fbpx

Hannes Astok nõustas Dominica digistrateegia loomist

04.07.2021

Juunis osales Hannes Astok Dominica digitaalse strateegia loomise töötoas, kus nõustas strateegia koostamises osalejaid riikliku digistrateegia väljatöötamisel.

Hannes Astok. Foto: ÜRO Arenguprogramm Barbadosel

Digistrateegia töötoas osales lai läbilõige peamiste sidusrühmade esindajatest, kes said ülevaate seni tehtust ning anda tagasisidet kavandatavatele digimuutustele. Dominica valitsus näeb strateegias peamist vahendit, mis suurendab majanduse vastupanuvõimet, loob töökohti, toetab innovatsiooni ökosüsteemi loomist ning pakub kodanikele paremaid avalikke teenuseid.

E-riigi Akadeemia tegevdirektor Hannes Astok märkis seminaril: „Dominica teeb suuri edusamme riigi digimuutuste edendamiseks, tagades investeeringud peamistesse prioriteetsetesse valdkondadesse ning luues kaasava ja kogu ühiskonda hõlmava digistrateegia, et kõik ministeeriumid, sektorid ja Dominica inimesed saaksid digitehnoloogiast kasu.”

Hannes Astoki sõnul on see algatus vajalik samm vastupidavama ja kohanemisvõimelisema Dominica ehitamiseks.

Robert Tonge. Foto: ÜRO Arenguprogramm Barbadosel

Robert Tonge, Dominica digimajanduse riiklik koordinaator, ütles: „Valitsuse vastutus uue strateegia loomisel on olnud suur ning kõikide dominiiklaste kaasamiseks on tehtud ja tehakse mitmeid tegevusi. ÜRO Arenguprogrammi digitaalse valmisoleku hindamise, sidusrühmade intervjuude, inimestega kohtumiste, avaliku kaasamise uuringu ja strateegia töötoa abil on valitsus kaasanud sihtrühmi, et tagada kõigi prioriteetide ja murede kajastumine Dominica digitaalset tulevikku kirjeldavas dokumendis.”

Foto: ÜRO Arenguprogramm Barbadosel

Digistrateegia loomine on osa ÜRO Arenguprogrammi tööst Barbadosel ja Ida -Kariibi mere riikides, mille eesmärk on edendada majanduse mitmekesistamist, töökohtade loomist ja riigi suutlikkust raskustega toime tulla.