fbpx

Digitaalse India arendajad kogusid Eestist ideid

18.04.2016

Digitaalset Indiat arendavad riigiametnikud ja IT-juhid väisasid sel nädalal, 11 – 15. aprillil Eestit, et tutvuda töötava e-riigiga ning koguda ideid digitaalse India arendamiseks.

Koolitusreisi ühe India-poolse korraldaja Caralyn Khongwar Deshmukh Riiklikust e-Valitsemise divisionist võttis koolituse kasud kokku järgnevalt: “Koolitus oli väga hea. Oleme vaimustunud Eesti valitsuse oskusest juhtida e-valitsemise süsteemi nii väheste ressurssidega ja leida nii lihtsaid lahendusi. Oleme veendunud, et X-tee on väga õige lahendus keeruliste süsteemide ühendamiseks ja koostööks, säilitades samas autonoomia ja andmete terviklikkuse.  Meie peamine õppetund oli, et e-valitsemist ehitades on võtmeks koostöö, mitte konkurents.”

Indialased külastasin nädala jooksul Riigikantseleid, RIA’t, Eesti parlamenti, Tartu linnavalitsust, Eesti registrite ja infosüsteemide keskust ning kuulasid asjatundjate loenguid koosvõimeraamistikust X-tee, küberturvalisuse korraldamisest riiklikul tasandil, avatud valitsemise tööriistadest ja avatud andmetest.

Koolitust aitas korraldada India Riiklik Targa Valitsemise Instituut.