fbpx

Ukraina andmevahetuslahendus Trembita käivitas esimese e-teenuse

18.12.2017

Andmevahetuslahendus Trembita aitab internetis mugavalt registreerda põllumajandusmaa rendilepinguid.

Põllumajandusliku maa rendilepingu e-teenus on esimene e-teenus, mille teeb võimalikuks andmevahetuslahendus Trembita. Maa rendilepinguid saab registreerida portaalis “Online Justice House” .

Igal aastal registreeritakse Ukraina riiklikus registris rohkem kui 10 miljonit kinnisvaralepingu taotlust, millest 20% on maaomandi registreerimise taotlused.

Trembita toel loodud e-teenus suurendab andmete õigsust ja vähendab märkimisväärselt protsessis osalejate ajakulu. Samuti aitab e-teenus vähendada põllumajandusmaaga toimuvaid korruptsioonijuhtumeid ja pettusi.

“E-teenus muudab kodanike ja ärimeeste suhtluse riigi läbipaistvaks ja mugavaks. See on tõeliselt Euroopa teenuste kvaliteet, “ütles justiitsministri esimene asetäitja Natalia Bernatskaya.

Ukraina e-valitsuse agentuuri juhataja Oleksandr Ryzhenko sõnul ühendatakse andmevahetuslahendusega Trembita lähemas tulevikus ligikaudu 20 Ukraina olulisimat riiklikku registrit, mis võimaldab viia enam kui 98% ametnikele ja kodanikele osutatavatest teenustest elektroonilisse formaati.

Andmevahetuslahendus Trembita põhineb Eesti andmevahetusplatvormil X-tee edasiarendusel UXP platvormil, mida juurutavad Ukrainas E-riigi Akadeemia, Eesti IT-ettevõte Cybernetica AS ja Ukraina riiklik e-valitsemise agentuur U-LEADi toetusprojekti EGOV4UKRAINE raames. Põllumajandusmaa rendilepingute e-registreerimisteenuse juurutasid Ukraina justiitsministeerium, põllumajanduspoliitika ja toiduministeerium, Ukraina riiklik e-valitsemise agentuur ja Ida-Euroopa Sihtasutus.