fbpx

Kuues e-valitsemise konverents toimub mais veebikonverentsina

03.05.2020

Koroonaviirusest tingitud rahvusvahelistele liikumispiirangute tõttu korraldab E-riigi Akadeemia kuuenda rahvusvahelise e-valitsemise konverentsi veebikonverentsina.  Konverents pealkirjaga “Giant leaps start with small steps” toimub 18. – 21. mail veebikeskkonnas egovconference.ee.

E-riigi Akadeemia arendusdirektori Hannes Astoki sõnul on rahvusvahelisele publikule suunatud e-valitsemise konverents eelnevad 5 aastat propageerinud e-valitsemist ja digilahenduste kasutamist riigivalitsemises.

Liikumispiirangud annavad hea võimaluse e-riigi huvilistele tõestada, et e-teenuseid ja Internetti kasutades pole ükski tegevus takistatud, ka konverentsi läbiviimine. Kutsume ametnikke, poliitikuid ja ettevõtjaid üle maailma lähemalt tutvuma Eesti ja teiste riikide kogemustega ning seadma julgeid sihte oma e-riigi arendamisel!” ütles Astok.

Konverentsil esinevad rahvusvahelised ja Eesti e-riigi eksperdid ning esitletakse mitmete riikide digipöörde kogemusi. Konverentsipäevad tipnevad reaalajas toimuvate interaktiivsete aruteludega, mis on vaadatavad igas ajavööndis.

Tänavused konverentsiteemad keskenduvad valitsuste praegustele väljakutsetele, kuidas aidata oma kodanikel korraldada oma elu ja ettevõtlust veebikeskkonnas. Konverentsi teemad on järgmised:

  1. Visioonist konkreetsete sammudeni: millised on olulisimad tegevused digipöörde elluviimisel ja millest peaks alustama?
  2. Kuidas muuta digiteemad riigi arengu läbivaks koostisosaks ja kuidas neid tegevusi rahastada?
  3. Suurte muudatustega kohanemine: kuidas mõjutab valitsust pilvepõhistele teenustele üleminek?

Neljapäevase konverentsi avab Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid. Konverentsil esinevad teiste seas Aafrika Liidu infrastruktuuri ja energeetikavolinik Amani Abou-Zeid, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IT-asekantsler Siim Sikkut, tehnoloogiatrendide ja ettevõtete innovatsiooni ekspert David Rowan, ning e-riigi eestvedajad Eestist ja kogu maailmast.

Tänavune konverents on pühendanud inimeste Kuule jõudmise 50. aastapäevale. E-valitsemiskonverentsi programmijuht Linnar Viik näeb Kuule jõudmise ja digipöörde elluviimise vahel mitmeid paralleele.

„Nagu me teame, sai see inimkonna jaoks hiiglaslik hüpe alguse väikestest sammudest: teadusuuringutest, koosolekutest, tarkvaraarendamisest jms. Sama põhimõte kehtib ka digipöörde ja e-riigi arendamise kohta. Tänavuse konverentsi eesmärk on innustada osalejaid tegema igapäevaselt samme oma suurte eesmärkide saavutamiseks,” ütles Linnar Viik.

E-valitsemise konverents on iga-aastane rahvusvahelisele arengukoostööle suunatud üritus, mida korraldab E-riigi Akadeemia (eGA) alates 2015. aastast. Tänavuse konverentsi toimumist toetavad Eesti Välisministeerium, Rootsi Valitsus, U-LEAD with Europe, Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Tallinna linn.

Konverentsi teemade kirjeldus, esinejad ja registreerumine on leitav veebilehelt egovconference.ee.

 

Meedia akrediteerimine:

Anu Vahtra-Hellat
kommunikatsioonijuht
E-riigi Akadeemia

 

Tutvu eelmise aasta sündmusega: 2019.egovconference.ee!

 

Tule e-valitsemise konverentsile!
Tule e-valitsemise konverentsile!

E-riigi Akadeemia korraldab IV rahvusvahelise e-valitsemise konverentsi veebikonverentsina.  Konverents pealkirjaga “Giant leaps start with small steps” toimub 18. – 21. mail veebikeskkonnas egovconference.ee.

E-riigi Akadeemia korraldab IV rahvusvahelise e-valitsemise konverentsi veebikonverentsina.  Konverents pealkirjaga “Giant leaps start with small steps” toimub 18. – 21. mail veebikeskkonnas egovconference.ee.