fbpx

Inspiratsiooniseminar: Kuidas edendada avatud valitsemist Eesti valdades ja linnades?

25.11.2013

E-riigi Akadeemia inspiratsiooniseminaril “Kuidas edendada avatud valitsemist Eesti valdades ja linnades?” esines e-demokraatia visionäär ameeriklane Steven Clift, kes jagas oma märkimisväärseid kogemusi ja teadmisi.

Lisaks parimate rahvusvaheliste praktikate tutvustamisele viis nimekas väliskülaline läbi ka interaktiivse töötoa, leidmaks ideid ja lahendusi Eesti kohalike omavalitsuste ja kogukonna paremaks ühistoimeks.

Et seminar haakuks Eesti oludega ja kõnetaks Eesti omavalitsuste esindajaid, kogusime eelnevalt kokku head Eesti näited ja palusime välisesindajal neid kommenteerida.

Seminaril osalesid kohalike omavalitsuste, kodanikeühenduste ja IT-kogukonna esindajad.

Päevakava
9.30 – 10.00 Registreerimine, hommikukohv
10.00 – 11.00 Avasõnad – Rait Maruste, Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimeesSissejuhatus teemasse – Liia Hänni, Eesti avatud valitsemise partnerluse eestvedaja, E-riigi AkadeemiaAvatud valitsemine ja kodanike e-kaasamine kohalikul tasandil – trendid ja näited maailmast – Peaesineja Steven Clift, e-demokraatia visionäär USAst
11.00 – 11.45 Näiteid Eesti kogukonnaaktiivsusest ja -lahendustestLinnaidee – Teele Pehk, Linnalabor
Community Tools – Henri Laupmaa
Kodupilt.ee – Hille Hinsberg, Praxis
11.45 – 12.15 Lõunaoode
12.15 – 14.00 Töötuba ideede ja lahenduste genereerimiseks Eesti kohalike omavalitsuste ja kogukonna ühistoimeks avatud valitsemise edendamiselArutelu kokkuvõte
Korralduslik info

Seminar toimus Tallinnas, Riigikogu konverentsikeskuses.

Esitlused