Meeskond
Digipöörde läbiviimine riigis või omavalitsuses nõuab väga head meeskonnatööd ja teadmisi. eGA meeskond, mis koosneb kogenud e-riigi asjatundjatest ning Eesti e-riigi loomisele kaasaaitajatest, pakub valitsusasutuste ning omavalitsuste juhidele ja töötajatele tuge muudatuste kavandamisel ja elluviimisel.
Lisaks meie oma ekspertidele teeme muudatuste ellukutsumiseks ja nende juhtimisel koostööd Eesti riigiasutuste ja IKT Klastri ning IT-ettevõtetega ning kaasame vajadusel väliseksperte.
Oled huvitatud koostööst või otsid ekspertteadmisi digipöörde kavandamisel või elluviimisel? Võta ühendust meie ekspertidega!
Juhatus
Hannes Astok on E-riigi Akadeemia juhatuse esimees ja tegevdirektor. Hannese vastutusalas on nutika valitsemise, küberturvalisuse, projektiarenduse, kommunikatsiooni ja sidus- ja tüttarettevõtete tegevus.
Hannes on töötanud E-riigi Akadeemias enam kui 10 aastat e-riigi eksperdina, juhtides ja osaledes rahvusvahelistes e-valitsemist, e-kaasamist ja e-demokraatiat edendavates projektides. Tema sügavama huvi on pälvinud infoühiskonna arendamine ning moodsa tehnoloogia ja innovatsiooni rakendamine ühiskonna hüvanguks. Ta on suurepärane esineja ja koolitaja infoühiskonna teemadel, olles oodatud esineja rahvusvahelistel ja kodumaistel foorumitel. Hannes on kogenud projektijuht ja meeskondade eestvedaja, kes on pühendunud tulemustele.
Ta on kogenud siirdeühiskondade avaliku sektori nõustaja ja koolitaja. Viimastel aastatel on ta teinud tihedat koostööd muu hulgas Ukraina, Dominica, Mongoolia, Namiibia, Barbadose, Kiribati, Vanuatu, Kõrgõzstani, Paapua Uus-Guinea, Usbekistani, Samoa, Gruusia, Jamaika, Moldova ja Sri Lanka valitsustega.
2011 – 2013 nõustas ta Eesti Vabariigi presidenti infoühiskonna arendamise küsimustes. 2007.-2011. aastatel osales Hannes Astok Riigikogu liikmena Riigikogu majanduskomisjoni töös, vastutades infoühiskonna arengu ja elektroonilise side küsimusete eest. 1998.-2005. aastatel töötas Hannes Astok Tartu abilinnapeana. Varasemalt on ta töötanud raadiojaama tegevjuhina ning reklaami- ja PR-konsultandina.
Hannes on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanikuna. Ta valdab eesti, inglise, vene ja soome keelt.
Arvo Ott on juhatuse liige ja e-riigi tehnoloogiate direktor. Ta töötab E-riigi Akadeemias 2005. aastast. Tema vastutusalasse kuuluvad e-riigi tehnoloogia, e-demokraatia ja koolituste valdkond. Enne akadeemiaga liitumist töötas Arvo enam kui 12 aastat majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis ja riigikantseleis riigi infosüsteemide osakonna juhatajana, vastutades Eesti infoühiskonna ja e-valitsuse strateegilise planeerimise ja rakendamise eest.
E-riigi Akadeemias on Arvo osalenud paljudes rahvusvahelistes e-valitsemise projektides ja programmides, mis on keskendunud infoühiskonna poliitika, e-osalemise nõustamine, e-valitsuse koostalitlusvõime teemadele.
Arvo tööd on tunnustatud Eesti Vabariigi Valgetähe IV klassi teenetemärgiga (2014).
Arvo räägib eesti, inglise, soome ja vene keelt.
Aile Kullerkupp on E-riigi Akadeemia juhatuse liige ja finants- ja haldusdirektor. Ta vastutab finantsjuhtimise, raamatupidamise ja üldjuhtimise eest. Ailel on pikaajalised kogemused mittetulundusühingute finantsjuhtimises ja raamatupidamises. Ta on olnud E-riigi Akadeemia finantsjuht alates 2007. aastast ning varasemalt Säästva Eesti Instituudi, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse finantsjuht ning Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni raamatupidaja.
E-riigi Akadeemias tegeleb ta finantsjuhtimise, eelarvestamise, projektide aruandluse ja finantsjärelvalvega. Lisaks koostab ta pakkumusi, juhib projekte ning suhtleb rahastajate, audiitorite ja teiste projektiosapooltega.
Aile on teinud koostööd erinevate rahastajatega, näiteks Euroopa Komisjoni, Eesti Vabariigi Välisministeeriumi Arengukoostöö, Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Avatud Eesti Fondi ja UNDPga.
Erialase hariduse on Aile omandanud EBS-ist ja Tallinna Kommertskoolist.
Aile Kullerkupp valdab eesti, inglise ja soome keelt ning suhtlustasandil vene keelt.
Valdkonnajuhid
Marit töötab E-riigi Akadeemias nutika valitsemise valdkonna juhina. Ta juhib riikide digitaalse küpsuse hindamise metoodika arendamist ning on välja töötanud paljude riikide digiküpsuse hindamise ja digipöörde tegevuskavad. Samuti on Marit aidanud välja töötada UNDP riikide digitaalse hindamise tööriista ja aidanud seda rakendada.
Mariti kogemuspagasisse kuulub ka e-valitsuse ja koostalitlusvõime juurutamise projektide juhtimine. Selliste projektide näideteks on riikliku koostalitlusvõime raamistiku väljatöötamine ja e-teenuste portaali loomine Benini Vabariigile ning Tonga Kuningriigi kodanike registreerimise ja riikliku ID-süsteemi ajakohastamine. Ta on aidanud kaasa ka E-riigi Akadeemia riikliku küberturvalisuse indeksi (NCSI) väljatöötamisele ja tegelenud edukalt selle haldamisega.
Varasematel töökohtadel omandas ta põhjalikud teadmised Euroopa koostööprogrammidest ja rahvusvahelisest koostööst. Siseministeeriumis töötades osales ta Euroopa territoriaalse koostöö programmide ettevalmistamises ja juhtis sellega seotud kommunikatsioonitegevust. Seejärel täiendas ta oma kogemusi töötades Saksamaal INTERREG IVC programmi nõunikuna ning infopunkti koordinaatorina. Tema ülesanneteks oli koostööprojektide arendamine, hindamine ja aruannete kontrollimine, e-teenuste projektiklastri koordineerimine ja programmi kommunikatsioonitegevuste korraldamine.
Marit on lõpetanud Tartu Ülikoolis haldusjuhtimise magistriõppe.
Ta valdab eesti, inglise, soome, saksa ja prantsuse keelt.
Heiko Vainsalu juhib E-riigi Akadeemias tehnoloogia valdkonda. Ta on töötanud Eesti avalikus sektoris 14 aastat, aidates kaasa organisatsioonide digipöördele ja e-teenuste väljatöötamisele. Aastatel 2013 – 2017 juhtis Heiko riikliku andmevahetuskihi valdkonda Eesti Riigi Infosüsteemi Ametis, vastutades X-tee väärtuste juurutamise ning X-tee rahvusvahelise arengu eest. Varasemalt töötas ta Eesti Haigekassas integratsiooni eksperdi ning teenuste arhitektina.
Heiko on aidanud kaasa digiretsepti ja elektroonilise töövõimetuslehe teenuste tekkimisele ning realiseerinud muid kodanikule suunatud e-teenuseid. Tema juhtimisel toimunud piiriülese koostöö suurimaks ja maailmas seni ainulaadseks saavutuseks on Eesti ja Soome riiklike andmevahetuskihtide ühendamine ja piiriüleste teenuste ökosüsteemi loomine.
Heikol on rikkalikud kogemused rahvusvaheliste e-riigi arendamise projektide juhtimisel Kanadas, Kolumbias, Kaimanisaartel ning Saksamaal, kus on aidanud tuvastada ja/või ületada kitsaskohti laiapõhjase koostalitusvõime loomiseks.
Heiko on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli tehnikateaduste magistrina.
Heiko räägib eesti ja inglise keelt.
Kristina Reinsalu on E-riigi Akadeemia e-demokraatia valdkonnajuht. Ta juhib digitaalse kaasamise ja avatud valitsemise projektide algatamist, kavandamist, rakendamist ja elluviimist omavalitsustes, üleriigiliselt ja riikide vahel. Kristina aitab riigiasutustel ja kohalikel omavalitsustel ning kodanikuühiskonna organisatsioonidel mõista:
- kuidas mõjutab IKT kodanike ja kogu ühiskonna igapäevast poliitilist ja ühiskondlikku toimimist,
- kuidas valitsused peaksid reageerima kodanike ootustele ja nõudmistele tegutseda partneritena,
- kuidas muuta otsustusprotsessid läbipaistvaks ja kaasavaks ning millist lisandväärtust see pakub.
Demokraatia kohalikus omavalitsuses on Kristina kirg. Ta peab seda demokraatia uuenduste kasvulavaks. Ta on juhtinud projekte, mis edendavad avatud valitsemist ja loovad demokraatia e-tööriistu ELi idapartnerlusriikides, nagu Gruusia, Moldova jne, ning on konsulteerinud Eesti, Läti ja mujal asuvate omavalitsustega avatud valitsemise ja kaasava eelarve rakendamist. Ta on eestvedanud projekte, mis mõõdavad e-osaluse algatuste mõju ja seda, kuidas kodanike kaasamine aitab linnadel lahendada rohepöördega kaasnevaid proovikive.
Kristina on rahvusvaheliselt tunnustatud e-kaasamise ja avatud valitsemise eestkõneleja. Ta on avaldanud mitmeid e-valitsemise ja e-osaluse teemalisi artikleid mitmetes rahvusvahelistes teadusajakirjades ja ajalehtedes.
Kristinal on Tartu Ülikooli magistrikraad avalikes suhetes ning doktorikraad meedias ja kommunikatsioonis.
Ta räägib eesti, inglise, hispaania, vene ja natuke saksa keelt.
Merle Maigre töötab E-riigi Akadeemia küberturvalisuse valdkonna juhina. Varem töötas ta valitsussuhete juhina küberturvalisuse õppega tegelevas Eesti ettevõttes CybExer Technologies.
Aastatel 2017–2018 oli Merle Tallinnas asuva NATO küberkaitse oivakeskuse (NATO Cooperative Cyber Defense Center of Excellence, NATO CCDCOE) direktor. 2012–2017 töötas Merle Eesti presidentide Kersti Kaljulaidi ja Toomas Hendrik Ilvese julgeolekupoliitika nõunikuna, olles presidendi peamine nõunik sise- ja rahvusvahelistel julgeolekuteemadel, sealhulgas küberkaitse küsimustes.
Aastatel 2010-2012 töötas Merle NATO peakorteris NATO peasekretäri Anders Fogh Rasmusseni erakabineti poliitika planeerimise üksuses.
Merle on töötanud analüütikuna Tallinnas Rahvusvahelises Kaitse- ja Julgeolekukeskuses (ICDS) (2007-2010), Kiievis asuva NATO esinduse asejuhina (2005-2007) ja Eesti kaitseministeeriumi NATO osakonnas (2000-2005), panustades Eesti NATOga ühinemise ettevalmistamisesse.
Merle Maigre on tegev ka mitmes vabaühenduses. Ta on CyberPeace Instituudi juhatuse esimees, Eesti välissuhete nõukogu juhatuse liige ja Eesti infoturbe assotsiatsiooni juhatuse liige.
