fbpx

Liia Hänni osaleb Tbilisis parlamentide avatuse teemalisel konverentsil

14.09.2015

E-riigi Akadeemia e-demokraatia ekspert Liia Hänni osaleb Gruusia parlamendi kutsel 14. ja 15. septembril Tbilisis konverentsil “Pühendume avatusele: parlamentide tegevuskavad, standardid ja andmed”, mille eesmärgiks on arendada konstruktiivset dialoogi parlamentide avatuse teemal ja vahetada kogemusi.

Seadusandjatele ja kodanikuühiskonna esindajatele suunatud konverents toimub rahvusvahelise seadusloome avatuse nädala GLOW raames ja ühtlasi tähistatakse sellega 15. septembril ÜRO Demokraatia Päeva.

Liia Hänni soovib konverentsil tutvuda Gruusia parlamendi avatud valitsemise kogemusega. “Gruusia parlament kiitis hiljuti heaks tegevuskava parlamendi avatuse suurendamiseks, lülitudes sellega rahvusvahelise avatud valitsemise partnerluse (Open Government Partnership – OGP) protsessi. See on oluline samm, sest ainult valitsuse ja vabaühenduste pingutusest ei piisa, et riigivõimu teostataks läbipaistvalt ja kodanikke kaasavalt. Loodan saada selgust, kuidas Gruusias sai võimalikuks parlamendi “positiivne hõlvamine,” rääkis Hänni.

Liia Hänni on OGP raames asutatud rahvusvahelise seadusloome avatuse töörühma liige. Tema osalemine konverentsil saab teoks Kodanikuühiskonna Sihtkapitali reisitoetuse kaasabil.

kysk_sm_koos