fbpx

EGOV4UKRAINE projekt tänas aktiivsemaid Vulyk’u testijaid

23.04.2019

eGA EGOV4UKRAINE projekt viis lõpule infosüsteemi Vulyk testimise ja tänas oma kõige aktiivsemaid testijaid 11. – 12. aprillil 2019 Odessas peetud seminaril väärtusliku panuse ja nutikate ideede eest.

Projekti EGOV4UKRAINE kinkis seitsmele aktiivsemale omavalitsuse teenuskeskusele Wi-Fi ruuterid ning teenuskeskuse töötajatele IT-teemalised meened. Infosüsteemi testimine viidi läbi 2018. aasta augustist kuni 2019. aasta märtsini 10 omavalitsuse teenuskeskuses.

EGOV4UKRAINE meeskonna juhi Mari Pedaku sõnul andis testimine kõigile osalejatele väärtuslikke kogemusi ja kasulikku infot edaspidiseks. „Oleme väga tänulikud Vulyki kasutajatele testimise ja lõppseminari käigus tehtud ettepanekute eest. Panustame infosüsteemi edasisse arendamisse ja selle sidumisele andmevahetuslahenduse Trembita abil riigi registrite ja andmebaasidega. Nõnda loodame vähendada teenuskeskuste paberitööd ja tõsta teenuse osutamise kiirust ja korrektsust kümme korda,” ütles Mari Pedak.

Seminaril osalesid kõik testimises kaasalöönud osapooled: Nova Kakhovka, Kamyanets-Podolsky, Kakhovka, Obukhovi, Olevski, Pereyaslav-Khmelnitsky, Rzhyshchivi, Yuzhne linnade teenuskeskuste esindajad, EGOV4UKRAINE projekti meeskond, Ukraina riiklik e-valitsemise agentuur, Ukraina riiklik infosüsteemide teabekeskus ja infosüsteemi arendav ettevõte “SoftXpansion Ukraine”.

2020. aasta lõpuks võetakse Vulyk infosüsteem kasutusele kuni 600 omavalitsuse teenuskeskuses üle Ukraina.

EGOV4UKRAINE projekt („E-valitsemise detsentraliseerimise toetamine Ukrainas”) on osa Ukraina haldusreformi toetusprogrammist U-LEAD koos Euroopaga, mis kestab 2016. aastast kuni 2020. aastani. Seda rahastavad EL ja liikmesriigid Taani, Eesti, Saksamaa, Poola ja Rootsi. EGOV4UKRAINE parandab avalike teenuste osutamist Ukraina kohalikes omavalitsustes, arendades ja käivitades ametkondade vahelise andmevahetussüsteemi Trembita ja infosüsteemi Vulyk. Projekti lõpuks saavad Ukraina omavalitsused pakkuda teenuskeskustes ja ka online’is sadu avalikke teenuseid.

Lisainfo: Mari Pedak, EGOV4UKRAINE projekti meeskonnajuht, telefonil +38 063 164 3550 või e-posti aadressil .