fbpx

E-riigi Akadeemia aitab Küprosel juurutada elektroonilise identiteedi

03.11.2016

E-riigi Akadeemia ning Küprose Presidendi Kantselei sõlmisid koostöölepingu, et toetada elektroonilise identiteedi ning digitaalse allkirja juurutamist Küprosel.

E-riigi Akadeemia ekspertide ülesandeks on nõustada Küprose Valitsust kontseptsiooni väljatöötamisel, tehnilise lahenduse kirjeldamisel ning hanke läbiviimisel.

“Projekti esimeses etapis töötame koostöös Küprose valitsusasutustega välja nende ja Euroopa Liidu digitaalse ühisturu vajadustele vastava elektroonilise identiteedi kontseptsiooni. Seejärel aitame leida sobivad partnerid avaliku võtme infrastruktuurile tugineva lahenduse sujuvaks juurutamiseks,” selgitas projektijuht Sandra Roosna.

Roosna märkis, et lisaks elektroonilisele identiteedile soovib Küprose valitsus rakendada ka Eesti edulooks nimetatud digitaalse allkirjastamise lahendust, mille igapäevane kasutus on aidanud Eestil säästa 2% SKPst.

E-riigi Akadeemia partneriks on Küprose Presidendi Kantselei avaliku halduse reformi meeskond, kes on oluliseks lüliks kohalike osapoolte vahel teabe vahendamisel ning tegevuste käivitamisel.

Elektroonilise identiteedi juurutamise läbirääkimised algasid käesoleva aasta teises kvartalis, tuginedes 2016. aastal jaanuaris sõlmitud Eesti ja Küprose vahelisele vastastikuse mõistmise memorandumile.