fbpx

e-Governance Conference keskendub vastupidavale ja õmblusteta e-riigile

21.03.2022

e-Governance Conference (e-valitsemise konverents) “Resilient and Seamless Governance” (Vastupidav ja õmblusteta e-riik) keskendub digiriigi toimepidevusele sõdade ja kriiside ajal ning tutvustab avaliku sektori digiteenuste tulevikku. Konverents toimub 10.-12.05.2022 Tallinnas ja veebis aadressil egovconference.ee

 

egovconference.ee

 

E-riigi akadeemia juhatuse liikme Hannes Astoki sõnul käsitleb konverents e-riigi arendajate jaoks aktuaalseid teemasid ning jagab värskemaid teadmisi ja kogemusi, kuidas arendada kriisides kestvaid digitaalseid ökosüsteeme ja luua e-teenuseid, mis aitavad kodanikel  kriisidega toime tulla.

„Vastupidavus ja sujuvus on kaks peamist märksõna, mis kirjeldavad digiarengute eesmärke. Oleme Ukraina, Armeenia ja Tonga Kuningriigi koostööpartneritega olnud tunnistajaks, et digitaalse taristu ja korralduse vastupidavus on ülioluline, et avalik sektor töötaks ka kõige raskemates olukordades. Kuid ainult sellest ei piisa. Samuti tuleb teenuseid osutada sujuvalt, maksimaalse mugavuse ja minimaalsete probleemidega kodanike jaoks. Nii tulevad ka kodanikud kriisidega paremini toime,” ütles Hannes Astok.

Konverentsi peaesinejateks on Eesti president Alar Karis, Future Life Institute president Max Tegmark, Eesti digiarengu asekantsler Luukas Kristjan Ilves, autor ja kasutajakogemuse konsultant Vitaly Friedman, Oxfordi ülikooli teadur Paul Timmers, Fääri saare riikliku digitaliseerimisprogrammi direktor Nicolai M. Balle jt.

Kolmepäevane konverents algab 10. mail sissejuhatava päevaga, mis keskendub vastupidava ja sujuva valitsemise eeltingimustele ning jätkub kahepäevase konverentsiprogrammiga 11. – 12. mail. Lisaks ettekannetele ja vestlusringidele on konverentsil osalejad oodatud rahvusvahelisi ja Eesti digilahendusi tutvustavale ekspole.

Esinejate tutvustused, päevakava ja osalemisinfo on konverentsi kodulehel.

 

egovconference.ee

 

Kuula Digital Government Podcasti saadet Hannes Astokiga, kes tutvustab konverentsi teema valikut ja esinejaid lähemalt!

e-Governance Conference on välisriikide e-riigi arendajatele suunatud üritus, mida korraldavad e-riigi akadeemia (eGA) ja välisministeerium koostöös ITLi, Tallinna linna ja rahvusvaheliste rahastajatega. Tänavu toimub konverents 8. korda. Eelmisel aastal võõrsustas konverents 50 esinejat ja 1200 osalejat 140 riigist.