fbpx

E-riigi Akadeemia kutsub arvamusfestivalile arutlema omavalitsuse, e-teenuste ja e-tuleviku üle

03.08.2016

E-riigi Akadeemia korraldab 13.augustil Arvamusfestivalil riigi potentsiaali alal (nr 28) kolm arutelu, kuhu on oodatud kõik e-riigi asjaarmastajad ja huvilised.

Laupäeval, 13.08 kell 13.00 kutsume kaasa mõtlema, milline oleks omavalitsus 2.0. Haldusreformi ootuses on hirme, et kohalik võim kaugeneb inimestest. Tehnoloogiat nutikalt kasutades võiks kogukonna ja kohaliku võimu suhtlus ja ühine otsustamine aga hoopis uuele tasemele tõusta.  Kutsume arutlema, kuidas e-lahendused saaksid aidata lähendada elanikku ja omavalitsust, kui hästi on Eesti omavalitsused valmis oma kodanikega e-kanalites suhtlema ning milliseid asju sooviksime omavalitsusega ajada interneti teel.  Jutu lükkab käima Hannes Astok. Maailmakohviku stiilis arutelusid juhivad Lauri Läänemets (Väätsa vald), Liia Hänni (eGA) ja Madis Kallas (Kuressaare linn). Neis sündinud ideid kommenteerivad rahandusministeeriumi esindaja Väino Tõemets ja Eesti maaomavalitsuste liidu esindaja Kurmet Müürsepp.
Räägi kaasa #eOmavalitsus

Kell 15.00 on meie huviorbiidis e-teenuste arendamine. Uurime, kuidas tahame suhelda riigiga 5 aasta pärast? Kuhu ja kuidas peaksime arendama oma e-riiki ja avalikke e-teenuseid edasi? Kas ja kuivõrd on võimalik kodanikel ja ettevõtetel kaasa rääkida? Kuidas e-teenuste ühisloomet saaks hoogustada? Koos erinevate osapoolte esindajatega pakume vastuseid ja viskame õhku põnevaid ideid, mis ehk üks päev ka vilja kannavad. Arutelu lükkavad käima Margus Simson (Ziraff), Janek Rozov (MKM), Tiit Hallas (SMIT) ja IT ekspert Aare Lapõnin. Modereerib Ivar Tallo (eGA).
Räägi kaasa #eriik

Kell 17.00 kutsume väikesele mõttelennule, kuidas muudab info- ja kommunikatsioonitehnoloogia meie elu lähitulevikus. Arutelul proovime leida vastut küsimusele, mis määrab tehnoloogia kasutamise edu ning millised on inimeste hirmud ja motivatsioonid. Pajatame arengutest maailmas ja sellest, kuidas Eesti neid mõjutab.Lõpetuseks pakume põnevaid stsenaariume meie igapäevaelust 25 aasta pärast aastal 2041. Modereerib Linnar Viik. Arutelus osalevad: Kaarel Kotkas (Veriff), Raul Rikk (eGA), Hannes Astok (eGA) ja Arko Olesk (TLÜ).
Räägi kaasa #eTulevik

Anna oma tulekust teada meie FB lehel

Ürituse kava leiad Arvamusfestivali kodulehelt