fbpx

Küberdiplomaatia suvekool tõi kokku osalejad 43 riigist

12.06.2023

Terve nädala kestev Tallinna küberdiplomaatia suvekool algas esmaspäeval, 12. juunil ning tõi kokku diplomaadid, eksperdid ja teadurid 43 riigist üle maailma.

53 küberdiplomaati õpivad suvekoolis 40 esineja käest kuidas tagada vaba, avatud, turvaline ja kaitstud küberkeskkond kõigi jaoks.

“Küberdiplomaatia tähendab küberkeskkonna stabiilsust. Partnerite omavaheline koostöö aitab luua kõigile parema küberkeskkonna. Väga oluline on koolitada küberdiplomaate üle kogu maailma,” ütles Tanel Sepp, Välisministeeriumi küberdiplomaatia erisaadik.

Tanel Sepp
Tanel Sepp, Välisministeeriumi küberdiplomaatia erisaadik

„Küberturvalisus ei puuduta ainult andmeid ja küberrünnakuid, see puudutab olulist infrastruktuuri ning seda, kuidas me ühiskonnana töötame ja elame,“ sõnas oma avakõnes Miguel Angel Exposito Verdejo, DG INTPA teaduse, tehnoloogia, innovatsiooni ja digiteerimise osakonna ajutine juhataja.

Selle aasta suvekooli peamised teemad on:

  • Digitaliseerimine ja küberturvalisus
  • Rahvusvaheline küberturvalisus ja riiklik vastutustundlik käitumine
  • Küberturvalisuse raamistike jõustamine
  • Kübervõimekuse arendamine ja kübervastupidavuse parandamine
  • Lauamängul põhinev küberturvalisuse harjutus
Miguel Angel Exposito Verdejo
Miguel Angel Exposito Verdejo, DG INTPA teaduse, tehnoloogia, innovatsiooni ja digiteerimise osakonna ajutine juhataja.

E-riigi Akadeemia tegevjuht Hannes Astok soovis, et suvekooli ajal jagaksid osalejad oma teadmisi ja õpiksid üksteiselt. “Digitaalne valitsemine ei tähenda olemasoleva bürokraatia muutmist digitaalseks bürokraatiaks, vaid protsesside lihtsustamist ja muutuste juhtimist. Meie usume Eestis, et teadmiste jagamine muudab maailma paremaks kohaks ja selleks me siin olemegi,” ütles Astok.

Hannes Astok, E-riigi Akadeemia tegevjuht

Sündmus toimub Tallinna küberdiplomaatia suvekooli projekti raames ning toimub 12.-16. juunil 2023. Suvekooli rahastavad ja organiseerivad ühises koostöös Euroopa Liidu Rahvusvahelise Partnerluse Peadirektoraat (INTPA), Välisministeerium (VM), E-riigi Akadeemia (eGA) ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV).

 

Mediakajastused:

 

Vaata küberdiplomaatia suvekooli fotosid

TSSCD 2023