fbpx

Aasta partner on Ukraina riiklik e-valitsemise agentuur

04.06.2018

Tänavu pälvis aasta partneri aunimetuse Ukraina riiklik e-valitsemise agentuur järjepideva tegevuse eest Ukraina e-valitsemise edendamisel keskvalitsuse tasandil.

Välisminister Sven Mikser ja E-riigi Akadeemia arendusdirektor Hannes Astok andsid auhinna üle agentuuri juhile Oleksandr Ryzhenkole Tallinna e-valitsemise konverentsi pidulikul vastuvõtul Lennusadamas.

partneroftheyear_2017_1 Vasakult: Hannes Astok, Oleksandr Ryzhenko and Sven Mikser.

Hannes Astoki sõnul on Ukraina riiklik e-valitsemise agentuur oma nelja tegevusaasta jooksul teinud märkimisväärseid edusamme koostöös e-riigi akadeemia ning paljude teiste Ukraina riigisiseste ja rahvusvaheliste partneritega.

“Agentuur on loonud tugeva ja jätkusuutliku organisatsiooni riigi digitaalse ümberkujundamise juhtimiseks, uuendanud õigusakte ja käivitanud Eesti eeskujul turvalise andmevahetuse lahenduse Trembita. Jaksu uute väljakutsetega toimetulekul! ” ütles Astok.

Oleksandr Ryzhenko sõnul on auhind agentuurile suureks tunnustuseks ja näitab, et ollakse õigel teel. “Ukraina viib läbi ulatuslikke reforme, mis vajavad IKT tuge. Meil on hea meel teha koostööd e-valitsemise akadeemiaga ja kõigi teiste meie toetajatega, et muuta Ukraina juhtimine IKT abil tõhusamaks ja läbipaistvamaks, ” ütles Ryzhenko.

E-riigi akadeemia on andnud aasta partneri auhinda välja alates 2015. aastast organisatsioonidele, kes on innukaimad e-riigi põhimõtete ja lahenduste juurutajad. Varasemetel aastatel on auhinna pälvinud Namiibia Valitsus, Fääri saarte Valitsus ja Ivano-Frankivski Linnavolikogu, Moldova E-valitsuse Keskus, Effecta Solutions, Aserbaidžaani Avaliku Teenistuse ja Sotsiaalse Innovatsiooni Riiklik Agentuur, Tartu linn ja EMT.