fbpx

Jamaika ja Guyana järgivad e-riigi ehitamisel Eesti eeskuju

19.06.2017

Arvo Ott, Inter-American Development Bank Representative for Jamaica and Caribbean Country Department General Manager Therese Turner, Jamaican Education, Youth and Information Minister Senator Ruel Reid,

Arvo Ott, IDB (Inter-American Development Bank) Jamaika ja Kariibide esindaja Therese Turner- Jones,  (Photo: JIS, Jamaican observer) 

Möödunud nädalal tutvustas Arvo Ott Eesti e-riigi lahendusi Guyana ja Jamaika kõrgetele ametnikele, ettevõtjatele ja kodanikuühiskonna esindajatele. Esitluste ja kohtumiste teemadeks oli infoühiskonna arendamine ja selle mõju suurte muutuste planeerimisel, valitsemise moderniseerimine ja e-teenuste loomise tehnilised aspektid.

Kohtumisel osalenud Guyana telekommunikatsiooniminister Catherine Hughes ja Jamaika peaminister Andrew Holness kinnitasid, et Eestis toimiv e-valitsemise süsteem ühtib nende visioonidega ning soovivad saada E-riigi Akadeemialt konsultasioone digitaalse identiteedi ja andmevahetuse ülesehitamisel.

Jamaika on koostöös sealse pangaga juba alustanud digitaalse identiteedi loomist. Projekti toetab Ameerika Riikide Arengupank (IDB).

Arvo Jamaicas