Open search
Ligipääsetavus

Tallinna e-valitsemise konverents “Mis kasu on e-valitsemisest?”

30. – 31. mail IKT Nädala raames toimuva Tallinna e-valitsemise konverentsi fookuses on e-valitsemise mõju majandusele ja ühiskonnale. Kahepäevasel konverentsil osaleb 340 avaliku ja erasektori esindajat enam kui 50 riigist. Eksootilisematest maadest on esindatud Fääri saared, Mauritius, Seišellid, Haiti, Kõrgõzstan, Austraalia ja Namiibia.

E-riigi Akadeemia korraldataval üritusel arutlevad kokkutulnud, millised on võtmetegurid tõhusa e-riigi loomisel ning väljakutsed e-valitsemise mõju hindamisel.

Konverentsi teemavaliku on E-riigi Akadeemia direktor Arvo Otti sõnul ajendanud elu ise. “Minult on sageli küsitud, palju maksab e-riigi loomine ja mis kasu sellest on. Tänavune konverents peaks andma neile küsimustele vastused.”

Ta märkis, et Eestit külastavad riigijuhid arvavad sageli, et IKT-d saavad riigijuhtimises ja avalike teenuste pakkumiseks endale lubada vaid jõukad ühiskonnad. “Tegelikult ei takista ka väikesed eelarved häid tulemusi saavutamast. Seda kinnitab nii Eesti enda kogemus kui ka Maailmapanga arenguaruanne. E-riigi kasu on seni hinnatud kaudsete meetodite abil, kuid konverentsil saame rääkida ka praktilistest näidetest,” ütles Arvo Ott.

Konverentsi avaettekande teeb Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves. Avapäeva debatis arutlevad endine Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas ja Prantsuse parlamentäär Frédéric Lefebvre selle üle, kas ja millal võiks Euroopast saada e-maailmajagu ning kuidas aitaks see suurendada regiooni majanduskasvu.

Konverents esitleb erinevaid e-riigi kogemusi üle maailma, pakkudes kuulamiseks Maailmapanga arenguraporti tutvustust, Prantsusmaa, Kõrgõzstani, Mauritiuse ja Fääri saarte ministrite vahendatud kogemusi avalike e-teenuste loomisel ning Eestilt saadud õppetunde. Samuti saab konverentsil teada, kuidas Eesti mõõdab e-riigi toimimisest saadavat kasu majandusele ja ühiskonnale ning kuidas plaanib maksu- ja tolliamet oma e-teenustega ettevõtlust ja majanduskasvu toetada.

Konverentsi teisel päeval tutvustab küberturvalisuse ekspert Raul Rikk E-riigi Akadeemias välja töötatud riikide küberturvalisuse indeksit, mis mõõdab riikide küberturvalisuse taset ning on tööriistaks küberturvalisuse suurendamisel. Lisaks toimub konverentsil neli töötuba, kus jagatakse kogemusi riikide küberturvalisuse, väike- ja saareriikide ja ELi Idapartnerlusriikide õppetundide ning muudatuste juhtimise teemadel.

Tallinna e-valitsemise konverentsil astuvad üles: Prantsusmaa digitaalküsimuste minister Axelle Lemaire, Kõrgõstani riigiaparaadi asejuht Zhyldyzbek Isakulov, Fääri saarte rahandusminister Kristina Háfoss, Mauritiuse IT-minister Etienne Sinatambou, Eesti välisminister Marina Kaljurand, IT mõju-uuringute keskuse juht Kristjan Vassil, maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm, endine Euroopa Komisjoni ase-president Siim Kallas, Prantsuse parlamendisaadik Frédéric Lefebvre, Maailmapanga ekspert Juan Navas-Sabater, E-riigi Akadeemia ekspert Raul Rikk, Facebooki avaliku sektori teenuste juht Jakub Turowski jt.

Lähem info, kava ja otseülekanne aruteludest konverentsi ajal: http://tallinnconference.ee/
Kaasa saab rääkida Twitteris #egov2016.

Tallinna e-valitsemise konverentsi korraldab E-riigi Akadeemia koostöös Eesti Välisministeeriumi, Euroopa Komisjoni, SIDA, Microsofti, USAID, Idapartnerluse Keskuse ja Tallinna Tehnikaülikooliga.

Anu Vahtra-Hellat
Kommunikatsioonijuht
E-riigi Akadeemia
+372 517 7671