fbpx

President Alar Karis: Roheline mõtlemine ja vastupidavus peavad saama digiarenduste põhimõteteks

11.05.2022

Eesti Vabariigi President Alar Karis rõhutas 11. mail Tallinnas toimuval rahvusvahelisel e-riigi konverentsil kõneldes vajadust pidada digilahenduste väljatöötamisel silmas vastupidavust ja rohelist mõtlemist.

 

 

Enam kui 100 riigi digiarengute suunaja ees kõneldes ütles President, et Ukraina ja Tonga näited peaksid panema valitsusi rohkem tähelepanu pöörama digitaalse taristu vastupidavusele, et riik säiliks töövõimelisena vaatamata digitaristule tekitatud kahjule sõjas või looduskatastroofides.

„Te olete juba kuulnud Tonga ja Ukraina näidetest, kuidas digitaristu suudab toimida ja ka peab toimima nii looduskatastroofides kui ka sõjas. Selleks, et üle elada ka vähem dramaatilised olukorrad, peavad digisüsteemid olema loodud vastupidavateks. See peab olema disaini põhimõte,” ütles Eesti President Alar Karis.

Samuti julgustas ta oma kõnes digiriigi arendajaid järgima digilahenduste loomisel rohelist mõtlemist. „Digisüsteemide loomiseltuleb arvestada nende keskkonnajalajäljega. On aeg pöörata rohkem tähelepanu ka planeedi vastupidavusele, et see ei häviks,” ütles Eesti President Alar Karis. Ta lisas, et oskused ja mõtteviis, mis võimaldasid meil e-Eesti edulugu üles ehitada, võivad meid viia ka kestlikuma tuleviku poole.

10.-12.05.2022 Tallinnas toimuv e-riigi konverents (e-Governance Conference) keskendub digiriigi toimepidevusele sõdade ja kriiside ajal ning tutvustab välisriikide digiriigi arendajatele avaliku sektori teenuste tulevikku.

e-Governance Conference on välisriikide digiriigi arendajatele suunatud üritus, mida korraldavad e-riigi akadeemia (eGA) ja välisministeerium koostöös majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi, ITLi, Tallinna linna ja rahvusvaheliste rahastajatega. Tänavu toimub konverents 8. korda.