fbpx

eGA toetab Tuneesia digiriigi arendamist

18.05.2022

Tuneesia kommunikatsioonitehnoloogia ministeerium ja e-riigi akadeemia allkirjastasid 16. mail vastastikuse mõistmise memorandumi, et edendada koostööd digiriigi ja digitaalse identiteedi arendamise vallas.

Vastastikusele memorandumile kirjutasid alla Eestis visiidil olnud Tuneesia Informaatikakeskuse peadirektor Faycal Sboui ja e-riigi akadeemia juhatuse liige Aile Kullerkupp.

 

 

Koostöö hõlmab digiriigi arendamisega tegelevate ametnike koolitusi Eestisse, ühisprojektide ja uurimistegevuste elluviimist ning parimate praktikate vahetamist.

Nutika valitsemise valdkonnajuhi Marit Lani sõnul on Tuneesia huvitatud oma digitaalse identiteedi ökosüsteemi arendamisest, mis looks tingimused elektrooniliste avalike teenuste pakkumisele ja kasutamisele.

“Võtame aluseks Eesti eeskuju, et inspireerida seeläbi Tuneesia ametnikke korrastama juba olemasolevaid arendusi hästi toimivaks digitaalse identiteedi ökosüsteemiks,” ütles Marit Lani.

E-riigi akadeemia koostöö Tuneesia valitsusega algas 2012. aastal avatud valitsemise, Tuneesia e-valitsuse õigusliku, finantsilise ja organisatsioonilise ülesehituse arendamise nõustamisega, millele järgnes investeerimisega seotud teenuste digitaalse küpsuse hindamine ja praegu käimasolev digitaalse identiteedi kontseptsiooni arendamise projekt.