fbpx

Aasta partner 2019: Kõrgõzstani elektroonilise koostalitlusvõime keskus

22.05.2019

Tänavu pälvis E-riigi Akadeemia aasta partneri aunimetuse Kõrgõzstani elektroonilise koostalitlusvõime keskus andmevahetusplatvormi Tunduk valitsuse tasandil rakendamise ja e-valitsemise propageerimise eest Kõrgõzstanis.

E-riigi Akadeemia direktor Arvo Ott ja arendusdirektor Hannes Astok andsid Kõrgõzstani elektroonilise koostalitlusvõime keskusedirektorile Nuria Kutnaevale auhinna üle Kultuurikatlas toimunud e-valitsemise konverentsi galaõhtul.

Hannes Astoki sõnul on elektroonilise koostalitlusvõime keskus koostöös E-riigi Akadeemia ning paljude riiklike ja rahvusvaheliste partneritega palju saavutanud. „Elektroonilise koostalitlusvõime keskuson sihikindlalt toetanud e-valitsemist ning valitsusasutuste ja erasektori vahelist koostööd Kõrgõzstanis. Tänu elektroonilise koostalitlusvõime keskuseleon turvaline andmevahetus saanud Kõrgõzstani valitsuse jaoks tegelikkuseks. Vähem kui kahe aastaga on riik teinud suure hüppe paberivaba ühiskonna poole, pakkudes 181 e-teenust. Turvaline andmevahetussüsteem Tunduk ühendab kõiki Kõrgõzstani Vabariigi infosüsteeme. Me soovime elektroonilise koostalitlusvõime keskusele ja Kõrgõzstani Vabariigile palju edu nende teekonnal digiühiskonna suunas ja digitaalsete dividendide – läbipaistva, tõhusa ja probleemideta valitsemine – saavutamisel. Jätkake tublit tööd!“ ütles Astok.

Nuria Kutnaeva kõne konverentsi vastuvõtul Kultuurikatlas

Nuria Kutnaeva sõnul on aunimetus organisatsiooni jaoks suur tunnustus, mis motiveerib neid oma riigis digisiiret jätkama. „Meil on hea meel teha koostööd E-riigi Akadeemiaga ning kõikide toetajatega, et muuta Kõrgõzstani valitsusega suhtlemine tõhusamaks ja läbipaistvamaks,“ ütles Kutnaeva.

Elektroonilise koostalitlusvõime keskuse meeskond 

E-riigi Akadeemia on andnud aasta partneri auhinda välja alates 2015. aastast organisatsioonidele, kes on innukaimad e-riigi ja IKT lahenduste arendajad, aidates muuta valitsemist tõhusamaks, läbipaistvamaks ja kestlikumaks.Varasematel aastatel on auhinna pälvinudUkraina riiklik e-valitsemise agentuur, Namiibia Vabariigi riigikantselei, Fääri saarte valitsus, Ivano-Frankivski linnavolikogu, Moldova E-valitsuse Keskus, Effecta Solutions, Aserbaidžaani Vabariigi presidendi egiidi all tegutsev Avalike Teenuste ja Sotsiaalse Innovatsiooni Agentuur, Tartu linn ja EMT.

Loe lisaks Kõrgõzstani kogemuste kohta digiühiskonna arendamisel E-riigi Akadeemia blogist .