fbpx

Testime infosüsteemi Ukraina teenuskeskustes

25.06.2018

Projekt EGOV4UKRAINE toetab kaasaegse infosüsteemi väljatöötamist Ukraina omavalitsuste teenuskeskustele (ASC), et suurendada keskuste töö kiirust kümme korda. Vulyki-nimelist infosüsteemi testitakse 10 teenuskeskuses kuni 2018. aasta oktoobrini, seejärel juurutatakse enam kui 400 teenuskeskuses 2020.aasta lõpuks.  

“Infosüsteem Vulyk erineb teistest, kuna tal on juurdepääs riiklikele registritele ja andmebaasidele andmevahetuslahenduse Trembita kaudu. See võimaldab kiirendada avalike teenuste osutamist kodanikele ja ettevõtetele kümme korda,” ütles EGOV4UKRAINE projektijuht Mari Pedak.

Teenuskeskuste infosüsteemi väljatöötamine algas 2018. aasta märtsis. Süsteemi testitakse järgnevates avaliku konkursi teel valitud teenuskeskustes:
• Kiievi oblastis: Ukrainka, Rzhyshchiv ja Obukhivi linnade ASCs
• Hmelnitski oblastis: Kamyanets-Podilski linna ja Humspilsi küla ASC-d
• Khersoni oblastis: Kahovka ja Nova Kahovka linnad
• Odessa oblastis: Yuzhne linna ASC
• Zhytomyrska oblastis: Olevski linna ASC
• Ternopili oblastis: Chortkivi linna ASC

vulyk_map_2

Infosüsteemi Vulyk testivate teenuskeskuste kaart 

Infosüsteem Vulyk parandab avalike teenuste kättesaadavust ja kvaliteeti ning tagab teabe usaldusväärse säilitamise ja kaitse. Vulyk kiirendab keskuste administraatorite tööd, pakkudes dokumentide elektroonilist haldamist ja juurdepääsu riiklike registrite andmetele. Vulyk on pilve-lahendus, mis võimaldab tehnilise toe osutamist eemalt ja kiiresti, vajaduseta värvata kohalikke IT-spetsialiste.

Vulykiga liitumine on teenuskeskustele vabatahtlik ja tasuta projekti kestel kuni 2020. aastani. Esmajoones juurutatakse süsteem  äsja loodud hromadadele ja väikestele teenuskeskustele, kes ei saa endale lubada suuri investeeringuid IT-süsteemide arendamiseks ja IT-spetsialisti palkamiseks.

Infosüsteemi töötas välja Ukraina IT-firma SoftSpansion, kes võitis 2018. aasta veebruari alguses toimunud avatud hanke.

Taustainfo:
Projekt EGOV4UKRAINE on osa Ukraina haldusreformi toetusprogrammist U-LEAD, mis kestab 2016.-2020. aastani. Programmi rahastab EL ja selle liikmesriigid Taani, Eesti, Saksamaa, Poola ja Rootsi. Abi suurus on 102 miljonit eurot.

EGOV4UKRAINE eesmärk on parandada Ukraina kohalike omavalitsuste avalike teenuste osutamist  poolt, arendades ja käivitades andmevahetuslahenduse Trembita ja teenuskeskuste infosüsteemi Vulyk. Projekti tulemusena suudavad teenuskeskused pakkuda sadu teenuseid, samuti on välja töötatud mitmed avalikud e-teenused.

SoftXpansion on Ukraina juhtivaid IT-ettevõtteid, kes arendab ja juurutavad dokumendihaldussüsteeme, elektroonilisi arhiivisüsteeme ja portaalilahendusi.

Teenuskeskused on omavalitsusasutused, mis pakuvad mitmesuguseid haldusteenuseid.

Lisateave: Mari Pedak, EGOV4UKRAINE meeskonna juht tel. +38 063 164 3550 või e-post: