Ligipääsetavus
Ukraina põgenike digitaalsete oskuste arendamine
DEUCE projekt toetab Ukraina kogukonda Eestis, aidates siin elavatel ukrainlastel tõsta elukvaliteeti, õppides tundma ja kasutama eluks vajalikke digilahendusi. Projekti eesmärgiks on abistada strateegilise koolituse ja mentorluse kaudu rohkem kui 1000 digitaalselt haavatavat ukrainlast, viies nad kokku 60 noore, tehnikaalase kogemusega kaasmaalasega.
Kuni 30. juuni 2024 oleme värvanud digisaadikuteks 31 noort ukrainlast, kellest 22 on endiselt aktiivselt kaasatud. Need saadikud on aidanud 400 inimesel kasutada Eesti igapäevaelus hädavajalikke digilahendusi, nagu e-teenustele ligipääs ja juriidilise staatuse haldamine. Nende sotsiaalmeedia postitused on jõudnud rohkem kui 10 000 ukrainlaseni.
DEUCEi visioon on parandada digitaalselt haavatavate Ukraina kodanike elukvaliteeti, toetades nende oskuste arendamist Eesti ja Ukraina e-teenuste ning digilahenduste kasutamisel.
Projektil on kolm peamist eesmärki:
- Ukraina üliõpilased ja digitaalselt haavatavad pagulased loovad tugevama ja toetavama kogukonna.
- Ukraina digisaadikud tunnevad saavutustunnet, kui tegelevad oma digitaalse kirjaoskuse vajadustega ja aitavad teisi.
- Märkimisväärne hulk Eestis elavaid Ukraina kodanikke on teadlikud digipöördest Eestis ja Ukrainas.
Eesmärgid saavutatakse strateegiliste koolituste, mentorluse ja teadlikkust suurendavate ürituste kaudu. Avalikud esitlused aitavad laiemalt teadvustada Eestis elavate ukrainlaste kitsaskohti ja seda, kuidas projekt on nende elu mõjutanud.