Merlel on Londoni King’s College’i sõjaõpingute magistrikraad, Middlebury kolledži (USA) rahvusvaheliste suhete bakalaureuse ja Tartu Ülikooli ajaloo bakalaureuse kraad. Ta on õppinud ka Johns Hopkinsi SAIS Bologna keskuses ja Sciences-Po Pariisis.
Merlet on autasustatud Prantsusmaa riikliku teenetemärgiga (2021), Eesti Kaitseväe teenistusmedali (2018) ja Eesti Kaitseministeeriumi teenetemärgi (2018), Hollandi Oragne-Nassau ordeni (2018), Poola teenetemärgi (2014) ja Soome Lõvi ordeniga (2014).
Merle räägib eesti, inglise, vene, prantsuse, itaalia ja ukraina keelt.
Annela on töötanud E-riigi Akadeemias koolitusjuhina alates 2004. aastast, vahendades e-riigi ja e-demokraatia toimimise alaseid teadmisi erinevate riikide avaliku sektori tippjuhtidele ja tippspetsialistidele ning poliitikutele. Ta hindab sihtriigi ametnike e-riigi alaseid koolitusvajadusi ning koostab vastavalt sellele koolitusprogrammi, mis viiakse vastavalt kliendi vajadusi arvestades läbi kas Eestis või välisriigis. Lisaks juhib Annela ka rahvusvahelisi koostööprojekte ning on e-riigi lahendusi tutvustav lektor Eestis toimuvatel koolitustel ning ekspert välislähetustel.
Varasemalt on Annela töötanud Eesti Ajalehtede Liidus (2002-2003).
Annela on omandanud MA kraadi TTÜst informaatika teaduskonnast 2005. aastal.
Ta räägib eesti, inglise ja mõnevõrra vene keelt.
Margareta Telliskivi töötab eGAs projektiarenduse valdkonna juhina. Varem on ta 20 aastat töötanud IT-sektoris äriarendus-, koolitus-, müügi- ja partnersuhete juhina ning paralleelselt tõlkinud ja osalenud tarkvara lokaliseerimisprojektides.
Margareta on õppinud Eesti Humanitaarinstituudis inglise keelt ja Briti kultuuriuuringuid. Täiendõppe korras on ta läbinud mitmeid põhjalikke müügi- ja juhtimiskoolitusi.
Margareta räägib eesti, inglise, soome, rootsi ja vene keelt.
Nutika valitsemise eksperdid
Marit töötab E-riigi Akadeemias nutika valitsemise valdkonna juhina. Ta juhib riikide digitaalse küpsuse hindamise metoodika arendamist ning on välja töötanud paljude riikide digiküpsuse hindamise ja digipöörde tegevuskavad. Samuti on Marit aidanud välja töötada UNDP riikide digitaalse hindamise tööriista ja aidanud seda rakendada.
Mariti kogemuspagasisse kuulub ka e-valitsuse ja koostalitlusvõime juurutamise projektide juhtimine. Selliste projektide näideteks on riikliku koostalitlusvõime raamistiku väljatöötamine ja e-teenuste portaali loomine Benini Vabariigile ning Tonga Kuningriigi kodanike registreerimise ja riikliku ID-süsteemi ajakohastamine. Ta on aidanud kaasa ka E-riigi Akadeemia riikliku küberturvalisuse indeksi (NCSI) väljatöötamisele ja tegelenud edukalt selle haldamisega.
Varasematel töökohtadel omandas ta põhjalikud teadmised Euroopa koostööprogrammidest ja rahvusvahelisest koostööst. Siseministeeriumis töötades osales ta Euroopa territoriaalse koostöö programmide ettevalmistamises ja juhtis sellega seotud kommunikatsioonitegevust. Seejärel täiendas ta oma kogemusi töötades Saksamaal INTERREG IVC programmi nõunikuna ning infopunkti koordinaatorina. Tema ülesanneteks oli koostööprojektide arendamine, hindamine ja aruannete kontrollimine, e-teenuste projektiklastri koordineerimine ja programmi kommunikatsioonitegevuste korraldamine.
Marit on lõpetanud Tartu Ülikoolis haldusjuhtimise magistriõppe.
Ta valdab eesti, inglise, soome, saksa ja prantsuse keelt.
Priit Vinkel töötab E-riigi Akadeemias nutika valitsemise vanemeksperdina. Tema peamised ülesanded hõlmavad riikide digiküpsuse hindamist, valitsusorganisatsioonidele digimuutuste rakenduskavade väljatöötamist ning riigiasutuste nõustamist IKT-tööriistade kasutamiseks demokraatlikes protsessides.
Priit on osalenud Eesti valimiste korraldamises üle 15 aasta. Enne E-riigi Akadeemiaga liitumist juhtis ta üle kuue aasta Eesti Vabariigi Valimisteenistust.
Samuti on ta töötanud põhiseaduse ja õiguskomisjonides Riigikogu Kantseleis ning erinevatel akadeemilistel ametikohtadel. Priit on olnud seotud Eesti elektroonilise hääletussüsteemi arendamise ja juurutamisega alates selle algusest.
Ta on teinud koostööd mitmete rahvusvaheliste organisatsioonidega, nõustades välisriikide valitsusasutusi digitaliseerimise, e-valitsemise ja valimiste läbiviimise osas.
Priidul on bakalaureusekraad politoloogias, magistrikraad avalikus halduses ning doktorikraad poliitika- ja haldusteadustes. Tema teadusalane tegevus keskendub hääletamistehnoloogiatele ja (valimis) administreerimise küsimustele.
Priit räägib eesti, inglise ja saksa keelt.
Katrin Nyman-Metcalf töötab E-riigi Akadeemias e-valitsemise ja IKT õigusalaste küsimuste vanemeksperdina ning Tallinna tehnikaülikooli õiguse instituudis tehnoloogiaõiguse õppetoolis professorina.
Projektid, millega ta tegeleb, on suunatud meedia ja kommunikatsiooni seadusandluse õiguslikule analüüsile, õigusliku süsteemi ülesehitamisele ja koolituste läbiviimisele ja e-valitsemise toetusele, eriti konfliktijärgsetes ühiskondades.
Katrinile omistati avaliku sektori rahvusvahelise õiguse doktorikraad 1999 ja magistrikraad 1986 Uppsala ülikoolis. Taema teadusliku tegevuse fookuses on õiguse ja tehnoloogia kohtumine rõhuasetusega IT ja kommunikatsioonil, rahvusvaheline otsustusprotsess ja valitsemise muutuv ülesehitus, inimõiguste ja seaduslikkuse juurutamine. Ta on avaldanud mitmeid selleteemalisi teadusartikleid.
Katrin räägib eesti, inglise, saksa, prantsuse, hispaania, rootsi ja bosnia keelt.
Tiina töötab E-riigi Akadeemias kliendisuhete arendusjuhina, aidates hoida kliendisuhteid, arendada koostöösoove ja töötada välja arendusprojekte.
Varasemalt on Tiina töötanud nii era- kui ka avalikus sektoris erinevatel ametikohtadel. Ta on vastutanud IT-sektoris nii müügitegevuse, turunduse kui ka erinevate koostööprojektide ja ürituste korraldamise eest.
Tiina on omandanud BA kraadi Tallinna Ülikooli haldusjuhtimise erialal ja MBA kraadi University Colledge Dublin’is Euroopa majanduse- ja poliitika erialal.
Ta räägib eesti, inglise ja vene keelt.
Piret Saartee töötab E-riigi Akadeemias nutika valitsemise vanemeksperdina. Piretil on üle 12-aastane e-riigi eksperdina töötamise kogemus. Tal on suurepärased teadmised avalike teenuste ja registrite digitaliseerimisest ning teenustega seotud äriprotsesside optimeerimisest (nt elektroonilise kinnistusraamatu ja sellega seotud e-teenuste rakendamisest, abieluvararegistri, pärimisregistri ja laevaregistri digitaliseerimine).
Piretil on märkimisväärne juriidilise analüüsi ja õigusaktide projektide koostamise, strateegiate ja tegevuskavade koostamise, koolituste läbiviimise ning muudatuste juhtimise toetamise kogemus. Ta on osalenud mitmetes Euroopa Liidu projektides, näiteks STORK2.0, eIDASi ja kinnistusraamatute sidumise (LRI) platvormi juurutamises.
Töötades erinevates rahvusvahelistes projektides Omaanis, Araabia Ühendemiraatides, Ukrainas jm, on Piret omandanud häid teadmisi kultuuridevahelise suhtlusest ja ärietiketist.
Piretil on Eesti Õigusinstituudi magistrikraad õigusteaduses.
Piret räägib eesti, inglise ja vene keelt.
Kristi Kivilo on E-riigi Akadeemia nutika valitsemise vanemekspert.
Kristi on kavandanud, ehitanud ja juurutanud enam kui 15 aastat nii alg- kui ka eksperttaseme digioskuste programme ja projekte, mis aitavad arendada noorte ja täiskasvanud õppijate digioskusi. Ta usub, et digilahendustest on võimalik saada kasu vaid siis, kui inimestel on olemas vajalikud digioskused. Samuti on tema arvates meil paremad digitaalsed lahendused ja teenused, kui teame paremini, kuidas neid luua.
Aastatel 2019–2022 vastutas ta Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis digioskuste koordinatsioonidirektorina digiriigiakadeemia.ee, avalikule sektorile mõeldud e-õppekeskkonna avamise eest.
Aastatel 2007-2019 töötas Kristi Vaata Maailma SA/Look@World Sihtasutuses. Sihtasutus keskendus Eesti elanike digioskuste arendamisele ning oli kompetentsikeskuseks suuremahuliste IKT koolituste ja teadlikkuse tõstmise projektide korraldamisel. Aastatel 2009-2011 (ka 2002-2004) korraldas sihtasutus „Ole kaasas!“ koolituse enam kui 100 000 inimesele (10% täiskasvanud elanikkonnast), mille eesmärk oli õpetada osalejatele digioskusi: kuidas kasutada arvutit, internetti, e-teenuseid ja ID-kaarti. Programmi lõppedes hakkas elektroonilist ID-kaarti autentimiseks ja digiallkirjastamiseks kasutama üle 400 000 Eesti inimese. Võrdluseks, 2006. aastal kasutas ID-kaarti elektrooniliselt vaid 20 000 eestlast. Sihtasutus korraldas ka heategevuslikku kasutatud arvutite annetamist abivajajatele. Alates 2009. aastast renoveeriti ligikaudu 3000 kasutatud arvutit, mis anti heategevusorganisatsioonidele üle Eesti.
Alates 2012. aastast asutas ja juhib sihtasutus ka koolijärgsete IKT huviringide võrgustikku NutiLabor/SmartLabs. 2019. aastaks osales neis tegevustes üle 5000 lapse.
Kristi oli aastatel 2016–2019 Eesti Teadushuvihariduse Liidu kaasasutaja ja tegevdirektor, mis on katusorganisatsioon kõigile, kes panustavad mitteformaalsesse teadushuviharidusse Eestis. Tema oli ka huviring.ee – lastele mõeldud reaalainete ja IT-alaste koolijärgsete tegevuste veebilehe arendaja.
Kristi omandas MBA kraadi Tallinna Tehnikaülikoolist. Ta räägib eesti ja inglise keelt.
Rozha Ahmed töötab E-riigi Akadeemias nutika valitsemise eksperdina. Ta nõustab valitsusorganisatsioone digisiirde tegevuskavade väljatöötamisel.
