fbpx

Veebikonverents ja küberharjutus keskenduvad valimiste väljakutsetele digiajastul

23.11.2020

24.novembril toimub valimiste turvalisusele pühendatud veebikonverents ja küberharjutus, et jagada 55 riigi esindajaga Eesti kogemust ja teadmisi valimiste turvaliseks läbiviimiseks. Üritus toimub 24. novembril kell 10:00 – 14:30, arutelusid saab jälgida  Works-Up keskkonnas ja  Facebookis e-Governance Academy kontol.

E-riigi Akadeemia tegevdirektori Hannes Astoki sõnul on Eesti ekspertide rikkalikud kogemused kuldaväärt, et suurendada valimiste ja nende tulemuste usaldusväärsust kogu maailmas.

Valimised on esindusdemokraatia toimimiseks üliolulised. Nagu viimased aastad on näidanud, ei ole valimiste usaldusväärsus ainult tehniline, vaid pigem strateegiline küsimus, sest võib ühiskondade saatuse määrata järgmisteks aastakümneteks. Oleme veendunud, et valimisprotsessi usaldusväärsuse suurendamiseks on valitsustel vaja senisest enam tegeleda riskide maandamise ja turvameetmete kavandamisega, seda nii küberruumis kui jaoskondades,“ selgitab Hannes Astok.

Konverentsi teises osas viib CybExer Technologies läbi küberharjutuse. CybExer Technologies tegevdirektori Lauri Almanni sõnul on harjutus eesmärk suurendada valimiste küberohtude vastu võitlemise teadlikkust. „Harjutus annab osalejatele väljamõeldud küberkriisis osalemise kogemuse, kus saab proovida kriisireguleerimisotsuste tegemist ja otsustusprotsessides osalemist. Kasutatav tarkvaraplatvorm STRATEX eristab harjutust teistest samalaadsetest ja viib osaluskogemuse uuele tasemele,” ütles Lauri Almann.

Konverentsil esinevad endine Eesti President Toomas Hendrik Ilves, Stanfordi Ülikooli Küberpoliitika Keskuse rahvusvahelise poliitika direktor Marietje Schaake, Euroopa Parlamendi liige Marina Kaljurand, Eesti Vabariigi Valimiskomisjoni juht Oliver Kask, Rahvusvahelise Valimissüsteemide Fondi Euroopa ja Euraasia direktor Beata Martin-Rozumiłowicz, Tallinna Tehnikaülikooli e-valitsemise professor Robert Krimmer, Cybernetica ASi küberturvalisuse ekspert Liisa Past, E-riigi Akadeemia küberturvalisuse vanemekspert Merle Maigre ning CybExer Technologies ettevõtte küber- ja strateegilise juhtimise eksperdid Lauri Almann ja Kari-Pekka Rannikko.

Konverentsi korraldavad E-riigi Akadeemia, CybExer Technologies, Eesti Vabariigi Valimiskomisjon, Microsoft ja Konrad-Adenauer-Stiftung.

Lisateave konverentsi veebilehel ega.ee/cyberconf2020.