fbpx

Üheksas e-valitsemise konverents võõrustab e-riigi arendajaid enam kui 94 riigist

16.05.2023

Üheksas rahvusvaheline e-valitsemise konverents toimub 30.-31. mail Tallinnas, keskendudes digiinnovatsiooni tõhusamale rakendamisele ühiskonna hüvanguks, inimeste digihaavatavuse vähendamisele ja valmisolekule tehisintellekti suuremaks kasutuseks avalikus sektoris. Kahepäevasel üritusel osalevad digiarengu strateegid, eksperdid ja rahastajad enam kui 90 riigist üle maailma.

Konverentsil on esindatud kõik mandrid. Suurimad delegatsioonid saabuvad Brasiiliast, Ukrainast, Kosovost, Moldovast ja Indoneesiast.

E-riigi Akadeemia tegevjuhi Hannes Astoki sõnul on e-valitsemise konverents kujunenud üheksa aastaga arenguriikide esindajate, Eesti e-riigi arendajate ja rahvusvaheliste rahastajate kohtumispaigaks. „Paljud digikoostöö projektid on saanud tõuke just sellelt konverentsilt. Nii näiteks andmevahetusplatvormi arendamine Djiboutis ja Beninis, digiriigi teekaardi koostamine Vaikse ookeani saareriikidele ning koostöö Aruba, Dominica, Namiibia ning Kaimanisaarte valitsustega,“ märkis E-riigi Akadeemia (eGA) tegevjuht Hannes Astok.

Hannes Astok avamas e-valitsemise konverentsi aastal 2022.

 

Konverentsi tänavuse teema keskmes on digiarengu tõhusam rakendamine ühiskonna arengu hüvanguks. Lähemalt peatuvad arutelud neljal teemal: digiriigis vajalike oskuste arendamine, digihaavatavuse vähendamine avalike teenuste oskuslikuma disainiga, inimeste roll riigi küberturvalisuse suurendamisel ning andmehaldus ja -poliitika tehisintellekti ajastul.

„eGA 20-aastase tegutsemisaja jooksul oleme õppinud, digiinnovatsioon ei saa olla asi iseeneses, vaid tööriist inimeste ja ühiskonna hüvanguks. Digiriigi keskmes peab olema inimene, mitte tehnoloogia. Seetõttu vajab digiareng terviklikku ja kaasavat lähenemist, alustades inimeste oskuste arendamisest ja lõpetades turvalise andmehaldusega,“ märkis Hannes Astok.

„Tehisintellekti tulekuga peavad valitsused ümber mõtestama digiinnovatsiooni aluseks oleva andmehalduse, et ka siin kontrolliks inimene andmeid, mitte andmed inimest,“ lisas Astok.

Konverentsil esinevad Eesti peaminister Kaja Kallas, välisminister Margus Tsahkna, majandus- ja infotehnoloogia minister Tiit Riisalo, Ukraina asepeaminister ning digisiirde minister Mykhailo Fedorov, Moldova majandusarengu ja digisiirde asepeaminister Dumitru Alaiba, Indoneesia haldusreformi minister Abdullah Azwar Anas, Gambia side- ja digimajandusminister Ousman A. Bah, Oxfordi ülikooli teadur Paul Timmers, koolitusekspert Petteri Kallio, teenusdisaini ekspert Margus Klaar ja koolitusekspert David Eaves paljud teised e-riigi arendajad ning suunajad üle maailma. Esinejate nimekiri on leitav konverentsi veebilehel.

Konverentsi töötubades ja ettekannetes tutvustatakse põhjalikult Brasiilia, Costa Rica, Gambia, Indoneesia, Ukraina ja Aafrika riikide värskemaid digiinnovatsioone ning Eesti panust mitmete riikide digiarengusse. Kokku esitletakse 20 riigi digisiirde värskemaid arenguid.

Kahepäevane konverents toimub 30.–31. mail Tallinnas Kultuurikatlas ja veebiülekandena. Lisaks ettekannetele ja töötubadele saavad konverentsil osalejad tutvuda ekspol Eesti ja rahvusvaheliste ettevõttete digilahendustega.

Esinejate tutvustused, päevakava ja osalemisinfo on leitav konverentsi kodulehelt egovconference.ee.

Üheksandat korda toimuvat e-riigi konverentsi korraldavad E-riigi Akadeemia (eGA), Välisministeerium ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV). Selle aasta konverentsiga tähistab eGA oma 20-aastast tegevust digiühiskondade arendamisel ja Eesti e-riigi lahenduste viimisel maailma. Selle aja jooksul on eGA koostöös Eesti ja rahvusvaheliste organisatsioonidega viinud ellu üle 300 koostööprojekti 141 riigis ja piirkonnas. Saadud kogemused on inspireerinud selle aasta konverentsi teema “Digitaalne innovatsioon kui sotsiaalsete muutuste katalüsaator”.

Veebikonverentsile registeerumine on avatud 29. maini. Registreeru kohe, et teada Eesti panusest arenguriikide digiarengusse!

 

Registreerun