Rozha on töötanud IT-eksperdina üle 12 aasta. Tal on märkimisväärne kogemus digisiirde ja äriprotsesside ümberkujundamise, süsteemianalüüsi, erinevate infosüsteemide projekteerimise ja juurutamise ning muudatuste juhtimise alal. Ta on aidanud kaasa e-Kohtu süsteemi juurutamisel Iraagi Kurdistani piirkonnas.
Lisaks erasektoris töötamisele on Rozhal ka mitmekülgne akadeemiline kogemus. Ta on pidanud mitmetes ülikoolides loenguid, juhendanud bakalaureuse- ja magistritöid, retsenseerinud artikleid, juhtinud akadeemilisi komisjone ja koostanud publikatsioone. Rozha töötas aastatel 2012–2018 Iraagis Sulaimani Polütehnilises Ülikoolis abiõppejõuna.
Rozhal on statistika ja arvutite valdkonna bakalaureusekraad Iraagi Sulaimani ülikoolist, andmeteaduse magistrikraad Ühendkuningriigi Newcastle’i ülikoolist ning doktorikraad justiitssüsteemide digisiirde teemal Tallinna Tehnikaülikoolis.
Rozha räägib inglise, araabia ja kurdi keelt.
Tehnoloogia eksperdid
Heiko Vainsalu juhib E-riigi Akadeemias tehnoloogia valdkonda. Ta on töötanud Eesti avalikus sektoris 14 aastat, aidates kaasa organisatsioonide digipöördele ja e-teenuste väljatöötamisele. Aastatel 2013 – 2017 juhtis Heiko riikliku andmevahetuskihi valdkonda Eesti Riigi Infosüsteemi Ametis, vastutades X-tee väärtuste juurutamise ning X-tee rahvusvahelise arengu eest. Varasemalt töötas ta Eesti Haigekassas integratsiooni eksperdi ning teenuste arhitektina.
Heiko on aidanud kaasa digiretsepti ja elektroonilise töövõimetuslehe teenuste tekkimisele ning realiseerinud muid kodanikule suunatud e-teenuseid. Tema juhtimisel toimunud piiriülese koostöö suurimaks ja maailmas seni ainulaadseks saavutuseks on Eesti ja Soome riiklike andmevahetuskihtide ühendamine ja piiriüleste teenuste ökosüsteemi loomine.
Heikol on rikkalikud kogemused rahvusvaheliste e-riigi arendamise projektide juhtimisel Kanadas, Kolumbias, Kaimanisaartel ning Saksamaal, kus on aidanud tuvastada ja/või ületada kitsaskohti laiapõhjase koostalitusvõime loomiseks.
Heiko on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli tehnikateaduste magistrina.
Heiko räägib eesti ja inglise keelt.
Mark Erlich töötab E-riigi Akadeemias elektroonilise identiteedi vanemeksperdina. Tal on enam kui 15-aastane elektroonilise identiteedi (eID) arendamise kogemus. Juba enam kui 10 aastat on ta panustanud Eesti jätkusuutliku ja turvalise eID lahenduse arendamisse. Alates 2010. aastast on Mark Eesti Riigi Infosüsteemi Ameti eID haldamise võtmeisik. Ta on panustanud PKI valdkonnajuhina, eID osakonna juhatajana ning viimastel aastatel eID äriarhitektina.
Marki tugevusteks on tehnoloogia tundmine, koosvõimeliste lahenduste loomise ja suure pildi juhtimise oskus. Viimased kaheksa aastat on ta olnud seotud eIDAS-e (EU interoperability Regulation in eID and Trust Service Area) EL-i tasandi töörühmade tööga ning ka regulatsiooni rakendamisega riiklikul tasandil.
Mark on osalenud paljudes rahvusvahelistes projektides eID konsultandina ja väliseksperdina. Tema teadmised on aidanud paljudel riikidel leida oma eID arendamise ja juurutamise tee, teiste seas Mongoolia, Cabo Verde, Tuneesia ja Ukraina.
Mark on lõpetanud Dalarna ülikooli arvutiteaduse bakalaureusekraadiga.
Mark räägib eesti, inglise, rootsi ja vene keelt.
Uuno Vallner töötab E-riigi Akadeemias 2015. aastast. Uuno on olnud Eestis mitmete oluliste e-riigi projektide initsiaatoriks: X-tee, riigiportaal eesti.ee, e-valimised, avaandmete portaal. Tema eestvedamisel on koostatud mitmed infopoliitilised dokumendid: koosvõime raamistikud ja avaandmete roheline raamat. Uuno on olnud Eesti esindaja Euroopa Komisjoni e-valitsuse töögrupis, Euroopa koosvõime programmi ISA töögruppides, Euroopa avaandmete töögruppides. Uuno on TOGAF sertifikaati omav arhitekt ning ettevõtlusarhitektide liidu liige.
Uuno on lõpetanud Tartu Ülikooli matemaatikateaduskonna, tehnikateaduste kandidaadikraad omistati talle NSV Liidu Teaduste Akadeemia poolt Moskvas.
Uuno on töötanud Informaatika Instituudis, Riigikantseleis ning Majandus- ning Kommunikatsiooniministeeriumis.
2017. aastal pälvis ta infotehnoloogia edendamise eest Valgetähe IV klassi teenetemärgi.
Uuno räägib eesti, vene ja inglise keelt.
Anne Nurmik töötab E-riigi Akadeemias tehnoloogia valdkonna projektijuhina. Tema peamisteks tööülesanneteks on tehnoloogiaprojektide ettevalmistamine ja elluviimise koordineerimine.
Annel on rikkalikud kogemused teenindusvaldkonna ja organisatsiooni juhtimissüsteemide arendamisel nii avalikus kui ka erasektoris. Ta on juhtinud organisatsiooniüleseid teenuste- ja protsessipõhise juhtimise kasutuselevõtu ning teenindusprotsesside digitaliseerimise projekte. Anne vastutas Eesti Haigekassa ravikindlustusandmete digitaliseerimise ja ravikindlustatute registri üleviimise eest SAP CRM-platvormile aastatel 2002 – 2007 ja aastatel 2014 – 2020 Maanteameti teenuste disaini põhimõtete juurutamise eest avalike teenuste pakkumisel.
Annel on EBSi sotsiaalteaduste magistrikraad ja bakalaureuse kraadi finantsanalüüsis ning Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži ärijuhtimise magistrikraad avalike teenuste disainis.
Anne räägib eesti, inglise ja vene keelt.
Ants Urvak töötab E-riigi Akadeemias tehnoloogia vanemeksperdina. Antsul on aastakümnete pikkune IT –valdkonnas töötamise kogemus. Kõik need aastad on ta olnud otseselt või kaudselt seotud avaliku sektori ja erasektori erinevate projektide ja programmidega juurutamisega. Tema roll ja kogemused partnerite ja ülemaailmsete IT-ettevõtete meeskonnatöö koordineerimisel on aidanud paljusid projekte maailma eri paigus edukalt ellu viia.
Ants on Eesti IT-ettevõtte Baltic Computer Systems kaasasutaja ja endine tegevdirektor. Ettevõte etendas olulist rolli isikukoodi kasutuselevõtul ja rakendamisel Eestis. Isikukood ja sellel põhinev digitaalne identiteet omakorda olid aluseks Eesti e-riigi tekkele ja kiirele arengule.
Üle 20 aasta töötas Ants rahvusvahelises tarkvaraettevõttes Oracle ning oli Oracle Corporation’i tegevdirektor Balti riikides. Alates 2006. aastast haldas ta mitmete piirkondade suurklientide suhteid ning juhtis Oracle’i partnerite tugirühma Ida-Euroopas ja SRÜ riikides.
Lisaks on Ants juhtinud IBM Eesti tegevust, töötanud Eesti Teaduste Akadeemia Küberneetika Instituudis ning olnud Eesti riikliku planeerimiskomitee IT-osakonna juhataja.
Antsul on Tallinna Tehnikaülikooli andmetöötluse haldamise magistrikraad.
Ta räägib eesti, inglise, vene ja soome keelt.
E-demokraatia eksperdid
Kristina Reinsalu on E-riigi Akadeemia e-demokraatia valdkonnajuht. Ta juhib digitaalse kaasamise ja avatud valitsemise projektide algatamist, kavandamist, rakendamist ja elluviimist omavalitsustes, üleriigiliselt ja riikide vahel. Kristina aitab riigiasutustel ja kohalikel omavalitsustel ning kodanikuühiskonna organisatsioonidel mõista:
- kuidas mõjutab IKT kodanike ja kogu ühiskonna igapäevast poliitilist ja ühiskondlikku toimimist,
- kuidas valitsused peaksid reageerima kodanike ootustele ja nõudmistele tegutseda partneritena,
- kuidas muuta otsustusprotsessid läbipaistvaks ja kaasavaks ning millist lisandväärtust see pakub.
Demokraatia kohalikus omavalitsuses on Kristina kirg. Ta peab seda demokraatia uuenduste kasvulavaks. Ta on juhtinud projekte, mis edendavad avatud valitsemist ja loovad demokraatia e-tööriistu ELi idapartnerlusriikides, nagu Gruusia, Moldova jne, ning on konsulteerinud Eesti, Läti ja mujal asuvate omavalitsustega avatud valitsemise ja kaasava eelarve rakendamist. Ta on eestvedanud projekte, mis mõõdavad e-osaluse algatuste mõju ja seda, kuidas kodanike kaasamine aitab linnadel lahendada rohepöördega kaasnevaid proovikive.
Kristina on rahvusvaheliselt tunnustatud e-kaasamise ja avatud valitsemise eestkõneleja. Ta on avaldanud mitmeid e-valitsemise ja e-osaluse teemalisi artikleid mitmetes rahvusvahelistes teadusajakirjades ja ajalehtedes.
Kristinal on Tartu Ülikooli magistrikraad avalikes suhetes ning doktorikraad meedias ja kommunikatsioonis.
Ta räägib eesti, inglise, hispaania, vene ja natuke saksa keelt.
Liia töötab e-demokraatia vanemeksperdina. Alates 2005. aastast on Liia tegelenud E-riigi Akadeemias e-demokraatia valdkonnaga, eesmärgiga parandada ja uuendada IKT abil demokraatia toimemehhanisme ühiskonnas ja riigivalitsemises. Liia osaleb aktiivselt vabakonna tegemistes.
Liia on lõpetanud Tartu Ülikooli füüsika eriala ning omandanud PhD teaduskraadi. Peale ülikooli lõpetamist töötas ta 20 aastat Tartu Observatooriumis astrofüüsikuna. Liia teadluslikku karjääri katkestas lülitumine poliitikasse ja valimine 1990. aastal nii Ülemnõukogu kui ka Eesti Kongressi saadikuks.
Liia on tegelnud süvitsi Eesti riigi taastamise küsimustega, olles vastavate töörühmade liige ning Põhiseaduse Assamblee redaktsioonitoimkonna esimees. Ta on valitud Riigikogu VII, VIII ja IX koosseisu liikmeks. Aastatel 1992 – 1995 oli ta omandireformi läbiviimise eest vastutav minister.
Liia Hänni räägib eesti, inglise ja vene keelt.
Kristina Mänd töötab E-riigi Akadeemia e-demokraatia vanemeksperdina, aidates juhtidel ja organisatsioonidel mõista kodanike osaluse väärtust ja kasutada erinevaid vahendeid heaks valitsemiseks.
