fbpx

Aserbaidžaani, Läti ja Eesti parimate e-valitsemise näidete seminar

04.03.2015
4.–5. märtsil osalevad Eesti, Läti ja Aserbaidžaani e-valitsemise eksperdid kolme riigi parimaid e-valitsemise praktikaid tutvustaval seminaril Riias.

Seminaril tutvustab Aserbaidžaani riikliku e-teenuste arendamise ja sotsiaalse innovatsiooniga tegeleva valitsusasutuse nõunik Nurlan Hamidli e-valitsemise arengut Aserbaidžaanis. Läti e-valitsemisest teeb ülevaate Gatis Ozols, keskkonnakaitse ja regionaalarengu ministeeriumi e-teenuste osakonna juht. Eesti arengutest on rääkima oodatud  e-riigi akadeemia asutaja Ivar Tallo ja majandusministeeriumi asekantsler Mait Heidelberg.

Aserbaidžaani e-valitsemise näidetena keskendutakse seminaril riiklikele teeninduskeskustele (ASAN), kuhu on koondatud erinevad riigiasutused kodanike paremaks teenindamiseks. Teise näitena tutvutakse  mobiil-IDga (ASAN ĺMZA), mis on vähem kui 2 aastaga jõudnud aktiivsesse kasutusse autentimisel ja allkirjastamisel.

Läti riigi e-valitsemise praktikatest tehakse tutvustatakse e-allkirjastamise ja e-dokumentide lahendusi ning valitsusasutuste ja kohalike omavalitsuste e-valmisoleku mõõdikuga (Läti e-indeks).

Eesti headest e-valitsemise lahendustest on seminaril esitlusel e-riigi tehniline infrastruktuur, i-valimine ning e-residentsus.

Seminar toimub Aserbaidžaani e-valitsemist tutvustava projekti raames, mida rahastab Aserbaidžaani Presidendi ametkonda kuuluv MTÜsid toetav nõukogu.

Lisainfo

Mari Pedak

vanemkonsultant

+372 515 6761