

PROGRAMM

Konverentsi esimene päev on pühendatud piiriülesele koostööle digitehnoloogiate kasutuselevõtul. Konverentsi teine päev keskendub avaliku ja erasektori partnerlusele ning esitlemisele tulevad Jaapani, Soome ja Eesti linnade targa linna ja e-teenuste näiteid. Samuti leiavad konverentsil tutvustust tulevikku vaatavad algatused Eestist: tehisintellekti kasutamine valitsemises, proaktiivsed riigi- ja omavalitsusteenused, andmepõhine valitsemine, e-tervise teenused, e-hääletamise õppetunnid ning andmepõhise ja tulevikukindla taristu loomine.

Konverentsi korraldab E-riigi Akadeemia koostöös Eesti Vabariigi Välisministeeriumi, VFS Globali ja Tallinna linnaga.

Rohkem infot konverentsi veebilehelt.