Kristina tunneb suurt huvi kodanikuühiskonna rolli vastu elukvaliteedi tõstjana ja sellele juurdepääsu andjana. Huvi tõukus tööst Eesti avaliku sektori ja erinevates kodanikuühiskonna organisatsioonides üle maailma, nt. Civicus Lõuna-Aafrikas, LIFEbeat New Yorgis, Eesti Vabaühenduste Liidus, Mondos ja Eesti poliitikauuringute keskuses Praxis.
Kristina on vastutanud sadade vabatahtlike tegevuse koordineerimise eest ning tegelenud teavitustegevuse, sotsiaalse kaasamise, eestkoste ja poliitika kujundamisega, samuti juhtinud projekte, programme ja organisatsioone.
Viimase 25 aasta jooksul on Kristina juhtinud mitmeid rahvusvahelisi kodanikuühiskonna organisatsioone ja projekte. Paljusid neist on ta koolitanud ja konsulteerinud järgmistes juhtimisega seotud küsimustes: strateegiline planeerimine, mõju hindamine, finantsplaneerimine ja -juhtimine, organisatsiooni analüüs ja arendamine, sidusrühmade kaasamine, ühismeedia turundus, toetajate leidmine ja koostöö nendega, juhtimise arendamine, legitiimsus ja vastutustundlikkus ning avalikkuse kaasamine ja eestkoste.
Kristina on avaldanud mitu raamatut ja palju artikleid eelpoolnimetatud teemadel. Samuti on ta kirjutanud mitmeid reisijutte.
Kristinal on New Yorgi Ülikooli (NYU) juhtimise ja turunduse magistrikraad ja Tartu Ülikooli inglise keele filoloogia magistrikraad.
Kristina räägib inglise, vene, soome, hispaania ja eesti keelt.
Randel Länts töötab E-riigi Akadeemias e-demokraatia ja muutuste juhtimise vanemeksperdina. Tal on pikaajaline kogemus omavalitsuse, riigi ja EL tasandil poliitikas tegutsemisest. Randel on olnud Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär, Viljandi linnavolikogu esimees ja Euroopa Regioonide Komitee asendusliige.
Teda paelub hea valitsemistava juurutamine omavalitsustes ning köidavad projektid, mis aitavad tõsta kodanike osalust otsuste tegemisel kohalikul tasandil. Viljandi linnavolikogus töötades oli ta 2013. aastal kaasava eelarve eestkõneleja ja juurutaja Viljandi linnas. Randeli eestvedamisel sai Viljandi linnast teine omavalitsus Eestis, kes kaasavat eelarvet rakendab.
Randelil on Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste magistrikraad.
Ta räägib eesti ja inglise keelt.
Küberturvalisuse eksperdid
Merle Maigre töötab E-riigi Akadeemia küberturvalisuse valdkonna juhina. Varem töötas ta valitsussuhete juhina küberturvalisuse õppega tegelevas Eesti ettevõttes CybExer Technologies.
Aastatel 2017–2018 oli Merle Tallinnas asuva NATO küberkaitse oivakeskuse (NATO Cooperative Cyber Defense Center of Excellence, NATO CCDCOE) direktor. 2012–2017 töötas Merle Eesti presidentide Kersti Kaljulaidi ja Toomas Hendrik Ilvese julgeolekupoliitika nõunikuna, olles presidendi peamine nõunik sise- ja rahvusvahelistel julgeolekuteemadel, sealhulgas küberkaitse küsimustes.
Aastatel 2010-2012 töötas Merle NATO peakorteris NATO peasekretäri Anders Fogh Rasmusseni erakabineti poliitika planeerimise üksuses.
Merle on töötanud analüütikuna Tallinnas Rahvusvahelises Kaitse- ja Julgeolekukeskuses (ICDS) (2007-2010), Kiievis asuva NATO esinduse asejuhina (2005-2007) ja Eesti kaitseministeeriumi NATO osakonnas (2000-2005), panustades Eesti NATOga ühinemise ettevalmistamisesse.
Merle Maigre on tegev ka mitmes vabaühenduses. Ta on CyberPeace Instituudi juhatuse esimees, Eesti välissuhete nõukogu juhatuse liige ja Eesti infoturbe assotsiatsiooni juhatuse liige.
Merlel on Londoni King’s College’i sõjaõpingute magistrikraad, Middlebury kolledži (USA) rahvusvaheliste suhete bakalaureuse ja Tartu Ülikooli ajaloo bakalaureuse kraad. Ta on õppinud ka Johns Hopkinsi SAIS Bologna keskuses ja Sciences-Po Pariisis.
Merlet on autasustatud Prantsusmaa riikliku teenetemärgiga (2021), Eesti Kaitseväe teenistusmedali (2018) ja Eesti Kaitseministeeriumi teenetemärgi (2018), Hollandi Oragne-Nassau ordeni (2018), Poola teenetemärgi (2014) ja Soome Lõvi ordeniga (2014).
Merle räägib eesti, inglise, vene, prantsuse, itaalia ja ukraina keelt.
Kadri Kaska on E-riigi Akadeemia (eGA) küberturvalisuse vanemekspert. Enne eGA-ga liitumist 2022. aasta kevadel töötas ta üle kümne aasta NATO Küberkaitsekoostöö Keskuses (CCDCOE) küberjulgeolekuõiguse ja -poliitikavaldkonna teadurina ning juhtis viimased 2,5 aastat CCDCOE õigusosakonda.
Kadri peamine uurimisvaldkond on olnud riiklikud küberjulgeolekustrateegiad ja valdkonna valitsemiskorraldus, samuti riikide küberoperatsioonid ja neile kohalduv rahvusvaheline õigus.
Aastatel 2017–2018 oli Kadri lähetatud Riigi Infosüsteemi Ametisse, kus ta vastutas küberturvalisuse ohuhinnangute ja -analüüside eest, sh küberturvalisuse aastaraamatu koostajana, ning panustas asutuse tegevustesse poliitikaanalüüsi ja õigusloome vallas.
Muu hulgas oli ta üks Eesti küberturvalisuse seaduse ja 2018. aasta küberturvalisuse strateegia kaasautoreist.
Kadri professionaalse tegevuse algus oli telekommunikatsioonisektoris, kus ta sideameti ja konkurentsiameti õigusnõunikuna osales nii sagedushaldust, standardimist kui telekommunikatsioonituru reguleerimist käsitlevas õigusloomes ja haldusmenetlustes.
Kadri on teinud koostööd mitme rahvusvahelise organisatsiooni ja programmiga riikide küberturvalisuse võimekuse suurendamisel.
Kadril on õigusteaduse magistrikraad Tartu Ülikoolist. Ta räägib eesti, inglise ja rootsi keelt.
Epp Maaten töötab E-riigi Akadeemias Moldova küberturvalisuse projekti juhina. Epul on pikaajaline töökogemus avalikus sektoris. Ta on olnud Vabariigi Presidendi nõunik infoühiskonna alal ning töötanud Õiguskantsleri Kantseleis ning Riigi Infosüsteemi Ametis e-teenuste, kriitilise informatsiooni intrastruktuuri kaitse ja infoturbe alase järelevalve teemadega. Epul on ka audiitoritöö kogemus Eesti Energiast ning Riigikontrollist.
Alates 1998. aastast tegeles ta valimiste teemadega ning vastutas Riigikogu Kantselei valimiste osakonnas valimiste korraldamiseks vajalike IT-süsteemide ja e-hääletamise toimimise eest.
Epp on rahvusvaheliselt sertifitseeritud IT-audiitor ning lõpetanud TTÜ IT Kolledžis infosüsteemide administreerimise eraiala ja saanud haldusjuhtimise magistrikraadi.
Epp räägib eesti, inglise ja saksa keelt.
Elsa Neeme töötab E-riigi Akadeemias (eGA) küberturvalisuse vanemeksperdina. Enne eGA-ga liitumist töötas ta neli aastat NATO Küberkaitse Kompetentsikeskuse (CCDCOE) õigusnõunikuna Tallinnas.
Aastatel 2020–2021 töötas ta ka Kaitseministeeriumi poolt 2020. aasta novembris asutatud sihtasutuse CR14 juhatuse liikme ja esimese tegevjuhina. CR14 opereerib mitmesuguseid keerukaid küberõppusi ning keskendub küberturvalisusega seotud teadusuuringutele, arendustegevusele ja tehnilisele koolitusele nii Eesti kui ka rahvusvaheliste partnerite jaoks.
Elsal on ka pikaajaline Riigi Infosüsteemide Ametis töötamise kogemus, kus aastatel 2016 – 2018 arendas ta riikliku küberjulgeoleku õigussüsteemi, kujundas infoturbe ja riskijuhtimise raamistikke ning toetas CERT-EE ja järelevalvet õigusküsimustes.
Ta on üks Eesti küberturvalisuse seaduse kaasautoritest.
Elsa räägib eesti, inglise, vene ja soome keelt.
Radu Antonio Serrano Iova arendab ja juhib E-riigi Akadeemia projekte. Ta haldab riikliku küberturvalisuse indeksi (NCSI) andmebaasi ning suhtleb huvitatud osapooltega, et koguda koguda ja kontrollida vajalikke andmeid. Ta on panustanud Moldova korruptsioonivastase veebiplatvormi loomisse ja analüüsinud Moldova erasektorile suunatud avalikke e-teenuseid. Lisaks vastutab ta erinevate projektidokumentide ja trükiste tõlkimise eest.
Varem töötas Radu Panama välisministeeriumis ning kaubandus- ja tööstusministeeriumis, kus ta aitas koostada rahvusvahelisi kaubanduslepinguid ja luua ettevõtteid. Ta töötas ka Panamas Ameerika Kaubandus- ja Tööstuskojas (AmCham) kaubandusspetsialistina, kirjutades mitmeid „Doing Business” aruandeid ja nõustades erasektorit kõigis Panama ja USA vahelistes kaubandussuhetes.
Viimaste aastate jooksul on ta uurinud e-hääletust ja tehisintellekti kasutamist valitsemises. Radul on Katholieke Universiteit Leuven’I (Belgia), Münsteri Ülikooli (Saksamaa) ja Tallinna Tehnikaülikooli ühine magistrikraad avaliku sektori innovatsiooni ja e-valitsuse alal.
Radu räägib inglise, hispaania, prantsuse, rumeenia ja itaalia keelt.
Hauke Schulz töötab E-riigi Akadeemias projektijuhina, aidates kaasa küberturvalisuse ja e-demokraatia projektide edukale elluviimisele. Varasemalt on Hauke töötanud finantsteenuste pakkuja Wise’i (endise nimega TransferWise) juures ja juhtinud Saksa regiooni meeskonda.
Haukel on Tallinna Ülikooli poliitika ja avaliku halduse bakalaureusekraad. Praegu õpib ta Tallinna Tehnikaülikooli tehnoloogia juhtimist ja digipöörde magistriprogrammis.
Hauke räägib saksa, eesti ja inglise keelt.
Koolitused
Annela on töötanud E-riigi Akadeemias koolitusjuhina alates 2004. aastast, vahendades e-riigi ja e-demokraatia toimimise alaseid teadmisi erinevate riikide avaliku sektori tippjuhtidele ja tippspetsialistidele ning poliitikutele. Ta hindab sihtriigi ametnike e-riigi alaseid koolitusvajadusi ning koostab vastavalt sellele koolitusprogrammi, mis viiakse vastavalt kliendi vajadusi arvestades läbi kas Eestis või välisriigis. Lisaks juhib Annela ka rahvusvahelisi koostööprojekte ning on e-riigi lahendusi tutvustav lektor Eestis toimuvatel koolitustel ning ekspert välislähetustel.
