fbpx

V rahvusvaheline e-valitsemise konverents: samad eesmärgid, erinevad teed

01.04.2019

21. – 22. mail Tallinnas toimuv viies rahvusvaheline e-valitsemise konverents keskendub riikide e-valitsemise tegevuskavadele ning koostööle innovatsiooni toetamisel avalikus sektoris. Konverentsil esitletakse Euroopa Liidu liikmesriikide, Aafrika ja Kariibi mere piirkonna riikide, Kanada ning Jaapani näiteid ja õppetunde ning tutvustatakse Eesti algatusi e-riigi arendamisel.

E-riigi Akadeemia asedirektori Hannes Astoki sõnul on e-valitsemise konverents kujunenud üleilmseks e-valitsemise asjatundjate ja toetajate kohtumispaigaks. „Me kutsume valitsusi, kohalikke omavalitsusi ja ettevõtjaid tutvuma e-valitsemise suundumustega ning saama innustust teiste riikide kogemustest, et seada julgeid eesmärke ja kavandada tegevusi nende saavutamiseks oma riigis,“ ütles Hannes Astok.

Kaks päeva kestval konverentsil esineb üle 30 eksperdi ja digivaldkonna arendamise eestvedaja Euroopa Liidust, Aafrikast, idapartnerluse riikidest, Jaapanist, Kanadast ja Kariibi mere piirkonnast. Konverentsi avab Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. 

Konverentsi esimene päev on pühendatud digisiirdele erinevates riikides ja piiriülesele koostööle. Peaesineja Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip tutvustab digivaldkonna piiriülese koostöö kogemusi ja katsumusi Euroopa Liidus ning Ravi Shankar Chaturvedi teeb avaettekande nutikate ühiskondade ehitmisest. Lisaks esinevad konverentsil Rwanda IKT ja innovatsiooniminister Paula Ingabire, Aafrika IT-liidrite foorumi Smart Africa esindaja Lacina Koné, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut, Kanada e-riigi eestvedaja Shauneen Furlong Ottawa ülikoolist, professor Robert Kimmer TalTechist, 2017. aasta parimaks IT-juhiks valitud Agnes Roos ning teised e-valitsemise valdkonna asjatundjad.

Konverentsi teisel päeval keskendutakse avaliku ja erasektori partnerlusele ning esitletakse Jaapani, Soome ja Eesti linnade targa linna ja e-teenuste näiteid.

Osa konverentsist on pühendatud kõige huvitavamatele ja tulevikku vaatavatele suundumustele Eestis: tehisintellekti kasutamine valitsemises, proaktiivsed riigi- ja omavalitsusteenused, andmepõhine valitsemine, e-tervise teenused, e-hääletamise õppetunnid ning andmepõhise ja tulevikukindla taristu loomine.

Konverentsil on ka näituseala, kus osalejad saavad kohtuda 15 e-teenuste ja ‑lahenduste pakkujaga, kes on muutnud valitsemise paljudes riikides märksa tõhusamaks.

Konverentsi korraldab E-riigi Akadeemia koostöös Eesti Vabariigi Välisministeeriumi, VFS Globali ja Tallinna linnaga.

Vaata viimaseid uudiseid konverentsi kohta konverentsi veebilehelt

Jälgi konverentsi sotsiaalmeedias #egov2019!