Open search
Ligipääsetavus

Kümnendale e-riigi konverentsile Tartusse kogunevad 67 riigi esindajad

22.-23. mail esmakordselt Tartus toimuv e-riigi konverents “Digiedu võti” keskendub ühiskonna eduka digiarengu peamistele teguritele. Kahepäevane üritus toob Euroopa kultuuripealinna enam kui 500 digiarengute suunajat, elluviijat ja rahastajat kokku 67 riigist.

Konverentsil osalevad esindajad kõigilt kontinentidelt, sealhulgas digiministrid või kõrgetasemelised ametnikud 13 riigist: Angola, Costa Rica, Eesti, Keenia, Kõrgõzstan, Moldova, Tšiili, Nigeeria, Turks ja Caicos ning Ukraina.

Rohkem kui 70 esinejaga konverentsil astuvad teiste hulgas üles Eesti president Alar Karis, Costa Rica teadus-, innovatsiooni-, tehnoloogia- ja telekommunikatsiooniminister Paula Bogantes Zamora, Valge Maja endine küberjulgeolekupoliitika vanemdirektor Andrew Grotto (USA) ja Ühendkuningriigi valitsuse endine disainidirektor Lou Downe.

Konverentsi peakorraldaja E-riigi Akadeemia (eGA) tegevdirektor Hannes Astok märkis, et viimase kümnendi jooksul on konverents muutunud digiriigi juhtide ja praktikute keskseks kohtumispaigaks e-riigi strateegiate kujundamisel, koostöö edendamisel ning Eesti e-riigi tutvustamisel.

„Tehnoloogia areng, küberjulgeolek ja geopoliitilised väljakutsed sunnivad valitsusi pidevalt õppima ning pakkuma inimestele ajakohaseid digioskusi ja -tööriistu. Digiarengu eduka juhtimise võti on riigisiseses ja piiriüleses koostöös ning üksteiselt õppimises,“ sõnas ta.

Astok rõhutas ka konverentsi positiivset mõju Eesti e-riigi teadmuse ja lahenduste levitamisele maailmas. Näiteks Eesti päritolu andmevahetusplatvormi arendamine Djiboutis ja Beninis, Vaikse ookeani riikide digitaalse riigi tegevuskava koostamine ning koostöö Aruba, Dominica, Namiibia ja Kaimanisaarte ning Turks ja Caicose valitsusega.

Kümnenda e-riigi konverentsi teema on “Digiedu võti” (“Unlocking Digital Success”), mis  hõlmab kõiki digiarengu võtmevaldkondi: inimesi ja nende digioskusi, kaasaegseid tehnoloogiaid ja nende strateegilist valikut, süsteemset juhtimist ning sidusrühmade ja partnerite kaasamist.

“Konverentsi teemad hõlmavad nii praeguseid kui ka tulevasi digimaailma katsumusi ja võimalusi, keskendudes aruteludele e-teenuste kavandamise, digitaalse ärikeskkonna kujundamise, digi-ja rohepöördesünergiate otsimise ning küberturvalisuse tõhustamise üle,” ütles e-riigi konverentsi programmidirektor Kristina Mänd.

Kristina Mänd 2022. aasta konverentsil

 

Konverentsi töötubades ja ettekannetes tutvustatakse 20 riigi digiarengut: Angoola, Bangladesh, Brasiilia, Tšiili, Costa Rica, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Keenia, Kõrgõzstan, Leedu, Malawi, Moldova, Nigeeria, Hispaania, Sambia, Turks ja Caicos, Ühendkuningriik, Ukraina ja Ameerika Ühendriigid.

Lisaks tutvustavad Eesti IT-ettevõtted ja eGA Eesti e-riigi mõtteviisi ja lahenduste juurutamist mujal maailmas. “Ukraina on silmapaistvamaid näiteid Eesti e-riigi teadmuse ja lahenduste juurutamisest 40 korda suuremas riigis, peegeldades Eesti digilahenduste potentsiaali,” ütles Hannes Astok. “Eesti teadmuse kasutamine, Euroopa Liidu toetus ja tugev poliitiline tahe on teinud Ukrainast ühe kiiremini areneva digiühiskonna maailmas. Seda kõike hoolimata sõjast. Ukraina saavutustega tasub igal riigi tutvuda ja neist õppida,” lisas ta.

Konverents toimub 22.-23. mail Tartus Eesti Rahva Muuseumis ja tasulise otseülekandena veebis aadressil egovconference.ee. Konverentsil on ka väljapanekuala, kus saab lähemalt tutvuda 17 IT-ettevõtte ja valdkonnaga seotud asutusee tegevusega.

Esinejate tutvustused, programm on konverentsi kodulehel https://2024.egovconference.ee/.

 

E-riigi konverents on digiriigi arengu suunajate ja praktikute ülemaailmne kokkutulek, mida korraldavad E-riigi Akadeemia (eGA), Välisministeerium ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV). Konverents tähistab tänavu kümnendat aastapäeva Tartus, Euroopa kultuuripealinnas 2024.

E-riigi Akadeemia (eGA) on rahvusvaheline oivakeskus, mis aitab suurendada ühiskondade heaolu ja avatust digisiirde abil. Alates 2002. aastast on eGA eksperdid teinud koostööd enam kui 290 organisatsiooni ja 143 riigiga, arendades edukaid digitaalseid ühiskondi, mis parendavad inimeste elu, tugevdavad majandust ning tagavad läbipaistva, demokraatliku ja tõhusa riigijuhtimise. eGA enam kui 100-liikmelise meeskonna tuumiku moodustavad Eesti ja Ukraina e-riigi loojad. Uuri lähemalt >>> ega.ee