fbpx

E-riigi Akadeemia asutas tütarettevõtte Jamaical

13.12.2021

E-riigi Akadeemia (eGA) asutas Jamaical tütarettevõtte e-Governance Academy for the Caribbean (EGA4C) eesmärgiga toetada Kariibi mere regiooni riikide digiarenguid.

E-riigi Akadeemia tegevjuht Hannes Astoki sõnul on Kariibi mere piirkonna väikeriigid väga huvitatud e-riigi arendamisest ning Eesti e-riigi kogemusest. „Seni oleme teinud koostööd 11 riigiga, kes kõik peavad Eesti digiarengut endale eeskujuks. Nende riikide suurust arvestades on see ka mõistetav. Tütarettevõtte toel kinnitame kanda Kariibi mere regioonis ja Kesk- ja Lõuna-Ameerikas ning muudame Eestis ja teistes riikides saadud e-riigi kogemuse ja teadmised kättesaadavamaks. Samuti lihtsustab tegutsemine samas majandusruumis asjaajamist sealsete valitsuste ja organisatsioonidega,“ selgitas Astok.

Ta lisas, et Kariibi regiooni ja laiemalt ka Kesk-Ameerika riikide peamine katsumus on e-riigi arenguid juhtiva organisatsiooni puudumine või nõrkus, andmete vähene digiteeritus, elektroonilise identiteedi puudumine ning erasektori vähene kaasatus . „Just siin saab Eesti riigi ja ettevõtete kogemus olla neile toeks, et luua alus edasiseks avalike teenuste arenduseks,“ märkis Astok.

Hetkel jagab E-riigi Akadeemia e-riigi alaseid teadmisi ja Eesti kogemust Jamaica valitsuse ja Kuuba organisatsioonidega ning nõustab Dominica valitsust e-riigi strateegia loomisel. Varasemalt on e-riigi arendamist nõustatud Anguillal, Antigua ja Barbudal, Arubal, Bahamal, Barbadosel, Kaimanisaartel, Guyanal ning Trinidad ja Tobagol.

e-Governance Academy for the Caribbean (EGA4C) on E-riigi Akadeemia teine tütarettevõte. 2020. aastast tegutseb Jaapanis koos Mitsubishi Research and Consulting’uga asutatud tütarettevõte Digital Governance Academy Asia-Pacific (D-GAP), et pakkuda Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna valitsustele e-riigi alaseid koolitusi, uuringuid ja konsultatsioone.

 

TUTVU LÄHEMALT EGA4C-ga!