fbpx

DTT: räägime proovikividest terviseandmete piiriülesel jagamisel

17.03.2021

Digital Transformation Talks (Digipöörde jutud) sarjas kutsume tervishoiusektori ametnikke ja otsustajaid, tervishoiuteenuse pakkujaid ja patsientide esindajaid arutlema, millised on digitaalse vaktsiinitunnistuse arendamisega ja terviseandmete piiriülese jagamisega kaasnevad proovikivid. Üritus toimub 24. märtsil 2021 kell 12:00–14:00 (11:00 – 13:00 Kesk-Euroopa aja järgi). Üritus on tasuta, kuid vajalik on registreerumine.

Laiem avalikkus saab üritust jälgida otseülekandena ka eGA Facebooki kontol

E-riigi Akadeemia küberturvalisuse vanemeksperdi Merle Maigre sõnul on arutelu digitaalsete terviselahenduste sellega kaasnevate proovikivide üle väga aktuaalne. „COVID19 pandeemia on tekitanud tervishoiusektorile uue reaalsuse, testides selle võimete piire. Euroopa Komisjon ja Maailma Terviseorganisatsioon otsivad vaktsineerimise turvaliseks sertifitseerimiseks skaleeritavat digitaalset infrastruktuuri, mis aitaks valitsustel ühiskondi ja majandust taasavada. Tulevaste usaldusväärsete digilahenduste kasutuselevõtuks tervisevaldkonnas vajame, et inimesed mõistaksid paremini nii meditsiini valdkonna kui ka küberturvalisuse proovikive,“ ütles Maigre.

Digital Transformation Talks pakub osalejatele teadmisi
• piiriülese terviseandmete vahetamise proovikividest ja võimalustest,
• valitsuste ja teiste sidusrühmade rollist vaktsiinitunnistuse väljatöötamisel,
• seadusandlikest ja tehnilistest meetmetest, mis tagavad vaktsiinitunnistuse usaldusväärsuse.

Digital Transformation Talks esinejateks on kõrgetasemelised rahvusvahelised otsustajaid, strateegid ning tervishoiu digilahenduste loojad ja juurutajad nii avalikust kui erasektorist. Üritusel osalevad Clayton Hamilton (Maailma Terviseorganisatsioon); Kalle Killar (sotsiaalministeerium, Eesti); Konstantin Hyppönen (Euroopa Komisjoni tervise ja toiduohutuse peadirektoraat (SANTE)); dr Terje Peetso (Põhja-Eesti Regionaalhaigla (Eesti); Vincent van Pelt (Nictiz, tervise- ja hooldusteabe elektroonilise vahetuse kompetentsikeskus, Holland), dr Ain Aaviksoo (Guardtime), Paul Timmers (endine Euroopa Komisjoni / SANTE peadirektoraadi nõunik), Marten Kaevats (Riigikantselei), Merle Maigre (eGA) ja Hannes Astok (eGA)

The Digital Transformation Talks on digiteemaliste veebiarutelude sari, mida korraldab E-riigi Akadeemia. 24. märtsil toimuv üritus on korraldatud koostöös Riigikantseleiga.

 

Lisateave Digital Transformation Talks’i veebilehelt ega.ee/ehealthsecurity .

 

REGISTREERU SIIN!