fbpx

E-valitsemise konverentsi kaaskorraldajad on Välisministeerium ja ESTDEV

03.05.2023

E-riigi Akadeemia (eGA), Välisministeerium ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV) sõlmisid kolmepoolse koostöölepingu e-valitsemise konverentsi (e-Governance Conference) korraldamiseks aastatel 2023 – 2025.

Koostöö eesmärk on Eesti välispoliitiliste eesmärkide ja rahvusvahelise arengukoostöö teemade käsitlemine konverentsi programmis, et suurendada Eesti kui doonorriigi nähtavust ja mõju sihtriikide ja partnerorganisatsioonide hulgas.

„E-valitsemine ja digiteemad üldisemalt on Eesti üheks väravaks suhtlemisel teiste riikidega. E-valitsemise konverents on üks selle valdkonna tähtsündmusi ning heaks võimaluseks välisministeeriumile globaalsete suhete arendamiseks ja Eestile oluliste põhimõtete edendamiseks,“ ütles Tanel Sepp, välisministeeriumi digi- ja küberdiplomaatia osakonna peadirektor.

Tänavuse konverentsiga tähistab eGA oma 20 tegevusaastat digiühiskondade arendamisel. Selle aja jooksul on eGA koostöös paljude Eesti ja rahvusvaheliste organisatsioonidega läbi viinud enam kui 300 koostööprojekti üle 280 organisatsiooniga 141 riigis ja piirkonnas. Saadud kogemustest on inspireeritud tänavuse konverentsi teema, mille keskmes on digiinnovatsiooni tõhusam rakendamine terve ühiskonna arengu hüvanguks.

„E-valitsemise konverents on kujunenud 9 aastaga arenguriikide esindajate, Eesti e-riigi arendajate ja rahvusvaheliste rahastajate kohtumispaigaks. Paljud digikoostöö projektid on saanud tõuke just sellelt konverentsilt. Nii näiteks andmevahetusplatvormi arendamine Djiboutis ja Beninis, digiriigi teekaardi koostamine Vaikse ookeani saareriikidele ning koostöö Aruba, Dominica, Namiibia ning Kaimanisaarte valitsustega,“ märkis E-riigi Akadeemia tegevjuht Hannes Astok.

Eesti on läbi aegade olnud digiühiskondade eestkõneleja maailmas ning toetanud mitmete riikide digiarengut arengukoostöö raames.

„Arengukoostöö annab hea võimaluse jagada Eesti kogemust ja oskusi digiriigi loomisel. Meie lahenduste tutvustamine ja testimine uues keskkonnas inspireerib nägema uusi võimalusi, mis võib kaasa tuua arenguhüppe ka Eestis endas. Seetõttu on arengukoostöö teemade kajastamine mõjukal rahvusvahelisel konverentsil oluline nii Eesti kui ka meie partnerriikide jaoks,“ selgitas Andrea Kivi, ESTDEV-i tegevjuhi kt.

 E-riigi Akadeemia on e-valitsemise konverentsi korraldanud alates 2015. aastast. 2023. aasta e-valitsemise konverents pealkirjaga „Digital Innovations as Catalyst for Social Change“ toimub 30. – 31. mai Tallinnas Kultuurikatlas ja veebiülekandena. Tänavuse konverentsi fookuses on digiinnovatsiooni roll ühiskonna arengus. Kahepäevasel üritusel osalevad e-valitsemise ja digiarengu strateegid, eksperdid, praktikud ja rahastajad enam kui 70 riigist. Konverentsi toetavad Tallinna linn, välisministeerium ja  Eesti rahvusvahelisearengukoostöö keskus.