fbpx

Konverents: e-hääletamine: võimalused ja väljakutsed

16.09.2005

2005. aasta kohalikel valimistel oli valijatel esmakordselt  võimalus anda oma hääl elektrooniliselt.  See oli oluline samm Eesti teel infoühiskonda, mis pakkus inimestele võimaluse osaleda avaliku võimu teostamisel kaasaegseid kommunikatsioonivahendeid kasutades.

E-hääletamiseks ei piisa üksnes infotehnoloogilisest  valmisolekust vaid  vaja on ka avalikkuse igakülgset informeerimist  uuest valimisviisist.  Sel eesmärgil on E-riigi Akadeemia  koostöös Vabariigi Valimiskomisjoniga  kavandanud konverentsi “E-hääletamine – võimalused ja väljakutsed”.

Konverentsi eesmärgiks oli igakülgselt tutvustada e-hääletamise süsteemi ja selle õiguspärasust ning usaldusväärsust. Teiste riikide e-hääletamise projektide kogemusest oli kutsutud rääkima rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid nagu professor Alexander H. Trechsel (e-Democracy Center) ja Dr. Lawrence Pratchett (De Nontfort University).

Kuna Riigikogus toimunud debatid  tõid esile mitmeid  riske, mis võivad  uue hääletusviisiga kaasneda, oli konverentsil kavas erakondade paneeldiskussioon  e-hääletamise hea tava põhimõtete üle.

Konverentsi ajal oli ka huvilistele avatud õpituba, kus iga soovija sai praktikas e-hääletamist proovida.

Päevakava

Korralduslik info

Hotell Olümpia konverentsikeskus

Esitlused

Partnerid

logo_vabariigi_valimiskomison