fbpx

E-riigi Akadeemia aitab arendada Ukrainal e-valitsemist

18.11.2014
E-riigi Akadeemia alustab koos koostööpartneritega novembrist Ukraina valitsuse aitamist e-valitsuse loomises ning riigi esimeste e-teenuste väljaarendamist.
E-riigi Akadeemia ning Rootsi Rahvusvahelise Koostöö Agentuur SIDA vahel sõlmitud koostöölepinguga toetatakse Ukraina valitsuse tegevusi e-valitsemise juurutamisel, hõlmates poliitikadokumentide väljatöötamise, e-valitsuse tegevuste planeerimise, seadusandluse arendamise, e-võimekuse kasvatamise, e-riigi arengu teemal kaasamise edendamise ning elanikele ja ettevõtetele suunatud e-teenuste arendamise.
E-riigi Akadeemia juhatuse liige Hannes Astoki sõnul on leppe näol tegemist esimese nii suuremahulise toetusega Ukraina keskvalitsuse e-valitsemise edendamiseks.
“Oktoobris tegevust alustanud Ukraina Elektroonilise Valitsuse Agentuurile on see esimene suuremahuline rahvusvaheline toetusprojekt e-valitsemise toetuseks keskvalitsuse tasandil. Aastast 2012 on E-riigi Akadeemia Eesti-Rootsi valitsuste koostöös aidanud juurutada Lääne-Ukraina omavalitsustes e-valitsemise rakendusi,” ütles Astok.
E-riigi Akadeemia teeb lepinguga kavandatu teoks Eesti, Rootsi ja Moldova ekspertide koostöös järgneva seitsme kuu jooksul. Projekti rahastab Rootsi Rahvusvahelise Koostöö Agentuur SIDA ja Eesti Välisministeerium. Lepingu maht on kokku ligi 0,5 miljonit eurot.
Lisainfo:
Hannes Astok
Juhatuse liige
M +372 509 1366
S hannesastok
E