fbpx

Tallinna e-valitsemise konverentsil osaleb 115 riiki

28.05.2017

30.-31. maini Tallinnas toimuv e-valitsemise konverents toob Eestisse 115 riigi esindajat ammutama inspiratsiooni Eesti ja teiste riikide kogemustest ning otsima vastust küsimusele, kuidas tagada e-riigi kestlik areng oma riigis. Lisaks tutvustavad Aafrika ja Euroopa riikide esindajad avalikke e-teenuseid, mis on muutnud nende riigis inimeste elu paremaks.

Konverentsile tulevate riikide arvukus näitab E-riigi Akadeemia arendusdirektori Hannes Astoki sõnul, et e-riigi arendamine on muutunud oluliseks teemaks paljudele riikidele. “E-riigi Akadeemia 15-aastasele ja enam kui 60 riigiga koostööst pärit kogemusele tuginedes võime väita,  et e-riigi arendamise võtmeteguriks on riigisiseste eestvedajate ja omamaiste ekspertide olemasolu. Ainult sisseostetud teenustest või välisekspertide nõustamisest ei piisa. Ise tegemine koos õnnestumiste ja läbikukkumistega on Eestist teinud e-Eesti.  Ja ise tegemine koos teiste kogemustest õppimisega aitab valitsustel e-riiki jätkusuutlikult arendada,” märkis ta.

Konverentsil arutletakse Eesti senist e-riigi kogemust võrdluses teistes riikides tehtuga. Konverentsi esimene päev käsitleb teadmussiirde kogemusi debatil, kus riikide esindajad arutlevad oma seniste õppetundide ja visioonide üle. Järgnev arutelu keskendub riigi poolt tagatud digitaalse identiteedi arendamisele, mis on aluseks turvalistele avalike e-teenuste loomisele ning suhtlusele riigi ja kodanike vahel. Päeva lõpetavad Mosambiigi, Namiibia, Serbia ja Cape Verde avalike e-teenuste näited.

Teisel päeval on fookuses andmete korduvkasutuse põhimõtte rakendamine e-teenuste arendamisel ning infokommunikatsioonitehnoloogia (IKT) tugi riigi kestlikule arengule. Lisaks esitletakse Aafrika riikides enam populaarsust kogunud avalikke m-teenuseid.

Konverentsi avavad Eesti president Kersti Kaljulaid, Aafrika, Kariibi ja Vaikse ookeani riikide grupi (ACP) peasekretär Patrick Ignatius Gomes, Aafrika Liidu taristu ja energia volinik dr Amani Abou-Zeid ja Euroopa Komisjoni välisasjade ja arengu peadirektoraadi peadirektor Stefano Manservisi. Konverentsile on tulemas Benini, Etioopia, Guyana, Mali, Ghana, Lõuna-Aafrika Vabariigi ja Mauritaania e-riigi arendamise eest vastutavad ministrid, samuti kõrgeid riigiametnikke enam kui 100 riigist.

Tallinna e-valitsemise konverentsil esinevad Eesti välisminister Sven Mikser, majandusministeeriumi IT-asekantsler Siim Sikkut, IT-visionäär Linnar Viik, Eesti alalise esinduse digitaalküsimuste nõunik Euroopa Liidu juures Kristjan Luukas Ilves, Argentiina e-riigi arendaja Gustavo Giorgetti, SIA digitaalse identiteedi eksperdid Bernard Morvant ja Stéphanie de Labriolle, Cape Verde ülikooli teadur Antonio Fernandes, Bruneli ülikooli teadur Jeremy Millard, Mosambiigi Eduardo Mondlane ülikooli professor Laurino Alberto Chemane, Koblenzi ülikooli e-valitsuse professor Maria A. Wimmer, samuti E-riigi Akadeemia juhtivad eksperdid: Arvo Ott, Ivar Tallo, Hannes Astok, Mari Pedak ja Raul Rikk jt

Lähem info, kava ja otseülekanne aruteludest konverentsi ajal veebilehelt http://tallinnconference.ee/

 Tallinna e-valitsemise konverentsi korraldab E-riigi Akadeemia koostöös Eesti Välisministeeriumi ja Aafrika, Kariibi ja Vaikse ookeani riikide liiduga. Konverentsiga tähistab E-riigi Akadeemia oma 15. tegevusaastat. Selle aja jooksul on akadeemia levitanud Eesti e-riigi ülesehitamise kogemusi enam kui 60 riigis üle maailma ning koolitanud ja nõustanud enam kui 3500 asjatundjat.