Varasemalt on Annela töötanud Eesti Ajalehtede Liidus (2002-2003).
Annela on omandanud MA kraadi TTÜst informaatika teaduskonnast 2005. aastal.
Ta räägib eesti, inglise ja mõnevõrra vene keelt.
Triinu Raigna aitab korraldada E-riigi Akadeemia koolitusprogramme ja e-valitsemise konverentsi ning pakub tuge akadeemia rahvusvaheliste koostööprojektide elluviimisel.
Varem on töötanud üle 10 aasta IT-sektoris müügijuhi ning koolitus- ja konverentsivaldkonna projektijuhina, vahendades IT ja e-riigiga seotud teemasid erinevatele sihtrühmadele spetsialistidest ametnikeni.
Triinu on omandanud BA kraadi Tartu Ülikoolis psühholoogias ning täiendanud oma teadmisi ka raamatupidamise ja projektijuhtimise valdkonnas.
Ta räägib eesti, inglise ja vene keelt.
Anneli Piirat töötab E-riigi Akadeemias koolituste projekijuhina, aidates korraldada koolitusi ja e-valitsemise konverentsi.
Varasemalt on Anneli töötanud nii era- kui avalikus sektoris, aidates arendada ärikontakte Eesti ja Saksamaa vahel ning vastutades mitmesuguste ürituste korraldamise eest.
Anneli on omandanud BA kraadi Tallinna Ülikoolis saksa keele erialal ning täiendanud oma teadmisi ärijuhtimises ja raamatupidamises.
Anneli räägib eesti, saksa ja inglise keelt.
Projektiarendus
Margareta Telliskivi töötab eGAs projektiarenduse valdkonna juhina. Varem on ta 20 aastat töötanud IT-sektoris äriarendus-, koolitus-, müügi- ja partnersuhete juhina ning paralleelselt tõlkinud ja osalenud tarkvara lokaliseerimisprojektides.
Margareta on õppinud Eesti Humanitaarinstituudis inglise keelt ja Briti kultuuriuuringuid. Täiendõppe korras on ta läbinud mitmeid põhjalikke müügi- ja juhtimiskoolitusi.
Margareta räägib eesti, inglise, soome, rootsi ja vene keelt.
Liina Sieberk töötab E-riigi Akadeemias projektiarenduse eksperdina. Varasema karjääri jooksul pühendus ta hariduse valdkonnale, õpetades lapsi, üliõpilasi ja täiskasvanuid. Liina on kutsetunnistusega täiskasvanute koolitaja.
Ta on töötanud era- ja avaliku sektori haridusasutustes, sh Tartu Ülikoolis, Sisekaitseakadeemias ja täiskasvanuhariduse kompetentsikeskuses. Liinal on mitmekülgne kogemus rahvusvaheliste projektidega – ta on kirjutanud projekte, panustanud eksperdina ja juhtinud projekti elluviimist.
Liina on 10 aastat õppinud ja õpetanud semiootikat. Seetõttu on tähendusloome ja modelleerimissüsteemid tema igapäevaste mõtiskluste lahutamatuks osaks. Sügavast lugupidamisest teadmiste ja arengu vastu täiendab ta aktiivselt oma kompetentse täienduskoolitustel.
Liinal on magistrikraad Tartu Ülikooli semiootika ja kultuuriteaooria erialal.
Liina räägib eesti ja inglise keelt.
Kommunikatsioon
Anu Vahtra-Hellat töötab E-riigi Akadeemia kommunikatsioonijuhina, vastutades meediasuhete, välis- ja sisekommunikatsiooni ning brändijuhtimise eest.
Anu on tegutsenud kommunikatsiooni ja PR-valdkonnas üle 15 aasta, eeskätt telekommunikatsiooni ja finantssektoris. Varasemalt nõustas ta ettevõtteid ja avaliku sektori asutusi suhtekorraldusagentuur Hill and Knowltorni Tallinna kontoris vanemeksperdina. Neli aastat juhtis ta ERGO Kindlustuse kommunikatsioonitegevusi, nõustades juhtkonda, koordineerides Balti-üleseid kommunikatsiooniprojekte ning juhtides sisekommunikatsiooni.
Aastatel 1999 – 2007 töötas Anu Elion Ettevõtted ASis, esmalt pressiesindajana, seejärel kliendilehe toimetajana ning peale seda sisekommunikatsiooni juhina.
Anul on Tartu Ülikooli MA kraad kommunikatsioonijuhtimises.
Ta räägib eesti, inglise, soome, vene ja veidi ka saksa keelt.
Birgit Podelsky töötab E-riigi Akadeemia digimeedia eksperdina. Eelnevalt töötas ta välisministeeriumis Aafrika ja Ladina-Ameerika regioonide lauaülemana ning on varasemalt töötanud kogukonna arenduse ning meedia valdkonnas. Ta on uudishimulik reisija ning lugude koguja.
Birgit on omandanud magistrikraadi rahvusvaheliste suhete alal Tallinna Tehnikaülikoolis ning bakalaureusekraadi filmi-ja teleproduktsiooni alal Aberystwyth ülikoolis.
Birgit räägib eesti, inglise, prantsuse ja soome keelt.
Ave Pilt on E-riigi Akadeemia (eGA) kommunikatsiooniekspert. Ta vastutab eGA turundusstrateegia loomise ning turundustegevuste korraldamise eest ning aitab kaasa eGA kommunikatsioonistrateegia elluviimisele. Samuti osaleb projektide kommunikatsiooni planeerimises ja elluviimises.
Enne eGA-ga liitumist töötas Ave viis aastat heategevusfondis Minu Unistuste Päev kommunikatsioonijuhina, aidates ellu viia ning kommunikeerida raskelt ja krooniliselt haigete laste unistusi. Töö sisaldas kommunikatsioonistrateegia loomist ning elluviimist, mis hõlmas digiturundust, meediasuhteid, sisuloomet, koostöösuhteid, sisekommunikatsiooni ja toetajate leidmist.
Ave rahvusvaheline töökogemus pärineb ajast, mil ta töötas 15 aastat kohviäris. Gustav Pauligi peakontoris töötades vastutas Ave rahvusvahelise koolitusjuhina kohvi koolituskontseptsioonide, koolituskeskuste ja koolitajate arendamise eest viies riigis (Eesti, Läti, Leedu, Soome, Venemaa). Ave on esimeste Eesti baristade meistrivõistluste üks korraldajatest, mitme Eesti baristameistri treener ning “Coffee in Good Spirits” kategooria maailmameistri kaastreener.
Ave on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni eriala ning õpib Tallinna Tehnikaülikooli magistrantuuris juhtimist ja turundust.
Ave räägib eesti, inglise ja vene keelt.
Riina Kallas töötab E-riigi Akadeemias kommunikatsioonieksperdina. Tal on pikaaegne kogemus töötamisel erinevates meediamajades. Viimased kümmekond aastat on Riina töötanud erinevates riigiasutustes nagu Riigikogu Kantselei, Põllumajandus- ja Toiduamet ning Transpordiamet kommunikatsioonialase eksperdina.
Muude tegevuste hulgas on ta vedanud erinevaid digiprojekte, mis on puudutanud ühinenud riigiametite veebide ühendamist ning kaasajastamist. Kõige olulisem nende tegevuste juures on olnud leida viise, kuidas muuta riigiametite pakutavad teenused inimestele võimalikult lihtsalt arusaadavaks ja kättesaadavaks.
Ta armastab kommunikatsioonivaldkonda, kuna see on mitmekesine ja areneb kogu aeg ning valdkonna arengutega kursis olemiseks tuleb ennast pidevalt täiendada.
Riinal on Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna ajakirjanduse eriala magistrikraadiga võrdsustatud haridus.
Riina räägib eesti, inglise ja vene keelt.
Õigus- ja vastavusosakond
Britt Marie Jürman on E-riigi Akadeemia õigus-ja vastavusosakonna juht, kelle ülesandeks on tagada, et organisatsiooni tegevus ja toimingud vastavad kõigile asjakohastele seadustele ning organisatsiooni sisekordadele. Ta vastutab sisemiste kvaliteedikontrollide läbiviimise ning erinevate auditite koordineerimise eest.
Britt Mariel on auditeerimise valdkonnas 14-aastane töökogemus nii avalikus- kui erasektoris. Enne liitumist E-riigi Akadeemiaga töötas ta kümme aastat audiitorbüroos Deloitte finantsaudiitorina ning siseauditi ja riskinõustamise valdkonna juhina.
Britt Marie on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli Tallinna Kolledži majandusarvestuse eriala ning omab sertifitseeritud avaliku sektori auditi professionaali kutsetunnistust (CGAP) ning siseauditi kvaliteedi hindaja sertifikaati (IIA Certificate of Accreditation in Internal Quality Assessment/ Validation).
Britt Marie valdab eesti ja inglise keelt.
Kristel Tõnisson töötab E-riigi Akdeemias projektide administraatorina. Tema peamiseks tööülesandeks on projektijuhtide abistamine administratiivküsimustes. Kristel on töötanud nii era- kui avalikus sektoris. Tal on magistrikraad sotsiaalteaduste valdkonnas.
Kristel valdab eesti, inglise, rootsi ning vene keelt.
Enne eGA meeskonnaga liitumist 2023 a märtsis töötas Epp sihtasutuses Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus (RKK) büroojuhina.
Epp on õppinud Tallinna 7. Keskkoolis (praegune Inglise Kolledž) ja Leinster Business Institute´s Dublinis.
Ta on töötanud erinevates rahvusvahelistes ettevõtetes büroojuhi positsioonil.
Epu emakeel on eesti keel, ta räägib ka inglise, soome ja vene keelt.
Finantsosakond
Liis Saat töötab E-riigi Akadeemias finantsjuhina. Tema tööülesanneteks on finantsüksuse juhtimine, finantsaruannete ja projektieelarvete koostamine ning kontroll. Liisil on varasemalt mitmeaastane töökogemus raamatupidamise alal kinnisvarasektoris.
Liis on omandanud Tartu Ülikoolis BA kraadi majandusteaduse erialal ning täiendanud oma teadmisi mitmete raamatupidamisalaste kursustega.
Liis räägib eesti ja inglise keelt.
Maarja Rünkaru töötab E-riigi Akadeemias projektide finantsjuhina. Tema tööülesanneteks on igapäevase raamatupidamise korraldamine, finantsaruannete ja projektieelarvete koostamine ning kontroll.
Maarja omab Tallinna Tehnikaülikooli Tallinna kolledži BA kraadi raamatupidamise erialal. Maarja on õppinud bioloogia bakalaureuse õppes Tartu ülikoolis ja kultuurikorralduse erialal Tallinna ülikoolis ning omab sekretäri kutsetunnistust.
Maarja räägib eesti ja inglise keelt.
Kairi Rada töötab E-riigi Akadeemias projektide finantsjuhina. Tema tööülesanneteks on finantsaruannete ja projektieelarvete koostamine ning kontroll.
Kairil on pikaajaline töökogemus avalikus sektoris raamatupidajana, sh välisprojektidega seotud finantsarvestusega.
Kairi räägib eesti ja inglise keelt.
Stina Karits-Pihtje töötab E-riigi Akadeemias raamatupidajana. Stinal on mitmeaastane raamatupidajatöö kogemus raamatupidamisteenust pakkuvast ettevõttest. Varasemalt on ta enam kui kümme aastat töötanud erinevatel ametikohtadel pangandussektoris ja osalenud Eesti Pangaliidu e-arvetele ülemineku toimkonnas.
