fbpx

Tallinna küberdiplomaatia suvekool 2023

Eesti
Küberturvalisus

Neljas Tallinna küberdiplomaatia suvekool toimub 12.–16. juunil 2023. aastal. Viiepäevane üritus on mõeldud diplomaatidele, kes kujundavad keerukat küber-välispoliitikat ja riigiametnikele, kes on huvitatud kübervaldkonnast.

Kiired digiarengud on muutnud kõiki ühiskonna valdkondi. Digitaliseerimine ja küberturvalisus on saanud diplomaatia ja rahvusvahelise koostöö oluliseks osaks. Debateeritakse riikide õiguste ja kohustuste teemal küberkeskkonnas. Arutletakse, kuidas tagada internetivabadus ja turvalisus ning teha koostööd turvalise küberkeskkonna loomisel.

Küberoperatsioonid on saanud relvastatud konflikti lahutamatuks osaks. Seetõttu on suurenenud vajadus mõista, kuidas rahvusvaheline õigus kaitseb riike ja ühiskondi, kes püüavad säilitada oma tavapärast toimimist. Kõiki neid küsimusi käsitletakse Tallinna küberdiplomaatia suvekoolis.

Suvekoolis esinevad rahvusvaheliselt tunnustatud küberdiplomaadid, poliitikakujundajad ja eksperdid erasektorist, ülikoolidest ja kodanikuühiskonnast.

Ürituse korraldavad ühises koostöös Euroopa Liidu Rahvusvahelise Partnerluse Peadirektoraat (INTPA), Välisministeerium (VM), E-riigi Akadeemia (eGA) ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV).

 

Loe suvekooli kava lähemalt siin!