fbpx

Moldova ülemkohtu kohtuotsuste arhiiv digiteeritakse 2017. aasta jaanuari lõpuks

12.04.2016

E-riigi Akadeemia koostöös Andmevara ASiga digiteerib 2017. aasta jaanuari lõpuks Moldova ülemkohtu ja Nisporeni maakohtu otsuste ligi 650 000 leheküljest koosnevad arhiivid.

foto_moldovakohtud_3Eelmise aasta novembrist alates on AS Andmevara digiteerinud pilootprojekti raames 91 000 lehekülge kohtuotsuseid, millele tuleb sel aastal väärikas lisa. Hiljuti otsustas USAID täiendavalt rahastada käimasolevat digiteerimist, et täielikult digiteerida ülemkohtu otsuste arhiiv ning lisaks ka Nisporeni regionaalse kohtu otsuste arhiiv.

Aprilli alguses käisid eGA ja USAIDi esindajad Moldova ülemkohtu hoones Chisinaus tutvumas digiteerimistööga ja projekti ajaks digiteerimisseadmetega varustatud ruumidega.

foto_moldovakohtud_2

Fotol: USAID esindaja Corneliu Rusnac  ja projektijuht Leonidas Criciunas.

Moldova kohtute otsuseid digiteeritakse projekti “Elektrooniline juurdepääs Moldova kohtuotsustele” raames. Projekti eesmärk on testida Moldova ülemkohtu otsuste digiteerimist, et luua alus seni paberkujul olevatele kohtuotsustele kiireks ja lihtsaks juurdepääsuks ning kohtuotsuse metaandmetele tuginev otsingusüsteem. Kohtuotsuste digiteerimist rahastab USAID ja Eesti Välisministeerium arengukoostöö raames.