Stina on omandanud kõrghariduse rahvusvahelise finantsjuhtimise erialal Audentese Ülikoolist (2008. aastast Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskond) ning läbinud Tallinna Tehnikaülikooli täiendkoolituse raamatupidaja-finantsisti erialal.
Stina valdab eesti, inglise ja soome keelt ning suhtlustasandil vene keelt.
Hanna-Pia Martinson töötab E-riigi Akadeemias projektide finantsjuhina. Tema tööülesanneteks on finantsaruannete ja projekti eelarvete koostamine ning kontroll. Enne eGA-ga liitumist on Hanna-Pia töötanud projektide finantskontrollerina ja projektijuhina energeetikasektoris.
Hanna-Pia on lõpetanud Tallinna Majanduskooli raamatupidamise ja Tallinna Tehnikaülikooli elektrotehnika erialal. Keeltest valdab ta eesti ja inglise keelt.
Helen Uus töötab E-riigi Akadeemias raamatupidajana. Eelnevalt on Helen töötanud üle 10 aasta raamatupidamisteenust pakkuvas ettevõttes, põhiliselt ehitusvaldkonnas. Enne seda töötas ta Deloitte’is finantsauditi meeskonnas.
Helen on omandanud Tallinna Majanduskoolis rakendusliku kõrghariduse raamatupidamise erialal. Helen valdab eesti ja inglise keelt.
Organisatsioonikultuur ja personal
Riini Saluri töötab E-riigi Akadeemias personalijuhina. Riini on tegutsenud personalijuhtimise valdkonnas üle 20 aasta. Tema kireks on kõik personaliarendamisega seotud teemad. Enne E-riigi Akadeemiaga liitumist töötas Riini Tervise Arengu Instituudis personalijuhina ning lisaks vastutas sisekommunikatsiooni ja -ürituste korraldamise eest. Eelnevalt on ta olnud personalijuht Kaitseministeeriumis, Omnivas ning vedanud Riigikantseleis ja Rahandusministeeriumis eest Eesti avaliku teenistuse ja selle personalijuhtimise arendamist.
Lisaks igapäevastele töistele tegemistele on ta PARE (Eesti Personalijuhtimise Ühing) liige, panustanud vabatahtlikuna PARE erinevatesse töögruppidesse ning on olnud juhatuse liige. Samuti panustab ta aeg-ajalt eksperdina erinevatesse projektidesse (nt Gruusia avaliku teenistuse personalijuhtimise arendamine, Eesti avaliku teenistuse keskastmejuhtide kompetentsimudeli uuendamine jne) ning lektorina nii personalijuhtimise kui psühholoogia valdkonnas.
Riini on õppinud psühholoogiat Tallinna Ülikoolis ning seejärel omandanud magistrikraadi avalikus halduses Tallinna Tehnikaülikoolis. Lisaks on ta end täiendanud erinevatel kursustel, nt sisekommunikatsioon, pilgetehnoloogiad, VBA MS Excelis ning Lean-juhtimine, kus ta omab pronkstaset.
Riini räägib eesti, inglise ja vene keelt.
Evelin Sõluste töötab E-riigi Akadeemias personalieksperdina ja vastutab e-riigi akadeemia personalitöö eest.
Veronika Pikk töötab E-riigi Akadeemias büroospetsialistina hoolitsedes nii kolleegide kui külaliste eest, et kõik strateegilised eesmärgid saaksid kergusega saavutatud.
Eelnevalt on ta töötanud erasektoris ja viimati pikalt müügiesinduse juhina, peamisteks vastutusvaldkondadeks eelarve täitmine, kliendisuhted ja müügimeeskonna motiveerimine. Spordihuvilisena teeb ta aeg-ajalt vabatahtliku tööd nii suuremate kui ka väiksemate spordiürituste korraldamisel.
Veronikal on kõrgharidus ettevõtluse ja ärijuhtimise alal. Ta räägib eesti, inglise ja veidi ka vene keelt.
Ukraina meeskond
Mari Pedak töötab E-riigi Akadeemias 2012. aastast vanemeksperdina, tegeledes rahvusvaheliste e-valitsemise ja e-identiteedi projektide juhtimise ning nõustamisega. Eelnevalt on ta töötanud 22 aastat avalikus sektoris, olles mitmeid aastaid kodakondsus- ja migratsiooniameti direktor.
Tema juhtimisel ja osalusel töötati välja Eesti autentimise poliitikad ning juurutati ID-kaart. 2007. aastal loodi tema juhtimisel siseministeeriumi valitsemisala IKT-teenuseid koondav amet SMIT.
Mari räägib eesti, inglise ja vene keelt.
Yurii Kopytin töötab E-riigi Akadeemias 2015. aastast koostalitlusvõime ja infoturbe vanemeksperdina. Praegu juhib ta projekti EU4DigitalUA projekti küberturvalisuse komponenti.
Tal on enam kui kümneaastane infokaitsesüsteemide ehitamise kogemus ning viiaastane koostalitlusvõime süsteemide kujundamise ja juurutamise kogemus.
Yurii vastutas elektroonilise andmevahetusplatvormi Trembita väljatöötamise ja juurutamise eest Ukrainas. Tema tööülesanded hõlmasid ka teabevahetuste arendamist. Lisaks on Yurii koolitanud Kõrgõzstani ja Gruusia valitsuse IT-töötajaid infosüsteemide koostalitlusvõime teemadel.
Yurii on rikkalike kogemustega tarkvara elutsükli haldamise alal. Samuti on ta aidanud välja töötada üleriigiliste infosüsteemide, e-teenuste, riiklike registrite veebiteenuste ja Ukraina krüptograafia integreerimise õigusakte.
Varasemalt tegeles Jurii Odessa Riiklikus Telekommunikatsiooni Akadeemias infoturbe ja küberturvalisuse alase õppe- ja uurimistegevusega.
Yurii omab Odessa Riikliku Telekommunikatsiooni Akadeemia magistrikraadi “IT-süsteemide kaitse volitamata juurdepääsu vastu” ja “Infoturbe inseneri” erialadel.
Yurii valdab vabalt inglise, ukraina ja vene keelt.
Andrii Piskun töötab E-riigi Akadeemias 2016. aastast. Hetkel on ta EU4DigitalUA projekti e-teenuste komponendi juht. Eelnevalt töötas ta Vulyki süsteemi IT-vanemeksperdina, vastutades Ukrainas Vulyki infosüsteemi loomise, arendamise ja juurutamise eest. Samuti sales ta Ukraina avaliku sektori IT-direktorite foorumi korraldamisel.
Varem oli ta enam kui 3 aastat Ukraina e-valitsemise ameti juhi nõunik. Andriil on rohkem kui 10-aastane erineva keerukustasemega infosüsteemide väljatöötamise, juurutamise ja toetamise kogemus.
Andriil on 15-aastane avaliku sektori asutuste ja eraettevõtte juhtimise kogemus. Varem töötas ta Ukraina e-tervisekeskuse ja Ukraina riikliku e-valitsemise tugikeskuse juhina ning juhtis IT-valdkonna ettevõtet.
Andrii on lõpetanud Ukraina Riikliku Tehnikakõrgkooli Sõjanduse Telekommunikatsiooni ja Informatsiooni Instituudi magistrikraadiga insenermatemaatiku ja sõjapidamistaktika ohvitseri erialal „Tarkvara tugi automatiseeritud süsteemidele“.
Ta räägib ukraina, vene ja inglise keelt.
Dmitro Savranchuk töötab E-riigi Akadeemias küberturvalisuse vanemeksperdina alates 2018. aastast. Hetkel osaleb ta Ukraina küberturvalisuse arendamises projekti EU4DigitalUA raames. Ta korraldab küberõppusi, töötab välja soovitusi, kuidas vahetada riiklike institutsioonide ja rahvusvaheliste organisatsioonide vahel teavet küberohtude kohta, loob Trembita süsteemile isikuandmete jälgimise mooduli ja sissetungide tuvastamise kontseptsiooni ning konsulteerib Ukraina ametivõimude IT-eksperte infoturbe küsimustes.
Eelnevalt tegeles Dmitro Ukrainas Trembita ja Vulyk’i süsteemide lõimitud infoturbesüsteemi ehitamise ning muude infoturbega seotud küsimustega, eelkõige nõustas Ukraina ametkondade IT-spetsialiste infoturbe küsimustes. Lisaks on ta koolitanud Kõrgõzstani ametkondade IT-spetsialiste koostalitlusvõime teemal.
Varem on Dmitro ehitanud Ukraina asutustele mitmeid infoturbesüsteeme ning tegelenud avalike ja erasektori organisatsioonide tehnilise infoturbega.
Ta on lõpetanud Odessa Riikliku Polütehnikumi ja omab infoturbe magistrikraadi.
Dmitro räägib vene, ukraina ja inglise keelt.
Oleh Burba töötab E-riigi Akadeemias 2018. aastast. Hetkel töötab Oleh projekti EU4DigitalUA koostalitlusvõime komponendijuhina. Ta vastutab avalike registrite, koostalitlusvõime ja eID arendamise eest. Samuti juhib ta Ukraina lairiba leviala visualiseerimist ning komponendi „Koostalitlusvõime ja digitaalse valitsuse taristu” muid ülesandeid.
Enne seda töötas ta projekti EGOV4UKRAINE e-teenuste eksperdina ning koostas Ukraina avalike teenuste ärianalüüsi ja ümberehituse plaane.
Varasemalt töötas Oleh valitsusasutuste IT-osakondades. Ta vastutas Ukraina riikliku digiprogrammi projektide hindamiste korraldamise ja elluviimise eest. Samuti osales ta aktiivselt Ukraina digitaliseerimist käsitlevate seaduste väljatöötamisel ning valdkondlike ja piirkondlike digiprogrammide, strateegiate ja kontseptsioonide väljatöötamisel.
Oleh on tehnikateaduste doktor ning tal on infotehnoloogia vanemteaduri tunnistus. Ta on avaldanud Ukraina teadusajakirjades mitmeid artikleid infotehnoloogia ja avaliku halduse teemal.
Oleh räägib ukraina, vene ja inglise keelt.
Denis Priharin töötab E-riigi Akadeemias alates 2016. aastast. Hetkel töötab ta EU4DigitalUA projekti koostalitusvõime vanemeksperdina. Denis toetab Ukraina digitaalse infrastruktuuri, digitaalse ökosüsteemi ja elektroonilise juhtimise tööriistade väljatöötamist, sealhulgas riiklike registrite ühendamist koostalitlusvõime süsteemiga, riiklike registrite andmete kvaliteedi parandamist ja elektrooniliste teenuste juurutamist.
Enne seda tegeles ta Ukraina andmevahetusplatvormi Trembita tutvustamise ja arendamisega ning valitsusasutuste IT-ekspertide nõustamisega digitaliseerimise ja e-teenuste arendamise tehnilistes küsimustes. Ta on osalenud koostalitlusvõime koolituste korraldamises Ukraina ja teiste riikide (nt Kõrgõzstani) riigiasutuste IT-ekspertidele ning Ukraina avaliku sektori küberturvalise teadlikkuse projekti läbiviimisel.
