Open search
Ligipääsetavus
Kõik meeskonnaliikmed

Merle Maigre

Kompetentsikeskuse juht
+372 5343 9231
EE EN RU FR
Linkedin profile
Merle Maigre

Merle Maigre töötab E-riigi Akadeemia küberturvalisuse kompetentsikeskuse juhina. Varem töötas ta valitsussuhete juhina küberturvalisuse õppega tegelevas Eesti ettevõttes CybExer Technologies.

Aastatel 2017–2018 oli Merle Tallinnas asuva NATO küberkaitse oivakeskuse (NATO Cooperative Cyber Defense Center of Excellence, NATO CCDCOE) direktor. 2012–2017 töötas Merle Eesti presidentide Kersti Kaljulaidi ja Toomas Hendrik Ilvese julgeolekupoliitika nõunikuna, olles presidendi peamine nõunik sise- ja rahvusvahelistel julgeolekuteemadel, sealhulgas küberkaitse küsimustes.

Aastatel 2010-2012 töötas Merle NATO peakorteris NATO peasekretäri Anders Fogh Rasmusseni erakabineti poliitika planeerimise üksuses.

Merle on töötanud analüütikuna Tallinnas Rahvusvahelises Kaitse- ja Julgeolekukeskuses (ICDS) (2007-2010), Kiievis asuva NATO esinduse asejuhina (2005-2007) ja Eesti kaitseministeeriumi NATO osakonnas (2000-2005), panustades Eesti NATOga ühinemise ettevalmistamisesse.

Merle Maigre on tegev ka mitmes vabaühenduses. Ta on CyberPeace Instituudi juhatuse esimees, Eesti välissuhete nõukogu juhatuse liige ja Eesti infoturbe assotsiatsiooni juhatuse liige.

Merlel on Londoni King’s College’i sõjaõpingute magistrikraad, Middlebury kolledži (USA) rahvusvaheliste suhete bakalaureuse ja Tartu Ülikooli ajaloo bakalaureuse kraad. Ta on õppinud ka Johns Hopkinsi SAIS Bologna keskuses ja Sciences-Po Pariisis.

Merlet on autasustatud Prantsusmaa riikliku teenetemärgiga (2021), Eesti Kaitseväe teenistusmedali (2018) ja Eesti Kaitseministeeriumi teenetemärgi (2018), Hollandi Oragne-Nassau ordeni (2018), Poola teenetemärgi (2014) ja Soome Lõvi ordeniga (2014).

Merle räägib eesti, inglise, vene, prantsuse, itaalia ja ukraina keelt.

Seotud projektid

Mountains in Central Asia
Screenshot

Team Europe algatus Kesk-Aasia digiühenduvuse parandamiseks: küberturvalisus

Käimasolev
Kasahstan
Kõrgõzstan
Tajikistan
Usbekistan
Cybersecurity Study on the Western Balkans

Lääne-Balkani küberturvalisuse tõhustamise uuring

Lõppenud
Albaania
Bosnia ja Hertsegoviina
Kosovo
Montenegro
Põhja-Makedoonia
Serbia
ENISA Framework Contract

ENISA raamleping

Lõppenud
Mitmed riigid