fbpx

E-riigi Akadeemia aastaraamat 2019: suur hüpe algab väikestest sammudest

E-demokraatia | Tehnoloogia | Valitsemine ja kaasamine
Valdkonnad
E-demokraatia | Tehnoloogia | Valitsemine ja kaasamine
Kestus
2019
Projektijuht

E-riigi Akadeemia aastaraamat 2019 annab ülevaate meie viimase aasta suurematest ettevõtmistest ning tutvustab nutika valitsemise, e-demokraatia ja küberturvalisuse suundumusi.

Nutika valitsemise direktor Linnar Viik  kirjeldab aastaraamatus suundumusi, mis kujundavad e-valitsemist järgmise 10 aasta jooksul, ning selgitab, mis juhib kõike-läbivat innovatsiooni, ja kuidas valitsused saavad neid suundumusi digiühiskonna arendamise hüvanguks ära kasutada.

Kuna digiühiskond ei saa eksisteerida ilma küberturvalisuseta, tutvustab riikliku küberturvalisuse direktor Epp Maaten  tööriista küberturvalisuse arendamiseks ja mõõtmiseks riiklikul tasandil – riiklikku küberturvalisuse indeksit (NCSI).

Kestliku arengu eesmärkidele (SDG) on seatud üldeesmärk saavutada jätkusuutlikkus 2030. aastaks. On jäänud vaid kümme aastat, et rakendada info- ja kommunikatsioonitehnoloogia nende eesmärkide saavutamise vankri ette. Pole kahtlust, et digitaalne ümberkujundamine on selle kümnendi üks kuumimaid märksõnu. Meie projektijuht Radu Serrano selgitab aastaraamatus, kuidas eGA tegevused toetavad valitsusi nende eesmärkide saavutamisel.

Aastraamatust leib ka eGA tegevuse statistilisi andmeid ja majandusnäitajad.

 

Head lugemist!

>>Vaata aastaraamatut 2019 siit<