Varem tegeles Denis IT-süsteemide juurutamise ja haldamisega Ukraina valitsusasutustes ja ettevõtetes, lahenduste arhitektuuri arendamise ja tarkvara (sh koostalitlusvõime süsteemi kaudu interaktsioonideks kasutatavate veebiteenuste) väljatöötamise ning tehnilise dokumentatsiooni koostamisega.
Ta on lõpetanud O.S. Popovi nimelise Odessa Riikliku Telekommunikatsiooni Akadeemia magistrikraadiga infoturbe ja raadioside alal.
Denis räägib inglise, vene ja ukraina keeles.
Oleksandr Kozlov töötab E-riigi Akadeemias projekti EU4DIGITALUA eID eksperdina. Ta toetab Ukraina digiministeeriumi ja teisi huvitatud asutusi digitaalse identifitseerimise süsteemi ja usaldusteenuste edasiarendamisel ning vastutab ELi õigusakte ja standardeid arvestavate soovituste koostamise eest.
Oleksandril on enam kui 3-aastane Ukraina valitsusasutuste keerukates digiprojektides ning Euroopa integratsiooni, strateegilise planeerimise, järelevalve ja hindamise projektides osalemise kogemus. Ta koordineeris Ukraina-Eesti piiriülest e-allkirja testprojekt, luues tehnoloogilisi võimalusi e-allkirjastamiseks ELi liikmesriikide ja kolmanda riigi vahel.
Oleksandril on Ghenti Ülikooli magistrikraad rahvusvahelise äriõiguses ning Kiievi Tarass Ševtšenko Rahvusülikooli õigusteaduse magistrikraad.
Oleksandr räägib ukraina, inglise ja vene keelt.
Andriy Šapovalov töötab E-riigi Akadeemias 2020. aastast. Praegu on ta koostalitlusvõime ekspert, pakkudes asjatundlikku tuge Ukraina riiklike põhiregistrite infosüsteemide ülesehitamisel, täitmisel ja laialdasel kasutamisel.
Varem töötas ta 24 aastat Ukraina maksuameti IT-osakonnas, kus ta tegeles maksuameti süsteemide ja Ukraina riigikassa lõimimisega. Lisaks töötas Andriy 3 aastat Ukraina rahandusministeeriumis teabe- ja analüütilise elektroonilise kontrollimise ja jälgimise platvormi väljatöötamise meeskonnas, kus ta vastutas andmevahetuse loomise eest väliste registritega.
Andriy räägib ukraina, vene keelt ja inglise keelt.
Dmytro Bulyka töötab E-riigi Akadeemias IT-eksperdina. Varasemalt on Dmytro enam kui 10-aastat töötanud IT-projektijuhina mitmetes Ukraina riigiasutustes. Tal on Ukraina üleriigiliste IT-projektide juhtimise ja avalike e-teenuste arendamise kogemus.
Ta vastutas Ukraina puuetega inimeste andmebaasi loomise ja juurutamise eest (juurutati edukalt 2008. aastal) ja osales riikliku keskkonnateabesüsteemi kontseptsiooni väljatöötamisel.
Dmytro on omandanud Kiievi Rahvuslikus Majandusülikoolis majandusküberneetika magistrikraadi ning Ukraina presidendi haldusalasse kuuluva Riikliku Haldusakadeemia avaliku halduse magistrikraadi.
Dmytro räägib ukraina, inglise ja vene keelt.
Kirill Shipachev töötab E-riigi Akadeemias küberturvalisuse eksperdina alates 2019. aastast. Praegu tegeleb ta küberturvalisuse küsimustega projektis EU4DigitalUA.
Varem töötas ta andmevahetusplatvormi Trembita juurutamise IT-eksperdina. Kirill korraldas Ukraina riigiasutuste IT-töötajatele Trembita kasutuselevõtu koolitusi ja nõustas neid Trembita juurutamisel. Samuti osales ta Trembita süsteemi uute funktsionaalsuste testimisel.
Enne E-riigi Akadeemiat töötas ta IT-ettevõttes Provocus NOC-i juhtivtöötajana ja oblasti teabe- ja analüüsikeskuse haldusosakonna juhatajana.
2018. aastal lõpetas Kirill O.S. Popovi nimelise Odessa Riikliku Telekommunikatsiooni Akadeemia küberturvalisuse magistriprogrammi. Alates 2018. aastast õpib ta doktorantuuris kvantkrüptograafiat.
Kirill räägib vene ja inglise keelt.
Nataliia Matiash töötab E-riigi Akadeemias 2020. aastast. Hetkel on ta projekti EU4DigitalUA küberturvalisuse ekspert.
Eelnevalt töötas ta EGOV4Ukraine projektis, kus analüüsis IT-süsteemide toimimise tingimusi ning toetas koostalitlusvõime süsteemi, veebiteenuste ja veebiklientide arendust, samuti IKT-teenuste ja tarkvara hangete ning tehnilise dokumentatsiooni koostamist.
Nataliia on osalenud Ukraina valitsuse e-valitsemise algatuste toetamises, aidates juurutada ametkondadevahelist elektroonilist dokumendihaldussüsteemi ning automatiseerida Ukraina kohtumenetluse protsesse.
Nataliia omab Ukraina Riikliku Lennundusülikooli magistrikraadi tarkvaraarenduses.
Nataliia räägib inglise, vene ja ukraina keelt.
Roman Matviichuk töötab E-riigi Akadeemias e-teenuste vanemeksperdina alates 2021. aastast, vastutades Ukraina e-teenuste metoodika ettevalmistamise eest.
Varem töötas Roman erinevatel IT-arendusega seotud ametikohtadel Ukraina avalikus sektoris ja kohalikus omavalitsuses ning mitmetes rahvusvahelistes tehnilise abi projektides, sealhulgas „U-LEAD with Europe“ programmis ja EGAP-is.
Tal on enam kui 10-aastane kogemus erineva keerukusastmega infosüsteemide ülesehitamise, haldamise ja juurutamise korraldamisel.
Roman on osalenud ka mitme avaliku teenuskeskuse loomisel Lääne-Ukrainas ning osalenud Ukraina avalike teenuste osutamist reguleerivate õigusaktide väljatöötamisel.
Ta on mitmete avalikke teenuseid ja e-valitsust käsitlevate artiklite ja käsiraamatute autor.
Romanil on Lvivi Riiklikust Ülikooli bakalaureusekraad matemaatikas, Lutski RiiklikuTehnikaülikooli bakalaureusekraad rahanduse erialal ning avaliku halduse magistrikraad Ukraina Riikliku Avaliku Halduse Akadeemia Lvivi Avaliku Halduse Instituudist.
Ta räägib ukraina ja vene keelt.
Yuliia Khavikova töötab E-riigi Akadeemias 2020. aastast. Hetkel on ta projekti EU4DigitalUA e-teenuste ekspert.
Varasemalt osales ta IT-eksperdina projektis EGOV4UKRAINE, kus tegeles Vulyki infosüsteemi turvasüsteemi moderniseerimisega ning avalike teenuste ärianalüüsiga.
Varem on Yuliia tegelenud infosüsteemidele integreeritud infoturbe lahenduste loomise, riiklike eksamite korraldamisega teabe tehnilise kaitse valdkonnas, infosüsteemide juurutamise ja haldamisega ning tehnilise dokumentatsiooni kirjutamisega.
Julial on Ukraina Julgeolekuteenistuse Akadeemia magistrikraad piiratud juurdepääsuga teabe kaitsmise alal ning Kiievi Rahvamajandusülikooli rahandusvaldkonna bakalaureusekraad.
Julia räägib ukraina, vene ja inglise keelt.
Mykola Samar töötab E-riigi Akadeemia Ukraina meeskonnas 2015. aastast. Hetkel on ta e-teenuste ekspert projektis EU4DigitalUA. Varem tegeles ta Vulyk infosüsteemi juurutamisega EGOV4Ukraine projektis. Ukraina teeninduskeskused kasutavad infosüsteemi Vulyk oma tegevuste automatiseerimiseks, et parandada avalike teenuste kvaliteeti.
Enne E-riigi Akadeemiat töötas Mykola Ukraina avalikus sektoris, tegeledes IT-teemadega nii riiklikul kui ka kohalikul tasandil. Samuti oli ta Ukraina e-valitsemise ameti juhi nõunik. Ta tegeles e-valitsemise arendamisega Ukrainas, tutvustades kohalikele omavalitsustele ja ametkondadele äriprotsesside automatiseerimist. Ta osales Ukraina IKT kasutust puudutava seadusandluse väljatöötamisel.
Mykolal on Ukraina Riikliku Avaliku Halduse Akadeemia magistrikraad ning Hmelnõtski Rahvusülikooli programmeerimise magistrikraad.
Mykola räägib ukraina ja vene keelt.
Irina Hromova töötab E-riigi Akadeemias EU4Digital projekti noorema eksperdina. Varasemalt tegeles ta EGOV4Ukraine projektis Vulyki infosüsteemi juurutamisega. Ukraina omavalitsuste teeninduskeskused kasutavad infosüsteemi elanikele teenuste osutamiseks.
Irina teeb koostööd teeninduskeskustega ja kohalike omavalitsustega ning koordineerib ühistegevusi projekti EGOV4UKRAINE partnerite ja sidusrühmadega, nagu SKL International, NIRAS Sweden AB ja Ukraina digiministeeriumiga. Lisaks on ta Vulyki Facebooki lehe toimetaja.
Varem töötas ta nii era- kui ka valitsusasutustes müügi, turunduse ja raamatupidamise valdkonnas.
Irinal on magistrikraad rahanduses Vinnytsia Riiklikust Maaülikoolist.
Irina räägib ukraina, vene ja inglise keelt.
Olga Pasechnik töötab E-riigi Akadeemias alates 2020. aastast. Hetkel töötab ta põhitaristu vanemeksperdina EU4DigitalUA projektis.
Varem vastutas ta EGOV4UKRAINE projektis Ukraina digiministeeriumiga infovahetamise eest lairibaühenduste võrgu visuaaliseerimise kontseptsiooni loomise küsimustes ning pani kokku hanke dokumendid veebitööriista hankimiseks. Samuti haldas ta “Trembita” elektrooniliste teenuste ja ametkondade vaheliste teenuste loetelu ning andmevahetusplatvormi “Trembita” veebiklientide ja valitsusasutuste IT-süsteemide infosüsteemide statistikat ning nõustas Ukraina ametkondi elektrooniliste teenuste arendamisel.
Enne E-riigi Akadeemiasse tööle asumist töötas Olga Ukraina Teadusinstituudis.
Olgal on tehnikateaduste doktorikraad. Tema infotehnoloogiateemalised artiklid on ilmunud Ukraina erinevates teadusajakirjades.
Olga räägib vene, ukraina ja inglise keelt.
Anatoli Martsynovski töötab E-riigi Akadeemias kommunikatsiooni eksperdina. Ta vastutab E-riigi Akadeemia Ukraina kommunikatsioonitegevuste eest, tegedes muu hulgas PR-i, reklaamimaterjalide väljatöötamise, ürituste ettevalmistamise ja sotsiaalmeedia tegevustega.
Ta liitus E-riigi Akadeemia meeskonnaga 2019. aastal projekti EGOV4UKRAINE kommunikatsioonieksperdina. Varem tegi ta üle kümne aasta kommunikatsioonieksperdina koostööd Euroopa Liidu Ukraina delegatsiooniga, valmistades ette teabe- ja kommunikatsioonimaterjale.
Anatoliyl on pikaajaline ajakirjanikutöökogemus. Samuti on ta viinud läbi ajakirjanike koolitusi.
