fbpx

Tallinna küberdiplomaatia suvekool 2023

Eesti
Küberturvalisus

Neljas Tallinna küberdiplomaatia suvekool toimus 12.–16. juunil 2023. aastal. Viiepäevane üritus oli mõeldud diplomaatidele, kes kujundavad keerukat küber-välispoliitikat ja riigiametnikele, kes on huvitatud kübervaldkonnast.

Kiired digiarengud on muutnud kõiki ühiskonna valdkondi. Digitaliseerimine ja küberturvalisus on saanud diplomaatia ja rahvusvahelise koostöö oluliseks osaks. Palju debateeritakse riikide õiguste ja kohustuste teemal küberkeskkonnas. Arutletakse, kuidas tagada internetivabadus ja turvalisus ning teha koostööd turvalise küberkeskkonna loomisel. Küberoperatsioonid on saanud relvastatud konflikti lahutamatuks osaks, seetõttu on suurenenud vajadus mõista, kuidas rahvusvaheline õigus kaitseb riike ja ühiskondi, kes püüavad säilitada oma tavapärast toimimist. Tallinna küberdiplomaatia suvekool puudutas kõiki neid küsimusi.

Suvekoolis esinesid rahvusvaheliselt tunnustatud küberdiplomaadid, poliitikakujundajad ja eksperdid erasektorist, ülikoolidest ja kodanikuühiskonnast.

Ürituse korraldasid ühises koostöös Euroopa Liidu Rahvusvahelise Partnerluse Peadirektoraat (INTPA), Välisministeerium (VM), E-riigi Akadeemia (eGA) ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV).

 

 

 

Vaata pilte ürituselt!

The 4th Tallinn Summer School of Cyber Diplomacy 2023