Ta on lõpetanud Kiievi Tarass Ševtšenko Ülikooli Ajakirjanduse Instituudi.
Anatoliy räägib ukraina, vene ja inglise keelt.
Anna Gladun töötab 2014. aastast E-riigi Akadeemia Kiievi kontoris projekti assistendina. Ta vastutab projekti analüüside ja aruannete eest. Samuti osaleb ta aktiivselt IT-töötubade ja konverentside korraldamisel ning projektitegevuste raames hangete ettevalmistamisel. Anna toetab oma tegevusega projektijuhti ja meeskonnajuhti, samuti Kiievi kontori eksperte.
Varem töötas ta spordimeditsiini valdkonnas.
Anna on lõpetanud Ukraina Riikliku Kehakultuuri ja Spordi Ülikooli.
Anna valdab vabalt ukraina ja vene keelt.
Kateryna Rudenko töötab E-riigi Akadeemias alates 2020. aastast EU4DigitalUA projekti assistendina. Ta vastutab suhtluse eest projektipartneritega, projekti sündmuste korraldamise, dokumendihalduse ja aruandluse eest.
Varem on ta töötanud büroojuhina ja ürituste korraldajana Kiievis asuvates Saksa suurettevõtte Ukraina esindustes, näiteks REHAUs ja GIZis. Tal on mitmekülgne kogemus konverentside, delegatsioonide vastuvõttude ja korporatiivsete ürituste korraldamisel, kirjalike ja suuliste tõlgetega, suhtlemise ja ärikirjavahetuse korraldamises rahvusvaheliste organisatsioonide, saatkondade ja riigiasutustega.
Kateryna õppis Nizhyn Mykola Gogoli Riiklikus Ülikoolis saksa ja inglise keelt ning on töötanud saksa keele õpetajana. Aastast 2016 alustas ta tööd haldusalal ja läbis Kiievis Euroopa Ettevõtete Assotsiatsiooni mitmeid administratiivsete oskuste kursusi.
Kateryna räägib vabalt inglise, saksa, ukraina ja vene keelt.
Kateryna Slyniuk töötab E-riigi Akadeemias projekti EU4DigitalUA finantsassistendina alates 2020. aastast.
Varem töötas ta üle kümne aasta Ukraina rahvusvaheliste koolitus- ja personaliorganisatsioonide / projektide juures. Ta vastutas värbamise ja meeskonnaliikmete oskuste arendamise eest.
Katerynal on Zhytomyri Riikliku Ülikooli inglise ja saksa filoloogia diplom ning ta on täiendanud oma teadmisi koolituse, personalijuhtimise, halduse ja finantsjuhtimise alal.
Ta räägib ukraina, inglise ja vene keelt.
Kyrgyzstani meeskond
Tõnis Mäe töötab E-riigi Akadeemias Kõrgõzstani mestiprojekti nõustaja. Tõnisel on enam kui 15-aastane IT-ettevõtete projektijuhi ja ettevõtluse arendusjuhina töötamise kogemus. Ta on hallanud keerulisi infovahetus- ja koostalitusvõime projekte ning e-juhtinud toodete arendamist nii Eestis kui ka Lähis-Ida piirkonnas.
Tõnis vastutas Eesti tervise infosüsteemi (valmis 2008. a) rakendamise eest ja osales riikliku e-tervise strateegia väljatöötamisel. Veelgi enam, Tõnis juhtis uute e-tervise toodete väljatöötamist tervise infosüsteemi ja e-kiirabi lahenduse alusel.
Tõnisel on suurepärane kogemus rahvusvaheliste IT-projektide juhtimisel. Aastatel 2014-2016 juhtis ta kohtu infosüsteemi rakendamise Iraagis. Projekt oli “võtmed-kätte”-lahendus, mis hõlmas töid alates ärinõuete kaardistamisest ja süsteemianalüüsist kuni infrastruktuuri ja tarkvara arendamiseni.
Ta omab Tartu Ülikooli füüsika magistrikraadi ja täiendanud juhtimisoskusi Henley Management College’is (Ühendkuningriik).
Tõnis räägib eesti, inglise, soome ja vene keelt.
Mukhabbat Beknazarova töötab E-riigi Akadeemias „Kõrgõzstani digiarengu toetamine” mestimisprojekti assistendina. Ta vastutab dokumendihalduse, projektipartneritega suhtlemise ning igapäevaste haldus- ja operatiivülesannete eest.
Mukhabbatil on enam kui viieaastane rahvusvahelistes organisatsioonides töötamise kogemus ning ta on aidanud kaasa mitmete arendusprojektide edukale elluviimisele kogu Kõrgõzstanis.
Mukhabbat on omandanud avaliku poliitika magistrikraadi Jaapanis Tsukuba ülikoolis.
Ta räägib vabalt vene, kirgiisi ja inglise keelt.
Erkin Kozhekov töötab Kõrgõzstani mestimisprojektis tõlkeassistendina. Ta tõlgib koosolekuid ja tekste vene ja kirgiisi keelest inglise keelde ja vastupidi.
Erkinil on 25-aastane töökogemus suuliste ja kirjalike tõlgete pakkumisel. Ta pakkunud tõlketeenust Kõrgõzstani Vabariigi presidendi ja peaministri büroodele, Kõrgõzstani Vabariigi parlamendile ning peaaegu kõigile Kõrgõzstanis tegutsevatele rahvusvahelistele organisatsioonidele.
Erkinil on diplom põllumajandusliku niisutamise, intellektuaalomandi, patentide valdkonnas ja juhtimisvaldkonnas ning Kanada Montreali ülikooli McGill Business Schooli sertifikaat.
Ta räägib kirgiisi, inglise, vene ja veidi prantsuse keelt.
Nõukogu
Paul Timmers on E-riigi Akadeemia nõukogu esimees. Ta töötab Oxfordi Ülikooli külalisteadurina, Rijeka Ülikooli külalisprofessorina, Euroopa Poliitikakeskuse vanemnõunikuna ja Euroopa Tervisetehnoloogia Instituudi peanõunikuna.
Kuni 2017. aastani oli Paul Timmers e-valitsemise, digitervise ja vananemise, tarkade linnade/liikuvuse/energia, küberturvalisuse ja digitaalsete andmete puutumatuse Euroopa Komisjoni direktor. Ta oli Euroopa Komisjoni mõjuhinnangunõukogu ajutine liige ja töötas Euroopa Komisjoni voliniku Erkki Liikaneni büroos.
2003. aastal juhtis ta Euroopa esimese e-valitsemise strateegia koostamist. Ta on juhtinud IKT ettevõtet ja olnud IKT idufirma kaasaasutaja.
Paul Timmersil on doktorikraad füüsikas Hollandi Nijmegeni Ülikoolist (1985), magistrikraad ärijuhtimises Ühendkuningriigi Warwicki Ülikoolist (1998), ELi teadusstipendium töötamiseks Põhja-Carolina Ülikoolis Chapel Hillis (2009) ning küberturvalisuse alane haridus USA Harvardi Ülikoolist (2014).
President Toomas Hendrik Ilves on eGA nõukogu liige alates 2020. aastast. Toomas Hendrik Ilves oli Eesti president aastatel 2006 kuni 2016. Oma ametisoleku ajal nimetati ta korduvalt Euroopa Liidu IKT-valdkonna kõrgetele ametikohtadele. Aastatel 2011–2012 töötas ta EL-i e-tervise rakkerühma esimehena.
Aastatel 2012–2014 oli ta Euroopa Komisjoni kutsel Euroopa pilvepartnerluse juhtrühma esimees. Aastatel 2014 – 2015 oli president Ilves Maailmapanga 2016. aasta aruande “Digitaalsed dividendid” nõukoja kaasesimees ja 2014. aasta juunist – 2016. aasta maini Maailma Majandusfoorumi ülemaailmse küberturvalisuse tegevuskava nõukogu esimees.
1990. aastatel oli ta üks Tiigrihüppe algatuse ellukutsujaid. Tiigrihüppe eesmärgiks oli varustada kõik Eesti koolid arvutitega ning ühendada need Interneti-võrku.
Viimastel aastatel on president Ilves kõnelenud ja kirjutanud lõimimise, Atlandi-üleste suhete, e-riigi ja küberturvalisuse teemadel.
Ilves on olnud Euroopa Parlamendi liige aastatel 2004–2006. Ta töötas Eesti välisministrina 1996–1998 ja taas aastatel 1999–2002. 1990. aastatel oli ta Sotsiaaldemokraatliku erakonna juht. Varasemalt on ta töötanud diplomaadi ja ajakirjanikuna.
2016. aastal pälvis Ilves digitaalse vabaduse auhinna digitaalse vabaduse edendamise ja digitaalse revolutsiooni väljakutsete ja võimaluste alase teadlikkuse tõstmise eest.
2017. aastal pälvis Ilves Reinhard Mohni preemia teerajaja töö eest valitsuse, hariduse ja avalike teenuste digitaliseerimise edendamisel.
Tal on Pennsylvania ülikooli magistrikraad psühholoogias (1978)ja New Yorgi Columbia ülikooli diplom (1976).
Margus Kolga on alates 2019. aastast E-riigi Akadeemia nõukogu liige. Ta on Eesti diplomaat ja Eesti välisministeeriumi juures tegutseva Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania rakkerühma juht.
Aastatel 2010–2015 oli Margus Kolga Eesti alaline esindaja Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni juures.
Aastatel 2007–2010 töötas ta välisministeeriumi 1. poliitikaosakonna (julgeolekupoliitika ja rahvusvahelised organisatsioonid) peadirektorina.
Aastatel 2006–2011 töötas ta Eesti Kõrgemate Riigikaitsekursuste akadeemilise direktorina.
Aastatel 2003–2007 töötas Margus Kolga Balti Kaitsekolledži vanemteadurina, korraldades ja toetades uut, kõrgematele ohvitseridele suunatud kursust.
Aastatel 1992–2003 töötas Margus Kolga erinevatel ametikohtadel Eesti Vabariigi kaitseministeeriumis ning tegeles aktiivselt Eesti NATO-sse astumise protsessiga ja juhtis valitsuse ametkondadevahelist NATO liikmesuse rakkerühma.
Margus Kolgale on omistatud Valgetähe IV klassi teenetemärk ja kaitseministeeriumi I klassi teeneterist.
Barbara Ubaldi on eGA nõukogu liige aastast 2022. Ta töötab OECD digivalitsuse ja andmeüksuse juhina. Barbaral on laialdased kogemused digivalitsemise, IKT ja teadmusjuhtimise valdkonnas, mille ta on omandanud rahvusvahelises organisatsioonides töötades ning koostööst mitmete riikide valitsustega üle kogu maailma. Enne OECD-sse astumist töötas ta üle seitsme aasta e-valitsuse ja teadmusjuhtimise programmi ametnikuna ÜRO majandus- ja sotsiaalosakonnas New Yorgis.
Dr Ines Mergel on eGA nõukogu liige aastast 2022. Ta on Saksamaa Konstanzi ülikooli avaliku halduse korraline professor ja National Academy of Public Administration (NAPA) teadur. Tema uurimistöö keskendub digitaalsetele uuendustele avalikus sektoris, eelkõige uutele organisatsioonilistele praktikatele ja uute tehnoloogiatega kohanemise võimele.
Anna-Greta Tsahkna on eGA nõukogu liige aastast 2022. Ta on Timbeteri asutaja ja tegevjuht ning Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu asepresident. Enne Timbeteri asutamist töötas Anna-Greta IT, kommunikatsiooni ja poliitika valdkonnas.